20 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co nazywa się testamentem cyfrowym i dlaczego warto go aktywować w Gmailu?  – Naucz mnie o nauce

Co nazywa się testamentem cyfrowym i dlaczego warto go aktywować w Gmailu? – Naucz mnie o nauce

Każdy, kto zamieszkuje tę planetę, emituje tzw. „ślad węglowy”, który jest określany jako wskaźnik zrównoważonego rozwoju, który pozwala nam identyfikować, oceniać i monitorować wpływ organizacji, wydarzenia lub produktu na środowisko. ich wkład w zmiany klimatu. Praktycznie wszystkie nasze działania mają wpływ na środowisko, ważne jest, aby podnosić świadomość i starać się zmniejszać ten ślad.

Bardzo praktycznym sposobem na zmierzenie tej sytuacji jest zastanowienie się nad liczbą e-maili, które otrzymujemy każdego dnia. Czy możesz sobie wyobrazić, co by było, gdyby faktycznie zostało dostarczone na papierze, tak jak robiono to wcześniej? Wpływ na środowisko będzie ogromny, choć jasne jest, że fakt, że otrzymujemy go cyfrowo, również generuje zanieczyszczenie, ale nie ma to porównania z poprzednimi metodami.

Dzisiaj porozmawiamy o tak zwanej woli cyfrowej i o tym, jak możesz ją aktywować w Gmailu, więc zwróć szczególną uwagę.

Jak nazywa się era cyfrowa?

Jak wszyscy wiemy, testament jest dokumentem prawnym, w którym osoba wyraża swoją ostatnią wolę i najczęściej wymienia w niej właścicieli nieruchomości i innego majątku jako swoich spadkobierców.

Jeśli mówimy o testament cyfrowy lub elektroniczny, Odnosi się to do bardziej szczegółowego dokumentu, ze znacznie szerszą dokumentacją obejmującą hasła, profile w sieciach społecznościowych, informacje gromadzone w wyszukiwarkach internetowych, konta w bankowości internetowej, konta z kryptowalutami, wszelkiego rodzaju subskrypcje i reputację w sieci. blogi, e-maile i inne.

Jednym z pomysłów przyjaznych dla środowiska jest aktywowanie tej woli za pośrednictwem naszego e-maila, abyśmy przestali otrzymywać tak wiele e-maili przez miesiące lub lata, a tym samym zmniejszyli nasz wpływ na środowisko.

Jak aktywować tę opcję w poczcie Gmail?

Jak wiesz, gmail Jest to usługa e-mail opracowana przez Google i jest jedną z najpopularniejszych i używanych usług e-mail na całym świecie. Ma przejrzysty i przyjazny dla użytkownika interfejs, który pozwala efektywnie organizować, wysyłać i odbierać wiadomości e-mail. Zapewnia dużo bezpłatnego miejsca do przechowywania wiadomości e-mail i załączników. Ponadto Dysk Google jest zintegrowany z Gmailem, co umożliwia zapisywanie plików bezpośrednio na koncie Google w celu łatwego udostępniania.

READ  Superpeso umocniło się do dolara po działaniach przeciwko kryzysowi bankowemu w USA

Ta usługa pocztowa integruje się z innymi narzędziami Google, takimi jak Kalendarz Google, Dokumenty Google i Arkusze Google, ułatwiając współpracę i zarządzanie zadaniami.

Jeśli z jakiegoś powodu nie możesz już korzystać z poczty e-mail w Gmailu, zalecamy aktywację opcji Menedżera nieaktywnych kont, aby osoba, której ufasz, mogła zamknąć Twoje konta i uniemożliwić otrzymywanie wiadomości e-mail.

Nieaktywny menedżer konta Google. Kredyty graficzne dla Google

Kroki, aby aktywować opcję nieaktywnego menedżera konta

Według oficjalnego portalu Google, „nieaktywny menedżer konta umożliwia użytkownikom udostępnianie części danych konta lub wysyłanie powiadomienia, aby ostrzec kogoś, że jego konto było nieaktywne przez określony czas”.

Aby go aktywować, wejdź Nieaktywny menedżer kontai kliknij Rozpocznij. W ten sposób pozwolą ci skonfigurować każdy krok i będziesz musiał podać numer telefonu zaufanej osoby. Tylko w ten sposób ta osoba będzie mogła uzyskać dostęp do Twoich danych osobowych.

Pamiętaj, że jeśli usuniesz swoje konto Google, wpłynie to na wszystkie powiązane z nim produkty (na przykład Blogger, AdSense lub Gmail), choć na różne sposoby.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.