20 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co twoje gazy mówią o twoim zdrowiu?  mówimy ci

Co twoje gazy mówią o twoim zdrowiu? mówimy ci

Wielu ekspertów mówi, że zapach gaz jelitowy Może dostarczyć ważnych informacji nt zdrowie w układzie pokarmowym, oprócz innych aspektów zdrowie.

the gaz jelitowy Powstają w jelicie grubym (okrężnicy), gdy bakterie fermentują węglowodany, czyli błonnik oraz niektóre skrobie i cukry, które nie są trawione w jelicie cienkim, mówią eksperci. Klinika majonezu.

Pomimo faktu, że jest to społecznie niezręczny temat do rozmowy gaz jelitowyEksperci potwierdzają ten zapach obrzęk Możesz nam dużo powiedzieć nt zdrowie osoba.

Ponieważ mamy gaz jelitowy Jakie produkty spożywcze produkujecie?

Powód jest taki, że gaz jelitowy Istnieją, ponieważ kiedy jemy, pokarm rozkładany w żołądku i jelicie cienkim przechodzi szereg procesów i chemikaliów, które pomagają wchłaniać składniki odżywcze w celu ich szybszego i łatwiejszego trawienia.

Podczas tego procesu jest inaczej GazyW tym węglowodory, dwutlenek węgla i metan, w zależności od Wiadomości telewizyjne Azteca. kiedy to Gazy Gdy się tworzą, są transportowane przez krew do płuc, skąd są wydalane przez oddychanie.

Jednak nie wszystkie Gazy Można go wyeliminować w tym procesie i gromadzi się w okrężnicy i jest wydalany przez ukształtowany odbyt obrzęk.

Wśród pokarmów, które mają tendencję do powodowania obrzęk Są to rośliny strączkowe, warzywa krzyżowe, produkty mleczne i napoje bezalkoholowe.

(Obraz: Canva)

co on robi gaz jelitowy wokół ciebie zdrowie?

Chociaż może to być irytujący temat dla niektórych osób, zapach obrzęk Może wiele powiedzieć o stanie zdrowie Twój układ trawienny, a także inne aspekty twojego ciała.

ogólnie Gazy Jest bezwonny, to znaczy nie ma zapachu. Jednakże, gdy są obciążone siarczanami, takimi jak wodorosiarczan, mogą wytwarzać nieprzyjemne zapachy. Może to wskazywać na pewne problemy z trawieniem. Podpowiadamy, o co w tym wszystkim chodzi:

  • Jeśli było Gazy Zapach zgniłych jaj może wskazywać na złe wchłanianie składników odżywczych. Wyjaśnia, że ​​może to być spowodowane różnymi czynnikami i chorobami, takimi jak celiakia, choroba Leśniowskiego-Crohna czy wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Wiadomości Azteków.
  • Jeśli było Gazy Ma serowy zapach, który może wskazywać na nietolerancję laktozy.
  • Jeśli było Gazy Kwaśny zapach, może być oznaką zapalenia jelit spowodowanego wrzodziejącym zapaleniem jelita grubego lub chorobą Leśniowskiego-Crohna.
READ  Od tyłu Karely Ruiz podkręca atmosferę swoją urodą w obcisłym bikini

Jeśli wystąpią zmiany inne niż twój zapach obrzęk, Jeśli masz biegunkę, zaparcia lub bóle brzucha, udaj się do specjalisty zdrowie.

(Z informacji z TV Azteca News, Mayo Clinic).