2 kwietnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co wiemy o irańskich okrętach wojennych w Ameryce Łacińskiej

(CNN hiszpański) – Według irańskich mediów państwowych i władz brazylijskich dwa okręty wojenne irańskiej marynarki wojennej pływają po wodach międzynarodowych u wybrzeży Ameryki Łacińskiej.

Flotylla 86, składająca się z niszczyciela IRIS Dena i korwety IRIS Makran, od końca września 2022 lata dookoła świata Z przesłaniem pokoju i solidarnościA jednocześnie pojawić się „Rosnąca potęga militarna i morska Islamskiej Republiki Iranu”Według Agencji Islamskiej Republiki Iranu.

Według brytyjskiej gazety The Guardian, oba statki otrzymały pozwolenie 13 stycznia na zawinięcie do portu w Rio de Janeiro, między 23 a 30 stycznia. Oficjalny dokument brazylijskiego Ministerstwa Obrony.

Nie jest jednak jasne, czy statki ostatecznie zacumowały w Rio de Janeiro. CNN skontaktowało się ze sztabem generalnym brazylijskiej marynarki wojennej, ale nie otrzymało odpowiedzi.

Irańska agencja poinformowała, że ​​flotylla uda się w najbliższych dniach do Kanału Panamskiego. TasneemCytując wypowiedzi admirała Shahrama Iraniego.

Irański niszczyciel IRIS Jamaran, pierwszy z klasy Mowj, do której należy IRIS Dena, żegluje po Zatoce Perskiej 21 lutego 2009 r. (EBRAHIM NOUROZI / AFP via Getty Images)

Admirał Hamza Ali Kaviani, zastępca dowódcy irańskiej marynarki wojennej, również poinformował o obecności statków w Ameryce Łacińskiej, zgodnie z serią krajów. Kliknij telewizor.

86. Flota jest jedną z trzech eskadr, które Iran obecnie rozmieszcza na wodach międzynarodowych: the 88. Flota znajduje się na Oceanie Indyjskim i 89. Flota Pacyfiku.

Podczas gdy IRIS Dena jest destrukcyjna Mawj – lub Mudge – Klasa Wyprodukowany w Iranie, o wyporności 1300 ton, uzbrojony w rakiety, torpedy i armaty, wejdzie do służby w 2021 roku – poinformowała agencja państwowa. posag.

Podczas gdy Iris Makran jest Przekształcenie tankowca w statek logistyczny do celów wojskowych, Waży 121 000 ton (największy statek w irańskiej marynarce wojennej).

READ  Szczepienie CDMX na COVID-19 dla 5-latków rozpoczyna się 26 września 2022 r.

ostatnie napięcia

Iran od dziesięcioleci ma napięte stosunki z Zachodem, a w ostatnich latach znajduje się w centrum światowej sceny ze względu na Wyjście Stanów Zjednoczonych z porozumienia nuklearnego podpisanego w 2015 r – Porozumienie mające na celu zmniejszenie napięć poprzez ustępstwa po obu stronach – zamówione przez Donalda Trumpa w 2018 r., a wybory Ibrahima Raisiego Bardzo konserwatywny duchowny, jako prezydent kraju w 2021 roku.

Irański bokser, który symbolizuje ruch protestacyjny 4:06

W ostatnim czasie do centrum powrócił Iran Uwaga na falę protestów po śmierci Mahsa Amini – brutalnie stłumiona – także dlatego, że zaopatrywała Rosję Wykorzystanie dronów do celów wojskowych, które zostały rozmieszczone w walce na Ukrainiei jej siły zbrojne, zwłaszcza Gwardia Republikańska, Mieli spotkania z amerykańskimi statkami w Zatoce Perskiej.

Jeśli Dena i Makran w końcu dotrą do Panamy, zrobią to w trakcie kolejnego sporu dyplomatycznego po tym, jak Urząd Morski Panamy (AMP) w połowie stycznia wyciągnął banderę ze 136 statków powiązanych z NIH. Korporacja Naftowa (NIOC) Według Reutera.

Decyzja podyktowana jest podejrzeniem, że statki te mogą być powiązane z finansowaniem grup terrorystycznych. Powiedział AMP w oświadczeniu przekazanym przez agencję Reuters, w kontekście zaostrzenia amerykańskich sankcji wobec Iranu.

Irańska Organizacja Portów i Morskich (PMO) stwierdziła, że ​​flagowanie 136 statków było „nieistotne” i było wynikiem „politycznej presji ze strony imperialnego rządu Stanów Zjednoczonych”, według Guardiana. hiszpański telewizor, Irański kanał rządowy w języku hiszpańskimon.

Panama ma Największy rejestr statków na świecienadając swoją banderę 8653 statkom.