5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co najmniej 8 zmarłych w Houston

(CNN) – Co najmniej osiem osób zginęło, a kilka zostało rannych po tym, jak raper Travis Scott był na scenie na festiwalu Astroworld w Houston w piątek wieczorem, podały władze.

– Dziesiątki osób zostało rannych – powiedział komendant straży pożarnej w Houston Sam Peña podczas konferencji prasowej wczesnym rankiem w sobotę.

Na wyprzedanym festiwalu muzycznym na NRG Park, kompleksie stadionowym, na którym znajduje się stadion i stadion NRG, było około 50 000 osób, kiedy wypadek miał miejsce tuż po 20:00 (czasu Miami).

„Tłum, z jakiegokolwiek powodu, zaczął przepychać się i wspinać w kierunku przodu podium, sprawiając, że ludzie z przodu wcisnęli się i nie mogli uciec od sytuacji” – powiedział Peña CNN w sobotę rano.

Powiedział, że wywołało to panikę, pogorszyło sytuację i utopiło tamtejszych ochroniarzy.

„Ludzie zaczęli walczyć, stracili przytomność, co wywołało większą panikę” – powiedział Peña na konferencji prasowej.

Zdjęcie lotnicze z festiwalu w Houston w piątek przed śmiercionośnym wydarzeniem.

Peña powiedział, że w szpitalu polowym, który powstał w pobliżu festiwalu, leczono ponad 300 osób.

Peña powiedział, że 23 osoby zostały przewiezione do szpitali, 11 z nich w stanie krytycznym, a 8 z nich zmarło. Jeden z pacjentów był 10-latkiem i ostatecznie w stanie krytycznym, powiedział Peña w sobotę rano w CNN.

Tłum próbował ożywić rannych

Obecni podzielili się chaosem w mediach społecznościowych. Personel medyczny był tak przytłoczony obrażeniami, że niektórzy członkowie społeczeństwa podjęli próbę resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Transmisja na żywo z wydarzenia pokazała, że ​​Scott przerwał swój występ, by z zakłopotaniem obejrzeć karetkę pogotowia z migającymi światłami przyjeżdżającą na miejsce zdarzenia.

Peña powiedział, że policja w Houston i pracownicy ochrony dla nieletnich wstrzymali partię „gdy tylko sytuacja doszła do wyczerpania zasobów”, ale do tego czasu „szkody już zostały wyrządzone”.

READ  3 znaki zodiaku 26 września 2021 r. Będziesz miał wspaniały dzień

Ponadto wskazał, że przyczyna paniki nie była od razu jasna.

Peña powiedział, że śledczy przejrzą wideo z witryny i zobaczą, jak została zaprojektowana i czy ma wystarczającą liczbę punktów wyjścia.

Peña wyjaśnił, że śledztwo obejmie „pierwszą przyczynę problemu paniki tłumów i dwie, które uniemożliwiły ludziom ucieczkę z tej sytuacji”.

Wyjaśnił, że przyczyny zgonu czekają na rozpoznanie przez lekarza medycyny sądowej.

„Nasze serca kierują się dziś wieczorem do rodziny Astroworld Festival, zwłaszcza do tych, których straciliśmy i bliskich”, powiedzieli organizatorzy festiwalu w oświadczeniu na Twitterze dziś rano, i że „skoncentrowali się na jak największym wsparciu władz i lokalnych mieszkańców. ”.

Organizatorzy poinformowali, że sobotnia część wydarzenia, która została zaplanowana na dwa dni, została odwołana.

„Jak władze stwierdziły na poprzedniej konferencji prasowej, badają serię zatrzymań krążenia, które miały miejsce. Jeśli masz odpowiednie informacje w tym zakresie, skontaktuj się z policją w houston” – czytamy w tweecie.

Organizatorzy Astroworld nie od razu odpowiedzieli na prośbę CNN o komentarz wczesnym sobotnim rankiem.

biuro zarządzania kryzysowego w Houston, Stworzyłem linię bezpośrednią Dla osób, które nie mogły porozumieć się z osobami, o których wiadomo, że były na koncercie.

Ludzie przeszli przez drzwi kilka godzin wcześniej, a 3 osoby zostały przejechane na imprezie dwa lata temu

Wcześniej tego dnia wideo z KPRC, filii CNN, pokazywało kilka osób pędzących przez wejście dla VIP-ów na imprezie, strzelających do wykrywaczy metalu, a czasem innych osób, ignorujących pracowników ochrony.

Na filmie pokazano, jak niektórzy ludzie pomagają innym wstać. Peña powiedział, że również nie zna powodu tej pilności.

„Wiemy, że byli ludzie, którzy skakali przez płot” – powiedział Peña, a co najmniej jedna osoba została ranna tego popołudnia w szczytowym okresie.

w 2019 roku, Trzy osoby zostały przejechane i przewiezione do szpitala Tysiące zaś pospieszyły do ​​udziału w festiwalu.

READ  Tak żyje ślub Karen Leon w Hermosillo | Wiadomości z Meksyku

Imprezę, która trwa już trzeci rok, poprowadzi Scott, pochodzący z Houston. Zgodnie z tym, co donosił, kurs miał potrwać od piątku do soboty Lokalizacja wydarzenia.

Na festiwalu wystąpią tacy artyści jak SZA, Bad Bunny czy 21 Savage.

Burmistrz Houston złożył kondolencje zmarłym bliskim.

Burmistrz Sylvester Turner napisał na Twitterze: „Organizatorzy zorganizowali imprezę, aby zgromadzić ludzi dla muzyki, ale niestety zakończyła się tragedią. Dzięki policji, straży pożarnej i innym agencjom, które odpowiedziały na pomoc”.

Claudia Dominguez z CNN, Rosa Flores i Keith Allen przyczynili się do powstania tego raportu.