23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co oznacza czerwona kropka na oponie?  Odpowiedź Cię zaskoczy – naucz mnie o nauce

Co oznacza czerwona kropka na oponie? Odpowiedź Cię zaskoczy – naucz mnie o nauce

Wybór samochodu jako środka transportu prywatnego to ciągła inwestycja. Od benzyny, miesięcznego ubezpieczenia, serwisu i wymiany opon zauważysz, że tak praktyczne jak podróżowanie samochodem, nic nie jest tanie.

Stan samochodu będzie zależał całkowicie od dbałości o niego użytkownika, począwszy od sposobu jazdy, ilości tankowanej benzyny, stałej obsługi silnika, wymiany oleju, pielęgnacji lakieru i opon, tych być ostatnim, bardzo ważnym.

Opony są niezbędne, aby samochód mógł jeździć, ale ich stan jest również ważny, ponieważ to one zapewnią bezpieczeństwo fizyczne podróżującym, dlatego ważne jest, aby były w dobrym stanie, utrzymywały dobre ciśnienie , przejrzeć i mieć odpowiedni sprzęt do ewentualnych zmian.

Co oznacza czerwona kropka na oponie?

Jednak wiele razy możemy znaleźć cyfry, litery, symbole lub znaki, które mogą być nieznane, ale nie trudne do interpretacji.

Jednym ze znaków, który powoduje najwięcej zamieszania, nie wiedząc, co oznaczają, jest mała kolorowa kropka, która znajduje się z boku koła i jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania pojazdu, a także jego bezpieczeństwa.

«jest oznaczeniem umieszczonym na oponie w postaci kropki, zwykle czerwonej (w rzadkich przypadkach można ją znaleźć w innym kolorze, np. opony, gdy przykładane jest obciążenie przy danej prędkości) i odchylenie (kropki o największej i najmniejszej masie). Aby zapewnić prawidłową instalację i wygodną jazdę, należy zminimalizować zarówno siłę promieniową, jak i ugięcie” – czytamy w jednym z artykułów.

Znaczenie równowagi

Pamiętajmy, że to właśnie opony odpowiadają za utrzymanie przyczepności auta na asfalcie, przenoszenie mocy silnika na podłoże, zapewnienie skutecznego hamowania oraz zachowanie dokładności przy zmianach kierunku jazdy, czyniąc z tego jeden z najważniejszych elementów z auta.

Dlatego te punkty (lub trójkąty) są umieszczane w celu prawidłowego ustawienia i zamocowania ramy. W szczególności ułatwiają wyważenie, ponieważ wyznaczają maksymalny punkt zmiany siły promieniowej (RFV), niedostrzegalną dla oka wadę, wynikającą z faktu, że żadna rama nie jest idealna pod względem kształtu czy sztywności konstrukcji. .

READ  PROFECO opowiada o szarym rynku telefonów komórkowych w Meksyku; Smartfony „można dowolnie wybierać”

Obręcz, na której znajduje się opona, również nie jest całkiem jednolita, z wycięciem w punkcie, w którym ma największą wagę i generuje większą siłę odśrodkową podczas obracania się wokół własnej osi.

Dlatego podczas wymiany opony (czy to przez Ciebie, czy przez mechanika) ważne jest, aby dopasować oba znaki (na feldze lub na oponie), aby uzyskać zrównoważony zestaw części. Wykonanie tego kroku jest niezbędne do wyeliminowania potencjalnych wibracji, które powodują nieprawidłowe i przedwczesne zużycie.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.