19 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co muzyka mówi medycynie

Co muzyka mówi medycynie

Sala jest wypełniona wyjątkowymi gośćmi. Idą wolno, jakby niosąc na głowie filiżankę herbaty. Chwieją się, od dawna nie reaguje na nie węch, mówią z trudem, monotonnym i niskim głosem. Wszystkie drżą. Wszyscy mają chorobę Parkinsona. Udaje im się usiąść w kręgu krzeseł z gitarami klasycznymi na kolanach i grać. dotyka pochopny, solo słynnego gitarzysty Eddiego Van Halena. I jakby uczestnicy wykrzykiwali to słowo, erupcja, uczestnicy eksplodują. Zrezygnowali z mimowolnych ruchów i w cudowny sposób stworzyli muzykę. Jest to część eksperymentu przeprowadzonego przez jeden z najbardziej prestiżowych ośrodków badawczych w Stanach Zjednoczonych, Johns Hopkins Center for Music and Medicine. Przez 84 dni brali godzinne lekcje gry na gitarze dwa razy w tygodniu i wszyscy poprawili swoje samopoczucie i jakość życia. Niektóre ulepszone funkcje motoryczne, poprawna postawa i chód oraz zmniejszone drżenie. Powtórzyli próbę z lekcjami śpiewu i gry na perkusji. Podobne opracowania są pełne literatury medycznej i różnych filmów dokumentalnych. Być może najbardziej znany żywy w środku (Alive Inside), zbiera informacje o wpływie muzyki na choroby takie jak choroba Parkinsona, Alzheimera i demencja. Reakcja tych ludzi, którzy mieli bardzo mało zasobów, aby poczuć się lepiej, była przytłaczająca. Muzyka przywraca poczucie tożsamości tym, którzy najwyraźniej stracili pojęcie o sobie, mówi Oliver Sacks, neurolog, który poświęcił prawie całą swoją karierę odkrywaniu wpływu wibracji dźwiękowych na nasze ciała, w jednym z tych filmów.

Mnisi buddyjscy rzucili światło na naukowców, kiedy wystawili swoje mózgi na magię EEG i zobaczyli, jak ci ludzie w stanach medytacji byli w stanie sprawić, by różne obszary mózgu działały w harmonii. Potem zauważyli, że używając muzyki lub pewnych częstotliwości, ci z nas, którzy nie są przeszkoleni w ostrej medytacji, mogą osiągnąć podobne stany: jako rodzaj skrótu, który pomoże nam osiągnąć rozszerzone stany świadomości i dobrego samopoczucia. Kiedy słuchamy melodii, aktywowane są ośrodki emocji, pamięci i ruchu.

READ  Zdrowie pracuje nad planem 5P w celu standaryzacji medycyny spersonalizowanej

W naszym ciele mamy ponad 30 bilionów komórek, z których każda ma własną energię elektryczną. I już wiemy, że wszystkie wydają dźwięki (choć nie słyszymy ich uszami). Jest to silnie wyrażone poprzez serię The Sounds of Creation na platformie Gaia. Podróż przez historię muzyki i jej uzdrawiającą moc. Seria jest oddana temu, że przyszłość medycyny leży w muzyce i wibracjach. Gdybyśmy mogli ustalić częstotliwość, z jaką wibrują komórki nowotworowe, moglibyśmy zmieniać ich rytm za pomocą innej harmonii, aż znikną. Jeden z naukowców, z którymi przeprowadzono wywiad, zapuszcza się w sen.

Uzdrawiająca moc muzyki była badana przez wszystkie kultury ze wszystkich szerokości geograficznych. Podobnie jak w przypadku wielu praktyk medycyny przodków, poparliśmy teraz w laboratoriach to, czego doświadczyli nasi przodkowie i czego nas nauczyli, dopóki nie zaczęliśmy w to wierzyć.