1 października, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Coppel: Kto jest właścicielem tego meksykańskiego sklepu?

napisałem w Narodowy The

Coppel to meksykańska firma oferująca szeroką gamę produktów. Od odzieży damskiej, męskiej i dziecięcej, przez sprzęt AGD, motocykle, buty, a nawet zabawki m.in.

Firma została założona w Culiacán w stanie Sinaloa w 1941 roku. Oprócz filii w Meksyku, Coppel rozprzestrzenił się również na takie kraje jak Argentyna.

Oprócz domu towarowego Coppel ma inne usługi, takie jak Afore, bank o nazwie BanCoppel (w którym ludzie mogą wysyłać pieniądze w całym kraju i do USA) oraz kredyty na zakup produktów w sklepach.

W Meksyku ma łącznie 1253 filie rozmieszczone w 32 stanach republiki. Jalisco i stan Meksyk z podmiotami o największej liczbie sklepów.

Kto jest właścicielem firmy Coppel?

Ponieważ nosi ona nazwę firmy, jej założycielem jest Enrique Coppel Tamayo, przedsiębiorca pochodzący z Culiacán.

Początki Coppel Stores sięgają 1941 roku, kiedy ojciec Enrique Coppela Tamayo założył mały sklep o nazwie ElGIFT.

Wraz z nadejściem II wojny światowej klienci nie mieli gotówki na zakup gotówki, więc Enrique Coppel Tamayo i jego ojciec postanowili zainwestować cały zaoszczędzony kapitał na sprzedaż mebli na kredyt w dogodnych cotygodniowych ratach.

W ten sposób ElGIFT stał się sklepem meblowym z systemem kredytowym i właśnie wtedy przyjął nazwę Coppel.

READ  Nuevo México demanda a desarrollador de 'Angry Birds' por datos de niños - el Financiero