29 września, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co powinno się zmienić w szkołach medycznych?

Co powinno się zmienić w szkołach medycznych?

Wraz z rozpoczęciem sezonu uniwersyteckiego tuż za rogiem, Dwóch lekarzy Chcieli wyrazić swoją opinię na temat zmian, jakie ich zdaniem powinny zostać wprowadzone w szkołach medycznych Poprawa edukacji przyszłych wykładowców. w ten sposób, Santi Arana, R1 z Medycyna rodzinnaStwierdził, że jednym z największych problemów współczesnych uniwersytetów jest „ciągłe powtarzanie dobrze przestudiowanych koncepcji”. Kiedy ta sytuacja zostanie rozwiązana, uczniowie będą „mieć więcej czasu na praktyczne zastosowania”, a dla nauczycieli będzie lepiej, jeśli „będą mogli dodawać inne treści” do nauczanego materiału.

Oprócz tego problemu, który jego zdaniem wymaga poprawy, ten przyszły specjalista wyraził swoją dezaprobatę Aktualna kolejność tematów podane na zajęciach.

„Zaczęliśmy od tematów Nauki podstawoweMiędzy innymi biologia, biochemia czy anatomia; Następnie przechodzimy do momentu, w którym się zepsują Mechanizmy molekularne a potem do Wizja kliniczna. Moim zdaniem za pomocą tego sformułowania przekazuje się fałszywe poczucie, że stosujemy terapie do tego, co robią na poziomie molekularnym, podczas gdy tak nie jest.

Reorganizacja w kolejności przedmiotów lekarskich

Z tego powodu Arana podkreślał, że konieczna jest reorganizacja kolejności przedmiotów nauczanych na uniwersytetach i utworzenie zajęć skupiających się przede wszystkim na opartych na dowodach podstawach filozofii. metodologia dochodzenia. I „przede wszystkim” w Badanie klinicznePonieważ jest to narzędzie, które „znacznie przewyższa resztę badań”.

„Kiedy zrozumiemy, dlaczego otrzymujemy ten lek, powinno zrobić się miejsce na badanie mechanizmów działania, co przyciąga więcej uwagi w naukach podstawowych w zakresie badania nowych leków, ale nie tak bardzo w codziennej praktyce klinicznej. Zrobiłbym to zmieniać kolejność, ponieważ poddanie się To, co mamy teraz w wyścigu, zachęca nas do tego, abyśmy niczego nie odkrywali.

Znaczenie zdrowia publicznego w uczelniach medycznych

Jedna z pozostałych „najważniejszych” rzeczy do poprawy poziom edukacji Na uniwersytecie, zdaniem Arany, należy przeznaczyć więcej środków na nauczanie Zdrowie publicznepogoda w Część ogólnoustrojowa, jak i ta, która bezpośrednio dotyka pacjentaCo powoduje chorobę i jak „niewielki” wpływ leku na Ciebie w porównaniu z innymi czynnikami warunkującymi zdrowie.

READ  co to było Użytkownicy byli zaskoczeni dziwnym światłem podczas zachodu słońca w Monterey

I podkreślił: „Podajemy zdrowie publiczne jako odrębny przedmiot, który wydaje się odrębny od innych i w przypadku więcej niż jednego przedmiotu, takie podejście powinno być wprowadzone w każdym z nich od początku badania”.

Arana nie jest jedynym lekarzem, który uważa, że ​​należy przeorganizować organizację tematów zajęć. Carlosa LiberyR1 z choroba serca, Podkreślił, że w medycynie występuje „opóźnienie” w podawaniu materiałów.

Gry takie jak Kahoot dla przyszłych lekarzy

„Obecnie stopień ten koncentruje się na nauczaniu, ale nie na uczeniu się uczniów. Przynajmniej w większości sal lekcyjnych. Są prowadzone stare lekcje, na których czasami nawet nie używa się punktów Power Point. Myślę, że należy wyjaśniać mniej teorii, a raczej uczyć studentów myśl więcej. Na przykład w grach takich jak KahootZadaje pytania i zachęca przyszłych lekarzy do logicznego myślenia.


„Liczba zajęć teoretycznych i brak praktycznych przypadków powodują, że studenci są bardzo zmęczeni, a co za tym idzie – sfrustrowani”

W tym kontekście Yabra podkreślił, że jego zdaniem konieczne jest, aby ludzie bardziej się na tym skupiali Praktyczne przypadkizamiast „w wielu rozdziałach teoretycznych”. „W końcu pacjenci to nie książki. Każdy ma swoje własne objawy i oznaki, a ty musisz sporządzić mentalny diagram swojego detektywa, aby zobaczyć, co się z nimi dzieje. „

Tak naprawdę, podsumowując, Yabra widzi, że brak praktycznych przypadków jest jednym z „dużych problemów na uniwersytecie”, który powoduje, że ludzie „dużo się spalają” z powodu „dużego obciążenia teoretycznego” każdego przedmiotu, i że jako w rezultacie ludzie kończą udaremnienie.

Chociaż może zawierać dane, dane lub obserwacje instytucji zdrowotnych lub specjalistów, informacje zawarte w Redacción Médica są redagowane i przygotowywane przez dziennikarzy. Zalecamy czytelnikowi, aby wszelkie kwestie związane ze zdrowiem konsultował z pracownikiem służby zdrowia.