5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co to jest LiDAR w iPhonie „Pro” i dlaczego poprawia fotografowanie w słabym świetle

W zeszłym roku firma Apple wprowadziła Pierwszy iPhone z LiDAR. Technologia ta wykrywa światło i odległość, jaką dzieli od obiektów, stąd nazwa Wykrywanie światła i zasięgu Po angielsku. Jest to czujnik, który firma pozycjonowała na różne sposoby, ze szczególnym uwzględnieniem poprawy fotografii i nowych doświadczeń w rozszerzonej rzeczywistości.

W tym roku, zgodnie z oczekiwaniami, nadal znajdziemy LiDAR w iPhonie 13 Pro i iPhonie 13 Pro Max. Ale rzadko wspomina się o jego zaletach, Cóż, to już zostało przyjęte za pewnik. może nawet Cisza o rozszerzonej rzeczywistości Na tegorocznych targach wątpliwości dotknęły sporo użytkowników. Chociaż prawda jest taka, że ​​LiDAR iPhone’a nadal oferuje ogromne korzyści.


iPhone z LiDARem rozumie otaczający Cię świat

Od lat napędzamy przemysł dzięki zaawansowanej technologii. Dziś kontynuujemy tę innowację ze skanerem LiDAR. [El LiDAR] Mierzy czas potrzebny na dotarcie światła do obiektu iz powrotem.

Przyjęliśmy tę technologię dla iPhone’a, a dzięki uczeniu maszynowemu i strukturom głębi dla iOS 14 iPhone rozumie otaczający Cię świat i tworzy dokładną mapę głębi sceny. Umożliwia skanowanie obiektów, efektów pomieszczenia, zdjęć i wideo oraz precyzyjne pozycjonowanie obiektów AR.

ten Czujnik LiDAR wbudowany w iPhone’a Jest podobny do jednego iPad Pro 2020 I że nasz towarzysz Juliusz Cezar Analizowane w tym czasie. Ten skaner jest zintegrowany z procesorem i jego silnikiem neuronowym, aby zaoferować więcej możliwości w rozszerzonej rzeczywistości.

Podczas swojej prezentacji Apple zwrócił uwagę na różne aplikacje wykorzystujące tę technologię. Jest w szczególności jeden, zwany JigSpace, który: Pozwala zasymulować, jak wyglądałyby złożone przestrzenie robocze. Zamiast zamawiać tygodniowe badanie kosztem dziesiątek tysięcy dolarów, korzystając z tej aplikacji i iPhone’a z LiDARem, firma może to zrobić „w godziny” za ułamek kosztów.

Oprócz tych profesjonalnych aplikacji, LiDAR zapewnia doskonałe doświadczenie w aplikacjach z dziedzin edukacyjnych. W edukacji widzimy powszechnie używany Aby zrozumieć, jak działają rzeki, góry, zwierzęta i inne modele. Ale to, co naprawdę przykuwa uwagę LiDAR i co przypadnie do gustu najbardziej przypadkowym użytkownikom, to zastosowanie skanera scen do fotografii.

READ  Jak zdobyć DeLoreana w Forza Horizon 5 (dzięki błędowi)

LiDAR w aparatach usprawniających codzienną fotografię

iPhone Lidar Fotografia

LiDAR pozwala iPhone’owi i iPadowi „widzieć” w ciemności. Idealne zastosowanie w warunkach słabego oświetlenia. W ostatnich latach fotografia w warunkach słabego oświetlenia była jednym z punktów, na które najbardziej naciskali producenci smartfonów.

Przykład zdjęcia udostępnionego przez Apple, gdzie zdjęcie jest robione w trybie portretowym i przy słabym świetle za pomocą iPhone’a 12 Pro Max. Dwa lata temu Apple zaprezentowało tryb nocny w iPhonie 11 Pro. A od zeszłego roku chce pójść o krok dalej Z dołączonym skanerem LiDAR do fotografii. Według firmy LiDAR dla aparatów iPhone przyczynia się do:

LiDAR i iPhone

  • Zwiększona dokładność podczas ustawiania ostrości scen.
  • Skróć czas potrzebny na zrobienie zdjęcia.
  • Autofokus przy słabym oświetleniu jest sześciokrotnie szybszy.
  • Zdjęcia w trybie portretowym w trybie nocnym.

iPhone’y wyposażone w ten czujnik poprawiają jakość fotografowania przy słabym oświetleniu. Jeden z motywatorów fotografii smartfonowej, gdzie Hałas i powolny Podczas robienia zdjęć są dwie główne wady. Dzięki LiDAR na iPhonie Apple rozwiązuje te problemy bezpośrednio. Obrazy są szybsze, mają mniej „ziarnistości” i są bardziej przejrzyste.

To zdecydowanie poprawa, w której Fotografowanie w warunkach słabego oświetlenia Jest oczywistym beneficjentem. Jesteśmy z nim od roku i zapewniamy, że zmiana jest bardzo zauważalna.