5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Comedy Wildlife Photography Awards 2021: Oto zwycięzcy

(CNN) – zdjęcie mononukleoza Z ironicznym wyrazem twarzy zdobyła główną nagrodę na tegorocznym konkursie Comedy Wildlife Photography Awards.


Zdjęcie jest dziełem brytyjskiego fana Kena Jensena, który wygrał konkurs z 7000 innymi nominowanymi, zgodnie z oświadczeniem z Comedy Wildlife Photography Awards w środę.

Jensen zrobił zdjęcie na moście nad rzeką Xun w Yunnan w południowo-zachodnich Chinach w 2016 roku i uchwycił moment, w którym samiec małpy usiadł na jednym z kabli podtrzymujących most.

„Byłem całkowicie przytłoczony, gdy dowiedziałem się, że moja praca wygrała, zwłaszcza gdy nadesłano tak wiele wspaniałych zdjęć” – powiedział Jensen w oświadczeniu.

„Rozgłos, jaki moje zdjęcie zyskało w ostatnich miesiącach, jest niesamowity. Dobrze jest wiedzieć, że Twoje zdjęcie wywołuje uśmiech na całym świecie, a także pomaga wspierać niektóre wartościowe przyczyny bólu”.

W tym roku konkurs przekaże 10% swoich całkowitych dochodów na Fundusz Save Wild Orangutans Fund, który działa na rzecz ochrony dzikich orangutanów w Parku Narodowym Gunung Palung na Borneo.

Gołąb w Oban Argyll w Wielkiej Brytanii z liściem na pysku.
(Źródło: Jon Spires/Comedy Wildlife Photography Awards 2021)

John Speirs zdobył nagrodę Affinity Photo People’s Choice Award za zdjęcie gołębia z liściem na pysku, a Arthur Trevino zwyciężył w kategorii Zwierzęta ziemskie za zdjęcie małego psa preriowego walczącego z bielikiem amerykańskim.

Zdjęcie matki wydry bawiącej się ciężko ze swoim młodym zdobyło nagrodę Water Creatures Award za Chee Kee Teo, a Vicki Jauron zdobyła nagrodę Portfolio Award za zestaw czterech zdjęć słoniątka bawiącego się w błocie w Park Matusadona w Zimbabwe.

Zwycięzcą w kategorii wideo jest Rahul Lakhmani, który w swojej pracy przedstawia zimorodka białogardłego i wydaje się, że żarliwie przytula kolejnego ptaka.

W zeszłym roku zwyciężyło zdjęcie Marka Fitzpatricka przedstawiające żółwia, który wydaje się podnosić środkowy palec w kierunku aparatu, a dwa lata temu Sarah Skinner zajęła pierwsze miejsce ze swoim zdjęciem lwiątka rzucającego się na większego kota.

READ  Josep Borrell wyraził zaniepokojenie spadkiem zaufania do demokracji w Ameryce Łacińskiej