28 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co to jest i jak aktywować nowy tryb inteligentnego czytania w Google Chrome – Enseñame de Ciencia

Co to jest i jak aktywować nowy tryb inteligentnego czytania w Google Chrome – Enseñame de Ciencia

Technologia zrewolucjonizowała sposób, w jaki wykonujemy zadania, wdrażając jej zastosowania w zasadzie we wszystkich obszarach.

Technologia podlega ciągłym zmianom, a wraz z ulepszeniami systemy komputerowe przechodzą drastyczne aktualizacje, tak jak ma to obecnie miejsce w przypadku zastosowania sztucznej inteligencji, dając początek nowej erze technologicznej.

Obecnie posiadanie urządzenia takiego jak tablety, telefony komórkowe czy laptopy jest niezbędne do rozwoju działalności akademickiej i zawodowej, jednak urządzenia te mogą stale rozpraszać użytkowników dzięki dużemu zużyciu sieci społecznościowych, które są obecne w tych momentach , nie wspominając już o ilości reklam wyświetlanych w witrynach.

Jeśli szukasz skupienia podczas czytania artykułu, ale bombardowanie reklamami, filmami i sugestiami łatwo Cię rozprasza, ta notatka może Cię zainteresować.

Internetowy potentat Google opracował narzędzie, które pozwala użytkownikom czytać artykuły online bez wyskakujących okienek i reklam, ta funkcja nosi nazwę Chrome Reading Mode.

Tryb czytania Chrome pozwala użytkownikom Internetu cieszyć się przejrzystą, zabawną i wolną od zakłóceń wersją dowolnej strony internetowej. Oprócz unikania dużej liczby reklam, to narzędzie umożliwia dostosowanie czcionek, kolorów i odstępów (zgodnie z własnymi preferencjami).

Jak aktywować tryb czytania w Chrome?

Tryb czytania Chrome jest teraz dostępny na każdym komputerze z Chrome, wykonując poniższe czynności.

Otwórz Chrome’a

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to otworzyć przeglądarkę i wpisać „chrome:flags” w pasku wyszukiwania. Następnie w pasku wyszukiwania u góry wpisz „tryb czytania”.

aktywacja

Po wykonaniu tych kroków zobaczysz opcję „Tryb czytania”, zaznacz i kliknij pole obok niej, aby zmienić funkcję z „Domyślnej” na „Aktywną”

Ponowne uruchomienie

Aby zakończyć, musisz kliknąć niebieski przycisk „Uruchom ponownie” u dołu ekranu.

W ten prosty sposób możesz cieszyć się trybem czytania w Chrome po ponownym uruchomieniu przeglądarki. Aby uzyskać dostęp do tego trybu podczas odwiedzania strony internetowej, po prostu otwórz artykuł, który chcesz przeczytać, a po otwarciu strony znajdź ikonę panelu bocznego w prawym górnym rogu przeglądarki Chrome, którą możesz zobaczyć jako kwadrat z ciemnym paskiem prawą stronę i kliknij.

READ  Ten nowy telefon komórkowy średniej klasy obniża cenę do 158 euro

Zaraz potem u góry pojawi się menu, w którym pojawi się opcja „Tryb czytania”, wybierz i to wszystko, możesz cieszyć się wybraną wersją strony bez reklam, ale przede wszystkim cieszyć się czytaniem oryginalny.

Niestety ta aplikacja nie jest dostępna na urządzeniach z Androidem, jednak ten system operacyjny ma własną wersję trybu czytania, aby cieszyć się tym narzędziem na telefonie komórkowym, oprócz oferowania opcji Tekst na mowę Aby przekonwertować artykuły na niestandardowe pliki audio.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.