23 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Copilot, wirtualny asystent, który pomaga w programach Word, Excel i PowerPoint

Copilot, wirtualny asystent, który pomaga w programach Word, Excel i PowerPoint

Terminy takie jak chatbot czy generatywna sztuczna inteligencja stają się nam coraz bardziej znane i możliwe jest również, że w pewnym momencie wypróbowaliśmy niektóre z nich, takie jak ChatGPT lub Gemini; Ale jest wiele innych. Przykładowo Copilot, opracowany przez Microsoft wirtualny asystent AI, który oprócz odpowiadania w czasie rzeczywistym na każde pytanie zadane w języku naturalnym czy tworzenia innej treści, ułatwia wiele zadań w przypadku korzystania z aplikacji Microsoft 365: PowerPoint, Excel, Word czy Outlook lub zespoły. Aby z nim wejść w interakcję, wystarczy wpisać pytanie lub opisać to, czego naturalnie potrzebujesz – napisanie e-maila, podsumowanie lub tłumaczenie tekstu, utworzenie prezentacji… – w programie lub narzędziu, w którym go używamy. Wyjaśniamy, na jakich nośnikach jest dostępna i jakie są jej najbardziej przydatne zastosowania.

Gdzie jest siedziba Copilot?

Chociaż można uzyskać dostęp do tej konwersacyjnej sztucznej inteligencji, rejestrując się na koncie Microsoft za pośrednictwem jej platformy Sieć, która jest również częścią przeglądarki Edge i jest zintegrowana bezpośrednio z wyszukiwarką Bing. Tym samym, gdy wpiszemy zapytanie w jej pasku, pojawią się zarówno wyniki oferowane przez wyszukiwarkę, jak i te, które udostępnia Copilot (po prawej stronie ekranu), ale jeśli wolisz, istnieje możliwość poproszenia chatbota o zaprzestanie wyszukiwania . Natomiast rozwiązanie dostępne jest w formie aplikacji mobilnej dla użytkowników urządzeń z systemem operacyjnym Departament Kontroli Wewnętrznej I Android.

drugi pilot.

Wbudowane w Microsoft 365

Osoby posiadające subskrypcję umożliwiającą pracę z narzędziami biurowymi Microsoft 365 mogą wypróbować różne funkcje Copilot, aby przyspieszyć swoje zadania i uprościć niektóre codzienne zadania. Na przykład w programie Excel masz możliwość tworzenia złożonych formuł i usprawniania analizy danych; W programie Word możesz pomóc w pisaniu tekstu i zasugerować jego ulepszenie; W programie PowerPoint możesz zgłaszać kreatywne pomysły i ulepszać projekty slajdów; W Teamsach można go używać do porządkowania zadań czy podsumowywania rozmów. Ponieważ ten ekosystem działa poprzez synchronizację wszystkich informacji na koncie Microsoft użytkownika (e-maile, kontakty, spotkania w kalendarzu, dokumenty…), zastosowania Copilot mogą obejmować wiele innych opcji.

READ  Cena konsoli jest filtrowana. Czy warto? - FireWire

Również w Windowsie 11

Firma Microsoft opracowała Copilot jako inteligentnego wirtualnego asystenta, na którym możemy polegać w przypadku praktycznie każdej czynności wykonywanej za pośrednictwem naszego komputera. Z tego powodu został on zaimplementowany także pod koniec ubiegłego roku w Windowsie 11, choć ze względu na ograniczenia prawne musimy jeszcze poczekać na jego oficjalne użycie w Europie. Jego zastosowania w tym przypadku wykraczają poza wyszukiwanie aktualnych informacji, tworzenie treści czy tłumaczenie tekstów, ponieważ włączając tę ​​opcję, można zarządzać różnymi elementami systemu operacyjnego, po prostu prosząc go o włączenie trybu ciemnego, skonfigurowanie połączenia Bluetooth lub zmianę ekranu ustawienia… Ma również możliwość otwierania programów lub aplikacji i za pomocą określonych poleceń wyjaśniania niektórych ustawień lub dostarczania sugestii mających na celu poprawę komfortu użytkowania. Zbierając wszystkie podawane przez nas informacje i naszą historię wyszukiwania, wykorzystuje je do zapewnienia bardziej spersonalizowanej pomocy.

Aby ułatwić dostęp do wszystkich swoich aplikacji i narzędzi, Microsoft ogłosił niedawno utworzenie dedykowanego klucza do aktywacji Copilot na nowych komputerach z systemem Windows 11.

drugi pilotdrugi pilot

Asystent pilota na uniwersytecie

Copilot oferuje także różne korzyści nauczycielom oraz studentom szkół wyższych, którzy posiadają tego wirtualnego asystenta w swoich centrach. Uczniowie mogą uzyskać dostęp do czatu AI, aby znaleźć informacje, rozwiązać wątpliwości matematyczne lub znaleźć inspirację do dowolnej pracy. Tymczasem w zadaniach szkoleniowych z programowania asystent ułatwia pisanie kodów w języku naturalnym lub krok po kroku wyjaśnia różne rozwiązania matematyczne. W przypadku kadry dydaktycznej, poprzez rozwiązania biurowe Microsoft 365, AI pomaga zoptymalizować ich czas, zbierając informacje lub realizując bardziej atrakcyjne wizualnie projekty.


Edukacja awatara 3.0Edukacja awatara 3.0

Jesteśmy wiodącym kanałem medialnym poświęconym innowacjom edukacyjnym, nowym technologiom i metodologiom, innowacjom w nauczaniu oraz szkoleniom i zasobom dla nauczycieli.