5 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co drugi lekarz planuje zrezygnować z pracy w ciągu trzech lat

badanie Medscape wskazuje, że 58 procent lekarzy wierzy Zostaw pracę W okresie trzech i trzech lat rozważ tę możliwość w przyszłym roku. Badanie obejmuje próbę 2500 amerykańskich lekarzy, z których 22% rozważa poświęcenie się Kariera poza dziedziną zdrowia.

Ale jaki jest powód tej zmiany kursu? Większość, a konkretnie 34 proc., twierdzi, że jest „zmęczona”, ale nie wiąże swojego wyczerpania z obecną sytuacją. pandemia, tylko 7 proc.

20% twierdzi, że chce Pracuj mniej godzin. pozostałe powody, reprezentowane przez odsetek równy lub mniejszy niż 7 procent, wskazywały na oczekiwania związane z pracą (być lekarzem nie było tym, o czym myśleli); Za najlepszą płacę spodziewają się, że dostaną pracę niemedyczną lub po prostu dlatego, że nigdy nie lubili być lekarzami.

„Prawie umarłem na chrząstkę i wciąż wracam do zdrowia”; „Amerykański system opieki zdrowotnej ma zbyt dużo biurokracji i zbyt mało opieki nad pacjentem”; „Starzeję się i staję się lekarzem z wieloma fizycznymi i emocjonalnymi wymaganiami”; „Uwielbiam medycynę, ale nie zarabiam wystarczająco dużo” – brzmiały odpowiedzi niektórych rozmówców.

Najbardziej poszukiwane zawody poza dziedziną zdrowia

Ci, którzy myślą… zostaw lekarstwo, szukaj nowej pracy online (53 proc.) lub za pośrednictwem znajomego i/lub pracownika, który zna nowy obszar ich zainteresowań (26 proc.).

w kolejności Najbardziej poszukiwane zawody Do zmiany zapisów należą: edukacja (42 proc.); firmy sanitarne (34 proc.); pisanie (27 proc.); firmy farmaceutyczne i technologiczne (20%); Administracja szpitali (17 proc.) i prawo (8 proc.).

W Hiszpanii, według raportu przygotowanego przez Kolegium Lekarzy w Barcelonie (COMB) w 2020 r.”Wpływ Covid-19 na zdrowie pracowników służby zdrowia„, 31,7% profesjonalistów w Podstawowa opieka zdrowotna W pewnym momencie pomyślał o odejściu z zawodu ze względu na ogromne obciążenie pracą spowodowane pandemią.

Odsetek ten wynosi 21,3 procent, jeśli dotyczy pracowników ustawienie szpitalne; Liczba ta spada do 22,2 proc. w przypadku specjalistów z innej dziedziny zdrowia.

Chociaż może zawierać oświadczenia, oświadczenia lub notatki z instytucji zdrowia lub specjalistów, informacje w pismach medycznych są redagowane i przygotowywane przez dziennikarzy. Zalecamy konsultację z czytelnikiem we wszelkich kwestiach związanych ze zdrowiem z pracownikiem służby zdrowia.

READ  NASA rozpoczyna misję symulacji satelity Marsa