2 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co oznacza „motomami” i jak powstał ten termin?

Rozalia Stało się to światowym fenomenem „motomamy”, Trzeci album studyjny hiszpańskiej piosenkarki. Materiał koncepcyjny został wydany 18 marca 2022 roku i zawiera muzyczne wpływy piosenkarki, a także jej osobiste zainteresowania związane z gatunkami.

W wywiadzie dla gazety EL PAÍS Rosalía powiedziała, że ​​to, czego szukała, było w jej albumie „motomami” musiał tworzyć sprzeczności. Oprócz tego, że motocykle były obecne w jej zbiorowej wyobraźni od zawsze, ponieważ jej mama i tata mieli nawet doświadczenie w prowadzeniu tych pojazdów.

Przeczytaj także Z arogancji i próżności: to było przesłuchanie Rosalii, na którym została odrzucona

W tym wywiadzie Rosalía powiedziała gazecie, że „Motomami to energia, sposób odczuwania, bycia na świecie”, dlatego nadała taki tytuł swojemu albumowi muzycznemu, który katapultuje ją na największe sceny jej światowej trasy koncertowej . .

W innej rozmowie z Jessem Cervantesem wyjaśniła, że ​​jej album to „kolejka górska i są między nimi, powiedzmy, dwa bardzo różne dźwięki. Pierwszym jest„ Moto ”, czyli bardziej agresywna strona, o której ci mówiłem o przed i więcej piosenek tanecznych, więcej klubowych, co ma z tym coś wspólnego. ”świętując”.

Rosalía jest obecnie na wakacjach w Meksyku.

Podczas gdy drugi głos to „bardziej macierzyńska, bardziej wrażliwa strona opowieści, związana z naturą i wszystkim, co można znaleźć”.

Artysta powiedział, że ci, którzy mają album, mogą Zrozumienie różnicy między utworamiMoto” i „Mami” do dystrybucji motywów muzycznych na tylnej okładce.

Rosalia Villa Topiła, Do swoich piosenek dodał szereg słów z innych języków, takich jak dominikański i japoński, ale także wyrażenia z własnej kultury.

Przeczytaj także Album Rosalía, z którego jest najbardziej znana i był jej pracą dyplomową

Słynne „trá trá”, które można usłyszeć w wielu ich piosenkach, jest hołdem dla tancerzy flamenco. Został włączony do jego albumu „El Mal Querer” oraz do niektórych piosenek Motomami.

READ  Super Mario Bros. Film jest oficjalnie najbardziej dochodowym filmem w Meksyku, wyprzedzając Spider-Mana: No Way Home.

To zdobyło nagrodę Grammy dla najlepszego albumu alternatywnego lub latynoskiego, a także album roku na Premios Juventud i cztery kategorie albumów. nagrody Grammy Latinos, w tym Album Roku i Najlepszy Album Muzyki Alternatywnej.

W dniach poprzedzających premierę jej albumu Rosalía opublikowała serię wiadomości na swoich kontach w mediach społecznościowych, w których wyjaśniła, co to znaczy być „Motomami”.

Pierwsza wiadomość, jaką Katalonka napisała na swoim koncie w mediach społecznościowych, dotyczyła tytułu albumu: „Motmami cię przytula i to lepsze niż przytulanie pluszaka”.

Ale po tym nastąpiło: „Motmami jest lojalna wobec swojej rodziny, ponieważ lojalność jest wadą”; „motomami opiekuje się innymi mumami”; „Pomidor kocha mleko”; „Motami ma motyle ręce, dwa ramiona i motyle ciało”.

Przeczytaj także Meksyk, jesteśmy gotowi? Zdjęcia Rosalii przed koncertem w CDMX

„Motomami chętnie niszczy swoje poprzednie prace, aby zrobić miejsce dla następnych”; „Motomami tego nie potrzebują, oni tego potrzebują”; „Motomami jest nad tobą, gdy się odwraca”.

Użytkownicy dołączyli do uczuć piosenkarza i zaczęli udostępniać wiadomości na wspomnianym portalu społecznościowym o tym, co to znaczy dla nich być „motomamy”, Słowo to stało się nawet jednym z haseł używanych podczas 8 milionów marszów z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet na całym świecie.

Zapisz się tutaj Aby otrzymywać nasze biuletyny z codziennymi wiadomościami, opiniami i wieloma innymi opcjami bezpośrednio na swój adres e-mail.

sól