21 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

CNN uruchamia prezentera wiadomości, Chrisa Cuomo

(CNN) – CNN podało w sobotę, że gospodarz Chris Cuomo Został „wyrzucony” przez Grid „ze skutkiem natychmiastowym”.

Ogłoszenie pojawiło się po tym, jak zatrudniono zewnętrzną firmę prawniczą do przeglądu informacji o tym, jak Cuomo pomógł jego bratu, byłemu gubernatorowi Nowego Jorku. Andrzej Kuomo, kiedy ówczesny gubernator pozwał o molestowanie seksualne.

CNN powiedział w oświadczeniu: „Chris Cuomo został zawieszony na początku tego tygodnia w oczekiwaniu na dalszą ocenę nowych informacji, które wyszły na jaw na temat jego zaangażowania w obronę jego brata. Zatrudniliśmy renomowaną firmę prawniczą do przeprowadzenia przeglądu i zwolniliśmy go, skutecznie natychmiast.” „

„Podczas procesu przeglądu pojawiły się dodatkowe informacje” – dodano w oświadczeniu. „Pomimo rozwiązania umowy przeprowadzimy odpowiednie dochodzenie”.

W sobotnim oświadczeniu Chris Cuomo powiedział: „Nie tak chcę, aby mój czas w CNN się skończył, ale już powiedziałem wam, dlaczego i jak pomogłem mojemu bratu. , nie mógłbym być bardziej dumny z zespołu”. Cuomo Prime Time i praca, którą wykonaliśmy jako premiera CNN w najbardziej konkurencyjnym czasie. Jestem im wszystkim winien i będę tęsknić za tą wyjątkową grupą ludzi, którzy wykonali naprawdę ważną pracę ”.

Podczas gdy zarysy zaangażowania Chrisa Cuomo w biuro gubernatora zostały zgłoszone kilka miesięcy temu, szczegóły zostały dopracowane w ogromnym pliku dokumentów w poniedziałek. Dokumenty – ujawnione przez prokuratora generalnego stanu Nowy Jork Leticia James po dochodzeniu z gubernatorem – wykazały, że Chris Cuomo, pracując jako starszy prezenter CNN, pracował również skutecznie jako nieopłacany asystent gubernatora.

Przyjazny i niestosowny charakter relacji został przekazany w wiadomościach tekstowych otrzymanych przez biuro Jamesa. Wiadomości tekstowe między prezenterem a różnymi doradcami i sojusznikami ujawniły, że Chris Cuomo starał się wykorzystać swoje kontakty w prasie, aby pomóc przygotować zespół Andrew Cuomo, gdy oskarżeni zaczęli upubliczniać swoje historie.

READ  Afgańskie kobiety będą mogły studiować na uniwersytecie

W dniu, w którym jego brat odszedł w sierpniu, Chris Cuomo powiedział widzom, że „ta sytuacja nie przypomina niczego, co sobie wyobrażałem”.

Zauważył, że nigdy nie zgłosił skandalu związanego z molestowaniem seksualnym ani nie próbował ingerować w relacje CNN. Przyznał, że „próbowałem być tam dla mojego brata”, kiedy wybuchł skandal.

„Nie jestem doradcą. Jestem bratem. Niczego nie kontrolowałem. Byłem tam, żeby słuchać i wyrażać swoją opinię” – powiedział.

Urzędnicy CNN okazali swoje poparcie dla Cuomo, a „Cuomo Prime Time”, często najwyżej oceniany program w sieci, pozostawał na antenie przez cały czas trwania kontrowersji.

ale jak reportó „Wiarygodne źródła” W tym czasie niektórzy pracownicy CNN byli źli na Cuomo i jego łamanie standardów dziennikarskich.

Opozycja nasiliła się dopiero po tym, jak biuro Jamesa opublikowało sms-y, zeznania pod przysięgą i inne materiały z jego śledztwa wobec byłego gubernatora.

Kiedy dokumenty zostały ujawnione w poniedziałek, zarząd CNN powiedział, że „tysiące stron dodatkowego tekstu i dokumentów” zostaną przejrzane „w ciągu najbliższych kilku dni”.

Następnie, we wtorek wieczorem, CNN zauważył, że treść była na tyle poważna, że ​​uzasadniała zawieszenie.

„Kiedy Chris przyznał się do nas, że doradzał pracownikom swojego brata, złamał nasze zasady i publicznie to przyznaliśmy” – podała sieć w oświadczeniu. „Ale doceniliśmy również wyjątkową pozycję, w której się znajdowała, i zrozumieliśmy jej potrzebę stawiania rodziny na pierwszym miejscu, a pracy na drugim”.

„Jednak dokumenty te wskazują na wyższy poziom zaangażowania w wysiłki jego brata, niż wcześniej wiedzieliśmy. W rezultacie zawiesiliśmy Chrisa na czas nieokreślony do dalszej oceny” – podała sieć.

Cuomo początkowo odmówił komentarza. Powiedziała W jego audycji radiowej W środę komentarz był „wstydliwy”, ale zrozumiały. Powiedział też, że nigdy nie chciał „ulegać kompromisowi w stosunku do żadnego z moich kolegów” i powiedział, że uszanuje ten proces.

READ  Jaki jest cel i dlaczego jest tam mała kieszonka na dżinsy

Zgodnie z sobotnimi zapowiedziami w operacji brała udział zagraniczna kancelaria prawna, co było wcześniej nieznane.

Dzięki informacjom w transkrypcjach i dokumentach wskazujących na poważne naruszenie standardów CNN, Cuomo został poinformowany o zwolnieniu w sobotę.

W sobotnim oświadczeniu CNN odnotowano również „dodatkowe informacje” [que] To wyszło na jaw” podczas przeglądania pliku zrzutu dokumentu. Rzecznik CNN odmówił podania dalszych szczegółów na temat informacji.