28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co kryje się za milionem szczepionek COVID-19, które wygasły w Nigerii?

Wysłano:

9 grudnia 2021 12:38 GMT

Niektóre dawki mogły dotrzeć do kraju afrykańskiego w okresie od czterech do sześciu tygodni po ich wygaśnięciu i nie mogły zostać wykorzystane na czas.

Nigeria poniosła w listopadzie jedną z największych na świecie strat spowodowanych szczepionkami przeciw Covid-19, po do 1 milion dolarów indywidualnych dawek wygasło, zanim mogły być użyte, raporty Reuters.

Podczas gdy rządy kontynentu afrykańskiego od miesięcy lobbują społeczność międzynarodową, aby zapewnić im więcej szczepionek w celu zaszczepienia ich ogromnej populacji, przypadek Nigerii ukazuje poważny problem, któremu towarzyszy nadmierna podaż dawek: narody afrykańskie Nie posiadają niezbędnego potencjału technicznego ani personelu Podać wszystkie szczepionki przed końcem ich okresu użytkowania.

Późne dawki były w Nigerii Wykonane przez AstraZeneca Jest dostarczany z Europy za pośrednictwem COVAX, sojuszu promowanego przez podmioty publiczne i prywatne, którego celem jest zapewnienie równego dostępu do szczepionek na całym świecie.

Według oświadczeń poinformowanego źródła niektóre dawki dotarłyby do kraju afrykańskiego w okresie od czterech do sześciu tygodni po ich wygaśnięciu i nie mogłyby zostać wykorzystane na czas.

Nigeria robi wszystko, co w jej mocy. Ale zmagasz się z krótkotrwałymi szczepionkamiInne źródło odnotowało: „Teraz [la oferta de dosis] To nieprzewidywalne, a wysyłają bardzo dużo”.

W oświadczeniu wysłanym do Reutera Światowa Organizacja Zdrowia potwierdza, że ​​„marnowanie szczepionek… jest oczekiwany w każdym programie szczepień”, podczas gdy „w kontekście rozprzestrzeniania się przeciwko COVID-19 jest to zjawisko globalne”.

Ze swojej strony rzecznik Narodowej Agencji Rozwoju Podstawowej Opieki Zdrowotnej (organ odpowiedzialny za szczepionki w Nigerii) wskazał, że wciąż liczy się ilość otrzymanych, zużytych i przeterminowanych szczepionek i zapowiedział, że wyniki zostaną ogłoszone w następnym kilka dni.

Brak wacików i chłodziarek oraz utrudniony dostęp

Głównym problemem jest Brak środków medycznych Niezbędne do szczepień, takie jak waciki bawełniane. Kolejną przeszkodą jest przerywane zasilanie, które zmusza lodówki zawierające szczepionki do pracy na drogich generatorach paliwowych. Co więcej, Miliony ludzi mieszkają w odległych i trudno dostępnych obszarach Lub na terenach zdewastowanych przez przestępczość i terroryzm, do których lekarze nie mogą dotrzeć.

READ  Chiny (ponownie) budują ogromne centra kwarantanny dla COVID-19 - El Financiero

W Afryce prawie 7,5% populacji zostało w pełni zaszczepionych, a eksperci twierdzą, że kampanie szczepień na tym kontynencie są konieczne, aby zakończyć pandemię Covid-19 na skalę globalną i Unikaj pojawiania się nowych szczepów Jak na przykład południowoafrykański wariant omicron, który w ciągu kilku tygodni rozprzestrzenił się na 57 krajów.