29 listopada, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Colin Powell cierpiał na szpiczaka mnogiego, który zmniejsza ochronę przed szczepionkami Covid

Waszyngton. – Colin Powell, który pracował z demokratycznymi i republikańskimi prezydentami USA nad wojną i pokojem, ale którego dobra reputacja została na zawsze nadszarpnięta, gdy pojawił się przed ONZ i wysunął nieprawdziwe twierdzenia usprawiedliwiające amerykańską wojnę w Iraku, zmarł w poniedziałek z powodu komplikacji COVID-19. Miał 84 lata.

Kiedy ogłoszono śmierć, jego rodzina potwierdziła, że ​​został w pełni zaszczepiony przeciwko wirusowi Corona.

Jednak Peggy Severino, długoletnia doradca byłego ministra spraw zagranicznych, powiedziała, że ​​od kilku lat był leczony na szpiczaka mnogiego, białaczkę. stanowisko rodzinne Powell W mediach społecznościowych nie wskazał, czy Powell miał jakąkolwiek wcześniejszą chorobę.

Szpiczak mnogi wpływa na zdolność organizmu do zwalczania infekcji, a badania wykazały, że ci pacjenci z rakiem nie otrzymują tak dużej ochrony przed szczepionkami przeciwko niemu. COVID-19 Jak ludzie bez choroby.

Nie wiadomo, jakie komplikacje doznał Powell COVID-19lub gdy został ranny. W oświadczeniu rodzina nie wskazała, jak długo weteran wojny w Wietnamie zakończył swój harmonogram szczepień ani czy otrzymał dawkę przypominającą zalecaną pacjentom z osłabionym układem odpornościowym.

Dr Jonathan Rayner, analityk medyczny współpracujący z CNN i profesor George Washington University, powiedział dziennikarzom, że Powell „reprezentuje naszą najbardziej podatną na zagrożenia populację. Miał ponad 80 lat, a jego rak i leczenie uczyniły go podatnym”.

Przeczytaj także: Kim był Colin Powell, pierwszy Afroamerykański Sekretarz Stanu?

Dodał, że jego śmierć potwierdza potrzebę szczepień Amerykanów. „Kiedy staramy się przekonać młodych ludzi, którzy czują, że są zagrożeni zarażeniem wirusem, po co im się szczepić, to właśnie po to, by chronić nasze skarby, jak generał Powell, nasi dziadkowie, bo oni już wiedzą, 25-letni -stary bardzo dobrze radzi sobie z infekcją, ale jeśli ją podadzą. Dla kogoś takiego jak generał Powell nie zrobi tego dobrze. Dlatego szczepienie jest konieczne.

READ  Stany Zjednoczone będą wymagać zaświadczenia o szczepieniu, aby móc podróżować

„Straciliśmy wyjątkowego, kochającego męża, ojca, dziadka i wspaniałego Amerykanina” – mówi rodzina. Powell Był leczony w Narodowym Centrum Medycznym Waltera Reeda w Bethesda w stanie Maryland.

Były prezydent George W. Bush w poniedziałek on i jego żona Laura Bush byli „głęboko zasmuceni” śmiercią Jamajki Powell.

„Był świetnym urzędnikiem państwowym” i „szanowanym w kraju i za granicą” – powiedział Bush. „Co najważniejsze, Colin był człowiekiem rodzinnym i przyjacielem. Laura i ja przesyłamy Almie i jej dzieciom nasze kondolencje, gdy wspominają życie wielkiego człowieka”.

Sekretarz obrony Lloyd Austin, emerytowany generał armii amerykańskiej, powiedział, że wiadomość o śmierci Powella pozostawiła „dziurę w moim sercu”.
Ze swojej strony prezydent Joe Biden wskazał, że Powell, pierwszy Afroamerykanin, który został sekretarzem stanu, ucieleśnia „najwyższe ideały wojownika i dyplomaty”.

Prezydent powiedział, że Patrioci i „syn imigrantów” „rozumieją lepiej niż ktokolwiek inny, że sama siła militarna nie wystarczy do utrzymania naszego pokoju i dobrobytu”.

Przeczytaj także: Zmarł były sekretarz stanu USA Colin Powell

agv