23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Costa wraca do Polski | Herold

Herold

Eddie Sikkami Starszy Korespondent Sportowy

Piłkarz reprezentacji rolnika Zimbabwe Costa Namoines wrócił do Polski, gdzie dekadę temu rozpoczął karierę w Europie.

35-letni obrońca dołączył do Podbeskitsi Peelsko-Piala (DSP), które niedawno odpadło z polskiego doplight Extraclassa, po ukończeniu dolnej części 16-drużynowej ligi.

DSP zagra w tym sezonie w lidze Fortuna 1, drugiej lidze polskiej piłki nożnej. Namoinesu zbliża się do końca swojej kariery i podpisał z klubem roczny kontrakt.

Defender dołączył już do swoich kolegów z drużyny i wziął udział w przedsezonowym meczu towarzyskim z czołową drużyną Wisłą Crago w weekend. W drugiej połowie był rezerwowym z wynikiem 1-1.

DSP próbuje ponownie awansować do najwyższej klasy lotów do Polski i cieszy się, że Namoinese jest w swoich księgach.

„Z Zimbabwe do Peelsco-Piala przez Wisłę, Łubin i Pragę. Od getta do chłopca, do doświadczonego wojownika Costa Namoines, przyjdź do DSP ”- powiedział klub na Twitterze.

KS opuścił Maswingo United w 2007 roku.

Treadlock Defender spędził następne pięć lat przenosząc się do Jacqueline Lupin. Przyciągnęły go zainteresowania czeskiej legendy Sparty Prox, gdzie dał się poznać jako legenda klubu.

Jego ostatnie stanowisko w Indiach dotyczyło Kerala Blasters, którzy spędzili osiem miesięcy od października 2020 r. Do czerwca 2021 r. DMS pochwalił doświadczenie Namoinesu na swojej stronie internetowej.

– W Prox jest legendą, grał w ponad 200 meczach dla Sparty, których był kapitanem. Jest zaliczany do najlepszych obcokrajowców, którzy grali w Premier League.

„Jego europejska kariera zaczęła się tutaj, w Górach Pescidi. 22-latek pół roku później dołączył do KS Wisła „Ustroniyanga”, kiedy został zauważony przez Lupina, gdzie spędził pięć lat grając 120 meczów, awansując do Premier League i w 2013 do Sparty Brock.

„Wygrał mistrzostwa i trofeum Czech 2014, trofeum narodowe w sezonie 2019/20, kwalifikacje do Ligi Mistrzów i fazę drużynową Ligi Europy w 2014 i 2015 roku. Zagrał w ponad 200 meczach dla drużyny z Pragi, a także był kapitanem drużyny.

READ  Caritas Włochy i Open Weapons ewakuowały ponad 400 przesiedleńców z Polski dwoma lotami humanitarnymi.

„Jesienią 2020 roku podpisał kontrakt z Kerala Blasters z indyjskiej Super League, gdzie grał w 16 meczach i strzelił dwa gole. Dziewięciokrotnie reprezentował Zimbabwe.

„To środkowy obrońca, lewy obrońca z dużym doświadczeniem w lidze Fortuna 1. Podpisał roczny kontrakt z Podbeskitskym. Witamy w Costa – Podbeskitz” Klub ogłosił na swojej stronie internetowej.