21 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co to jest „przerwa w dostępie do Internetu” 30 września?  – Wiadomości Televisa

Co to jest „przerwa w dostępie do Internetu” 30 września? – Wiadomości Televisa

czwartek, 30 września Rozłączenie z Internetem Wpłynie to na różne urządzenia, które nie będą mogły połączyć się z siecią; Powiemy Ci, jaki sprzęt zostanie dotknięty i jaka jest przyczyna.

Polecamy: Według Ineji 72% Meksykanów korzysta już z Internetu

z 30 września 2021 Wiele komputerów, telefonów komórkowych, konsol do gier wideo, tabletów, telewizorów inteligentnych i innych urządzeń podłączonych do sieci zostanie dotkniętych zjawiskiem uniemożliwiającym im dostęp Internet.

Dlaczego 30 września nastąpi „zaciemnienie internetu”?

To blokowanie nastąpi, ponieważ certyfikat uwierzytelniania wymagany do sprawdzenia połączenia między urządzeniem a serwerem wygasł. Ten certyfikat jest CA dla DST Root CA X3 z zaszyfrujmy, które zwykle znajdują się na starszych urządzeniach.

zaszyfrujmy Jest to organizacja non-profit, która wydaje certyfikaty, które: Szyfrowanie komunikacji Urządzenia z dostępem do Internetu, zapewniające, że dane użytkownika nie mogą zostać przechwycone lub skradzione podczas tej transmisji.

Tak więc urządzenia, które nie zostały zaktualizowane Łączenie się z Internetem będzie stare Od 30 września, chyba że oprogramowanie układowe (oprogramowanie sterujące obwodami elektronicznymi urządzenia) zostanie zaktualizowane.

Na jakie urządzenia będzie to miało wpływ?

Chociaż większość urządzeń, których używamy do łączenia się z Internetem, nie ulegnie żadnej awarii (zwłaszcza jeśli są regularnie aktualizowane), niektóre z nich będą niestety zagrożone:

  • Urządzenia z systemem iOS 9 lub starszym
  • Komputery Apple z systemem macOS sprzed 2016 r. lub MacOs 10.12.0
  • Telefony komórkowe i tablety z systemem Android Gingerbread 2.3.6 lub starszym
  • Komputery z systemem Windows XP SP3 lub starszym
  • Urządzenia BlackBerry niższe niż 10.3.3
  • Stacja odtwarzania 3
  • PlayStation z systemem operacyjnym przed wersją 5.0
  • Nintendo 3ds

Aby uniknąć narażenia, najlepiej sprawdzić, czy nasze urządzenia mają odpowiednie aktualizacje.

READ  Xiaomi zaskakuje nieoczekiwanym Redmi Smart Band Pro - Xiaomi News
-->