2 grudnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co to jest Metaverse? Zuckerberg mówi, że WhatsApp to wielki biznes

Metaverse?  Co to jest Metaverse?  Zuckerberg mówi, że WhatsApp może stać się dużym biznesem w ciągu najbliższych kilku lat

Metaverse? Co to jest Metaverse? Zuckerberg mówi, że WhatsApp może stać się dużym biznesem w ciągu najbliższych kilku lat
obrazek: Chrisa Delmasa (Obrazy Getty’ego)

Mark Zuckerberg chce, aby jego pracownicy wiedzieli, że nie zapomniał, jak zarabiać pieniądze.

CEO, który większą część ostatnich 12 miesięcy spędził na spalaniu miliardów dolarów Zmień swoje imperium w korporację Metaverse, nieco odwrócił kurs w tym tygodniu, mówiąc, że WhatsApp, a nie kraina awatarów, prawdopodobnie będzie napędzać wzrost sprzedaży w nadchodzących latach. Komentarze kierowane do pracowników Meta podczas spotkania ogólnofirmowego, wspomniany Według Reutera, pojawia się po tygodniach koncertowania Masowe zwolnienia Dotknęło to 11 000 pracowników firmy, wywołując niepokój zarówno wśród pracowników, jak i inwestorów.

Zuckerberg odpowiedział na pytania pracowników, mówiąc, że wiadomości biznesowe w WhatsApp i Messenger „to prawdopodobnie kolejny duży filar naszej działalności”. Powiedział, że zarabianie na tych dwóch aplikacjach w porównaniu z bardziej dojrzałymi aplikacjami, Facebookiem i Instagramem, jest wciąż na stosunkowo wczesnym etapie. WhatsApp to zdecydowanie aplikacja do przesyłania wiadomości Najczęściej używany na świecie z Oszacowanie Ponad 2 miliardy użytkowników do 2020 r. Chociaż poprzedni właściciele WhatsApp mieli motto: „Żadnych reklam, żadnych gier, żadnych sztuczek”, Meta spędziła lata na ulepszaniu swoich sposobów. włączać stopniowo Reklama poprzez platformę w najbliższych latach.

W tym samym czasie Zuckerberg zdawał się bagatelizować swój ogromny zakład na produkty Metaverse. Zapytany o wydatki firmy, Zuckerberg powiedział, że największym wydatkiem są pracownicy, a następnie wsparcie infrastruktury jego rodziny reklamowej. Aha, i tak, 20% wydatków firmy trafiło do Reality Labs, części, która nadzoruje jej ponadwymiarowe ambicje. Zuckerberg powiedział, że 40% budżetu Reality Labs przeznacza się na produkty rzeczywistości wirtualnej, a kolejne 10% na platformy społecznościowe podobne do Metaverse.

Meta nie odpowiedziała natychmiast na prośbę Gizmodo o komentarz.

Krytyka przestrzegania metawersów w meta

Podczas gdy Zuckerberg nie rezygnuje z Metaverse, ostatnie komentarze sugerują, że zaczyna nieco poważniej traktować krytykę pracowników i akcjonariuszy dotyczącą ostatniej strategii biznesowej firmy.

Oddział Meta Reality Labs Zagubiony już Tylko w tym roku 9,4 miliarda dolarów. Przychody w Reality Labs również spadły o 50% rok do roku w trzecim kwartale, mimo że Meta jest właścicielem Quest 2, konsumenckiego zestawu słuchawkowego VR. Bestseller na świecie. Jednak zamiast atakować tegoroczną chwiejną sprzedaż VR, Zuk i jego zespół postanowili uruchomić kilka Okulary śledzące ruch gałek ocznych rzeczywistości mieszanej, 1500 USD. I prawdopodobnie mają więcej strat operacyjnych związanych z Metaverse tuż za rogiem.

„Spodziewamy się, że straty operacyjne Reality Labs znacznie wzrosną w 2023 r.”, powiedział Meta w oświadczeniu. Wydanie do CNBC po ogłoszeniu wyników za trzeci kwartał. „Po 2023 roku mamy nadzieję przyspieszyć inwestycje Reality Labs w sposób, który umożliwi nam osiągnięcie naszego celu, jakim jest zwiększenie ogólnego dochodu operacyjnego firmy w perspektywie długoterminowej”.

Meta-inwestorzy wydają się coraz bardziej niezadowoleni z perspektywy niektórych długoterminowych zakładów bez szczególnych korzyści. Na początku listopada cena akcji spółki upadł Wzrost o 72% od stycznia, kiedy Zuckerberg potwierdził zaangażowanie firmy w firmę.

„Gdyby zrobiła to jakakolwiek inna firma, inwestorzy-aktywiści piszą listy, sugerując alternatywne dyżury dyrektorów i wzywając do zmian”.powiedział Jim Tierney, dyrektor ds. finansów na rzecz rozwoju w Alliance Bernstein. Stany Zjednoczone Ameryki W Financial Times na początku tego roku. AllianceBernstein jest współtwórcą Meta. „Myślę, że Mark usłyszał bardzo wyraźnie, czego chcieli inwestorzy. Podjął decyzję.”

Ale hej, przynajmniej inkarnacje metaverse Teraz mają nogi!

READ  „Najlepsze, jakie kiedykolwiek jadłem”