22 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

COP28: Jeden na dwanaście szpitali jest zagrożony zamknięciem z powodu zdarzeń ekstremalnych

COP28: Jeden na dwanaście szpitali jest zagrożony zamknięciem z powodu zdarzeń ekstremalnych

Jeśli globalne ocieplenie nie zostanie zatrzymane, do końca stulecia 16 245 szpitali na świecie zostanie dotkniętych całkowitym lub częściowym zamknięciem.

Jeden na dwanaście szpitali na świecie jest zagrożony częściowym lub całkowitym zamknięciem do końca stulecia z powodu towarzyszących im ekstremalnych zjawisk pogodowych na zmiany klimatyczne, takie jak powodzie, huragany i pożary – twierdzi XDI, firma specjalizująca się w pomiarze ryzyka klimatycznego.

„Nasza analiza pokazuje, że bez szybkiego wycofywania paliw kopalnych globalne zagrożenia dla zdrowia jeszcze bardziej wzrosną, ponieważ tysiące szpitali nie będą w stanie świadczyć usług w czasie kryzysów”. ostrzega dr Karl Malone, dyrektor ds. nauki i technologii w XDI.

Jeśli globalne ocieplenie nie zostanie zatrzymane, do końca stulecia całkowite lub częściowe zamknięcie 16 245 szpitali, z czego 35 będzie zlokalizowanych w Hiszpanii.

Chociaż wielomilionowe inwestycje mogą pozwolić na przystosowanie się do skutków zmian klimatycznych, Dla wielu jedyną opcją będzie transport.

Według XDI obszary, które stwarzają większe ryzyko upadku szpitala w scenariuszu wysokich emisji, to: Azja Południowo-Wschodnia – problem dotyczy 1 na 5 szpitali. Najbardziej dotknięte obszary to obszary przybrzeżne i w pobliżu rzek.

„Obecnie ryzyko zniszczenia szpitali jest zdominowane przez powodzie rzeczne i powierzchniowe. Wraz z końcem stulecia powodzie na wybrzeżach (nasilane przez podnoszenie się poziomu morza) szybko rosną i „Stało się to najbardziej znaczącym zagrożeniem po powodziach rzecznych w 2100 roku”.

W dokumencie przeanalizowano podatność ponad 200 000 szpitali na całym świecie na sześć zagrożeń związanych ze zmianami klimatycznymi: powodzie na wybrzeżach, powodzie rzek i powodzie. Powodzie wód powierzchniowych, pożary, silne wiatry i wiatry cyklonowe.

Analiza koncentruje się na uszkodzeniach fizycznych konstrukcji budowlanych i oblicza, w jaki sposób różne scenariusze emisji mogą zmniejszyć ryzyko. Jej publikacja zbiega się z obchodami pierwszego Dnia Zdrowia na szczycie klimatycznym COP28. Która odbywa się obecnie w Dubaju.

READ  Nauka dowiaduje się, dlaczego niektóre komary decydują się cię ugryźć. To klucz do walki z nim

* Śledź najnowsze wiadomości, dołącz do naszego kanału WhatsApp tutaj: https://whatsapp.com/channel/0029VaAf9Pu9hXF1EJ561i03

M.F.