19 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Co czujesz, gdy patrzysz w lustro?

Co czujesz, gdy patrzysz w lustro?

„Lustereczko lustereczko, Kto jest najpiękniejszy w królestwie?„Zła Królowa codziennie pytała swoje magiczne lustro. To było magiczne, ponieważ żył w niej duch, który miał dar mądrości i zawsze mówił prawdę.” Ty, moja królowo, jesteś najpiękniejszą kobietą w królestwie ”- zawsze odpowiada. Aż pewnego dnia jego odpowiedź się zmienia:„ Ona jest twoja pasierbicaI Królewna ŚnieżkaNajpiękniejsza kobieta w królestwie.” Zła królowa przed mądrą i szczerą odpowiedzią lustra wpadła we wściekłość i pochłonęła ją otchłań zazdrości, Zazdrosny i Fury, czyniąc jego jedynym celem zniszczenie Królewny Śnieżki.

Opowieść ludowa Królewny Śnieżki, opublikowana w 1812 roku, jest jednym z najsłynniejszych zbiorów 210 baśni napisanych przez braci Grimm. Później, w 1937 roku, Walt Disney zaadaptował go i stworzył swój pierwszy film animowany. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludkówfikcyjna historia znana również z tego, że przedstawia jedną z najbardziej złowrogich, samolubnych i brutalnych postaci w klasykach Disneya, Macocha Złej Królowej Królewna Śnieżka. Ale czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego Królowa jest taka okrutna i dlaczego jest taka Ma obsesję na punkcie swojego fizycznego wizerunku?

Jeśli przeanalizujemy emocje Królowej i jej uczuciach Niepewność, możemy się zgodzić, że są bardzo ludzkie i realistyczne jak samo życie. Podczas gdy niektórzy ludzie mogą odczuwać pewien stopień niepewności, patrząc w lustro na temat pewnych aspektów swojego ciała, często mogą wykonywać swoje codzienne czynności bez ograniczeń. Jednak dla innych ludzi proces ten nie jest taki prosty, ponieważ żyją w ciągłym stanie udręki za każdym razem, gdy są przed kimś. Krytykują, porównują i atakują własne ciała surowo za każdym razem, gdy spojrzą w lustro lub zobaczą siebie w odbiciu, nawet sztyletu nienawiść do siebie Kończy się to zniszczeniem każdej dziury w poczuciu własnej wartości. Ci ludzie, którzy nie są nieliczni w naszym społeczeństwie, często cierpią na zaburzenia emocjonalne Wiąże się to z ciągłym i obsesyjnym poszukiwaniem wad w swoim ciele, gdy patrzą w lustro, tzw syndrom lustra.

READ  Tajemnica Mima Hills: Co powoduje dziwny teren na nierównym obszarze Waszyngtonu?

Osoby z syndromem lustra charakteryzują się rozwijaniem szkodliwych i niezdrowych relacji emocjonalnych ze swoim ciałem i obrazem ciała. Często się rozwijają Zaburzenie dysmorficzne ciałaZnany z tego, że tworzy zniekształcony mentalny obraz własnego ciała, podobny do tego, co dzieje się, gdy patrzymy w zniekształcone lustro na jarmarkach lub cyrkach. Jesteśmy Kobiety i mężczyźni w każdym wieku którzy chcą być fizycznie doskonali; Idealna doskonałość nie istnieje. oni czują Wstydziła się swojego ciałaIzolują się i znęcają się nad sobą werbalnie i fizycznie, aż wpadną głębiej depresja. Ich cierpienie jest tak wielkie, że gdyby tylko mogli, pozwoliliby się zjeść dzikiemu wilkowi z bajki Czerwony KapturekAby przerwać cierpienie. Dla nich nie ma słów pocieszenia i często potrzebują pomocy oddanego profesjonalisty.

Rola piękna w naszym życiu

Rola piękna istnieje od momentu uświadomienia sobie naszego istnienia i przez całe życie. Nie tylko wiąże się z historią ludzkości, ale jest jedną z najbardziej pożądanych cnót. Bycie przystojnym jest niepokojące To zajmuje dużo czasu i wysiłku każdego dnia dla wielu ludzi. Piękno to pojęcie subiektywne. To, co dla niektórych może wyglądać pięknie, dla innych nie jest. Jednak w naszym społeczeństwie istnieją pewne kanony piękna, które wpływają na nasze postrzeganie go. Dlatego, czy nam się to podoba, czy nie, wizerunek i fizyczne piękno odgrywają ważną rolę nie tylko w Szanuj siebie I w postaci odnoszą się do nas samychAle wpływają na zachowanie, sposób chodzenia i interakcji.

Zdaniem psychiatry Jezus z Gandary W jego pracy syndrom lustraw tej chwili jesteśmy nieustannie nękani wiadomościami, które to przekazują Piękno jest priorytetem, a nawet potrzeba bycia szczęśliwym i odnoszącym sukcesy. Często kojarzy się z czterema głównymi pojęciami: przyjemność, dobroć, siła i zdrowie. Pojęcia, które nie zawsze są w świadomym i nieświadomym umyśle ludzi, ale zawsze są obecne w „superzwierciadłach obrazu i pożądania” lub „magicznych zwierciadłach” naszego obecnego świata (platformy cyfrowe, reklamy, media). W rezultacie wiele osób mieszka w stan stresuI udaremnienie i myląc to, co rzeczywiste, z tym, co urojone, „tworząc wyimaginowane i przyjemne środowisko (miraż), w którym przedmiot lub jego funkcja nie ma znaczenia, ale raczej tworzy wokół siebie idealną, doskonałą i szczęśliwą aurę, magiczny świat, w którym pragnienia i pragnienia stają się rzeczywistością”.

READ  wideo | „Javi Virtual”, pierwszy meksykański zastępca stworzony ze sztuczną inteligencją

ponieważ? Ponieważ Magiczne Lustro konstruuje równoległą rzeczywistość, nie tylko myląc fantazję z rzeczywistością, ale także tworząc Konflikt między pragnieniami a potrzebami I między „rzeczywistością życia z jego wadami a rzeczywistością idealną i doskonałą”. Innymi słowy, tworzony jest zniekształcony efekt wizualny podobny do fajerwerków, w którym po chwili piękna i iluzji światła znikają, zostawiając nas w ciemności z „ultraprawdziwymi lustrami”, które rozczarowują nas, ukazując rzeczywistość surowych rzeczywistość, jak to się stało z Królową w Królewnie Śnieżce.

Co robimy, aby poradzić sobie z naszą fizyczną niepewnością?

rozwijać a Zdrowy związek z naszym fizycznym wizerunkiemmożesz pomóc nam wdrożyć a Akt autorefleksji Z osobą godną zaufania, która nas nie ocenia i przekazuje nam pogodę ducha. Tak długo, jak szanujemy własny rytm, warto zastanowić się nad znaczeniem i mocą piękna w naszym życiu i relacjach międzyludzkich. W takim razie warto przeanalizować naszą przeszłość i zadać sobie pytanie, jakie uwagi na temat naszego ciała w dzieciństwie i okresie dojrzewania mieli ludzie wokół nas? Kto komentował i jak wpłynął na nas emocjonalnie?

Kiedy analizujemy rolę, jaką piękno odgrywa w naszym środowisku rodzinnym i przyjacielskim, łatwo zrozumieć niektóre związane z nami lęki Szanuj siebiePoczucie przynależności i szukanie uznania u innych. Wreszcie pomoże nam zakwestionować te przekonania i ustalić obiektywne, elastyczne i delikatne kryteria samooceny, które dostosują się do naszej osobowości. kluczem Naucz się patrzeć na siebie życzliwiej aby móc budować zdrowe relacje z samym sobą. Słowami Gandary: „Twoje lustro jest tak samo inteligentne jak ty. Naucz się patrzeć na siebie inteligentnie, a twoje lustro będzie dla ciebie sprawiedliwe i mądre”.