5 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co oznaczają litery 5G, 4G, 3G, H, H+, G i E na ekranie Twojego telefonu?  |  Teraźniejszość

Co oznaczają litery 5G, 4G, 3G, H, H+, G i E na ekranie Twojego telefonu? | Teraźniejszość

Masz Androida lub iPhone’a? Na pewno widziałeś litery 5G, 4G, 3G, H, H+, G i E na ekranie swojego smartfona. Chociaż są one bardzo ważne, tylko nieliczni wiedzą, co oznaczają. Tutaj ci mówimy.

Obecnie wszystko inteligentny telefonjest być android Jeśli chodzi o iPhone’amasz w u góry ekranu Wiele bardzo ważnych ikon. Znajdziesz nie tylko symbol baterii, ale także litery 5G, 4G, 3G, H, H+, G, E.które zwykle znajdują się obok barów zasięg. Chociaż te ikony są bardzo istotne, większość użytkowników, którzy kupili inteligentny telefon Nie wiesz, co one oznaczają i dlaczego od czasu do czasu się zmieniają. chcesz wiedzieć? Tutaj ujawnimy ci.

Według informacji ujawnionych przez wyspecjalizowany serwis Xataka, listy 5G, 4G, 3G, H, H+, G, E. Są one wyświetlane na ekranie naszego telefonu komórkowego podczas aktywacji Dane mobilne Ponieważ wskazuje na jakość/szybkość internetu, którą obecnie mamy na naszych urządzeniach.

w tym znaczeniu, Postać, która pojawi się na naszym smartfonie Będzie to zależało od tego, czy znajdujemy się w obszarze o doskonałym zasięgu, czy w miejscu, w którym nie ma sygnału. Dla niektórych użytkownicy Może to być nieco mylące, dlatego konieczne jest wyjaśnienie znaczenia każdego z nich.

Co oznaczają litery E, H+, 3G, 4G i 5G na Twoim telefonie komórkowym?

  • g: Obecnie tego typu sieci prawie nie istnieją, ponieważ 15 lat temu korzystały z nich telefony komórkowe. Jest 2G, nie pozwala na połączenie z Internetem i działa tylko do wysyłania SMS-ów i MMS-ów.
  • I: Połączenie brzegowe, znane również jako 2G, ma prędkość pobierania około 384 kb/s. Jest tak źle, że nie wystarczy surfować po Internecie. Można go używać tylko do wysyłania wiadomości WhatsApp.
  • 3G: W tamtym czasie ten typ połączenia był przydatny dla użytkowników do prowadzenia rozmów wideo, ale dziś jest bardzo wolny w przypadku usług takich jak Netflix. Ma prędkość pobierania 8 Mb / s i prędkość wysyłania 2 Mb / s.
  • h: Połączenie HSDPA to sieć, która zapewnia prędkość pobierania bliską 7,2 Mb/s.
  • h+: oznacza HSDPA Plus i zapewniał dość szybką łączność przed pojawieniem się 4G. Zapewnia prędkość pobierania do 21 Mb / s. Jeśli pojawia się na telefonie komórkowym, oznacza to, że telefon komórkowy ma problemy z połączeniem z siecią 4G.
  • 4G: Ten typ sieci zapewnia prędkość do 150 Mb/s i jest szybszy niż wiele łączy szerokopasmowych, dzięki czemu można bez problemu korzystać z dowolnej aplikacji.
  • 4G+: Jest to połączenie pośrednie między 4G a 5G, co oznacza dość dużą prędkość internetu.
  • 5G: Jest to rodzaj sieci o najwyższej prędkości, może osiągnąć 1 Gb/s przy pobieraniu i 30 Mb/s przy wysyłaniu. W Peru istnieje niewiele telefonów komórkowych, które mają tego typu połączenie od czasu sieci Sieć piątej generacji W naszym kraju wciąż nie ma szerokiego rozpowszechnienia.

Te litery są obecne we wszystkich telefonach, czy to z Androidem, czy iPhonem. Zdjęcie: Xataka/Genbeta Genesis

READ  SpaceX: Rakieta Elon Musk na kursie kolizyjnym z Księżycem

Jak mogę wyłączyć mikrofon w smartfonie, aby Google mnie nie szpiegował?

Miliony ludzi na całym świecie mają plik inteligentny telefon androidale jest wielu, którzy mają wątpliwości GoogleWynika to z teorii, że firma może szpiegować rozmowy przez mikrofon swoich urządzeń, zwłaszcza podczas wysyłania dźwięku na swoje serwery, więc jak się upewnić, że tak się nie stanie? Wyłącz się za pomocą tej sztuczki.

gdybyś nie wiedział, android Jest to system operacyjny, który został stworzony przez Googleże zdecydowana większość producentów inteligentny telefon używa. To oprogramowanie zapewnia wszelkiego rodzaju narzędzia, a jednym z nich jest asystent googlektóra umożliwia wykonywanie różnych funkcji w telefonie za pomocą rozpoznawania głosu i mikrofonu i często jest aktywna na komputerze.