29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co wiemy o tęczówce, nowej odmianie wirusa COVID-19 odkrytej w Meksyku?

Co wiemy o tęczówce, nowej odmianie wirusa COVID-19 odkrytej w Meksyku?

Stan zagrożenia zdrowia covid-19 minął, ale wzrost liczby przypadków i hospitalizacji w ostatnich tygodniach z powodu nowego wariantu Eris postawił służby zdrowia na całym świecie w stan pogotowia. Z dwoma przypadkami zarejestrowanymi do tej pory w Meksyku, szczep ten – oficjalnie znany jako EG.5 – zaczął być monitorowany jako pomniejszy wariant Omicron, ale został uznany za wariant będący przedmiotem zainteresowania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Wraz ze wzrostem zgłoszonych przypadków.

Nazwa Eris pochodzi z mitologii greckiej, a według Światowej Organizacji Zdrowia została odkryta 17 lutego 2023 r. Do 25 czerwca 2023 r. 7,6% zarejestrowanych przypadków COVID-19 na całym świecie było spowodowanych przez EG.5, a przez 23 lipca br. odsetek ten wzrósł do 17,4%. Według doniesień władz 51 krajów zgłosiło przypadki zakażenia Eris, przy czym Chiny, Stany Zjednoczone, Korea i Kanada to miejsca o największej częstości występowania tego gatunku.

Jedną z jego cech charakterystycznych jest to, że jest w stanie uniknąć przeciwciał immunologicznych, chociaż Światowa Organizacja Zdrowia wzywa do unikania paniki, ponieważ dostępne dowody nie wskazują na większe ryzyko niż to, które zostało już udokumentowane jako część stanu. „Chociaż EG.5 wykazał przyspieszony wzrost i unikanie właściwości immunogennych, do tej pory nie ma raportów ostrzegających o zmianach w nasileniu choroby” – powiedziała organizacja. To stwierdzenie. „Możliwe jest jednak, że częstość występowania EG.5 wzrośnie i stanie się dominująca w niektórych krajach lub na całym świecie”.

Meksykańskie Ministerstwo Zdrowia nie wydało jeszcze żadnego oświadczenia w tej sprawie, a podsekretarz ds. profilaktyki i promocji zdrowia, Hugo López-Gatell, stwierdził na konferencji 1 sierpnia, że ​​„nie ma żadnych znaków ostrzegawczych ani informacji dotyczących covid-19, istnieje niewielka różnica w intensywności prezentacji”, Jest to w świetle nowego postanowienia Misji ONZ w Darfurze, aby wznowić stosowanie masek na twarz w obiektach.

READ  Putin podpisuje dekrety uznające niepodległość dwóch ukraińskich obwodów na kilka godzin przed ceremonią przyłączenia czterech obwodów do Rosji

Jakie są objawy tęczówki?

Jak dotąd nie odnotowano żadnych objawów innych niż te, które już wystąpiły w przypadku zakażenia koronawirusem i jego różnymi odmianami. Mogą to być gorączka, kaszel, zmiany w odczuwaniu smaku i węchu, a także zmęczenie, ból gardła i zatkany nos, chociaż Światowa Organizacja Zdrowia potwierdziła, że ​​w przypadku Eris istnieje niewielkie prawdopodobieństwo, że choroba osiągnie ciężki poziom. W każdym przypadku zaleca się uważną obserwację objawów u osób w podeszłym wieku lub osób z astmą lub osłabionym układem odpornościowym, ponieważ są one grupą najbardziej narażoną na to schorzenie.

Aby chronić się przed tęczówką, władze ds. zdrowia podkreślają znaczenie pełnego harmonogramu szczepień – w tym dawek przypominających – ponieważ najnowsze wersje szczepionek są przeznaczone do zwalczania niedawno pojawiających się wariantów. Jeśli chodzi o działania profilaktyczne, dominuje znaczenie wietrzenia pomieszczeń, stosowania maseczek ochronnych w przestrzeniach zamkniętych oraz izolacji w przypadku wystąpienia jakichkolwiek objawów.

Zapisz się tutaj Do wiadomości Od EL PAÍS México i otrzymuj wszystkie niezbędne informacje o bieżących wydarzeniach w tym kraju