2 grudnia, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Cmentarz Bez tytułu przybliża dramat migracji do miasta Tatarów w Polsce | Międzynarodowy

W grobowcu dwie inicjały zajmują miejsce imienia: „NN”. Dzięki tej formule używanej w Polsce dla niezidentyfikowanych ciał, jeden z tysięcy imigrantów, którzy przebyli Białoruś w ostatnich miesiącach, został pochowany w ten czwartek na małym cmentarzu muzułmańskim w miejscowości Bohoniki.

Nie nosił dokumentów, co było powszechną praktyką wśród imigrantów, a jego nazwiska ani konkretnego pochodzenia nie można było ustalić. „Jesteśmy przekonani, że jest bratem muzułmaninem, ponieważ prawie wszyscy imigranci z Afryki rozumieją, że pochodzi z ich koloru skóry i środowiska. W przyszłości, jeśli zostanie ustalone, że jest chrześcijaninem lub Żydem, ekshumujemy jego ciało i zabierz go do grobowca jego religii” – powiedział po ceremonii. Imam Ali Basarevich powiedział gazecie.

22 października ustalono jako datę śmierci, pojawiając się tym samym w grobie obok formuły „Spoczywaj w pokoju”. Udało się go pochować prawie miesiąc spóźniony, bo martwe ciało „niedawno odkrył policjant, bardzo zły i głęboko w lesie”, Znana droga dla imigrantów do wnętrza UE, Wzmiankowany.

Maciej Szczesnowicz, lider lokalnej społeczności muzułmańskiej, powiedział na konferencji prasowej, że sekcja zwłok wykazała, że ​​mężczyzna miał mniej niż 30 lat i prawdopodobnie zmarł z powodu hipotermii. W ten piątek, powiedział, może to być dzień pogrzebu, być może dla dwóch osób.

Ponieważ ciało było niezidentyfikowane, obecni byli tylko pochowani i dziennikarze. W południe trumna została przewieziona – najpierw przez pojazd i czterech mężczyzn – na dziedziniec brązowego drewnianego meczetu miasta. Tam imam odmówił ostatnią modlitwę Salat al-Yanasa, Pokryty zieloną zbroją (kolor islamu) z haftem.

Dołącz do EL PAS już teraz, aby śledzić wszystkie aktualności i czytać bez ograniczeń

Zapisz się tutaj

Potem trup zabrał go do grobu. Szedł powoli ścieżką równoległą do dziesiątek grobów, aż dotarł do odległego rogu, gdzie przygotowano trumnę, w której umieszczono trumnę. Imam wyrzucił trzy kije ziemi, a cztery szybko przykryły je łopatami. Kopiec ozdobiony jest kamieniami i gałęziami pobliskich szyszek.

READ  Stany Zjednoczone zwiększają presję na Polskę w sprawie odzyskania Holokaustu

Obok niego Ahmed Al Hassan. Imię 19-letniej Syrii jest w grobie, który w zeszłym miesiącu utonął podczas próby przepłynięcia rzeki Buck z Białorusi. Jego rodzinie udało się zobaczyć dopiero pierwszy pogrzeb w Polsce Obecny kryzys migracyjny, Wideokonferencja zorganizowana przez syryjskiego lekarza, który odkrył ciało.

W ten czwartek znajduje się grób nieznanego imigranta obok grobu syryjskiego Ahmeda al-Hassana na cmentarzu Bohoniki.Alvaro Garcia

Tego samego dnia w Erbilu, stolicy irackiego Kurdystanu, został pochowany 25-letni Kaylan Delir Ismail, który zginął z rąk swojego brata. Szacuje się, że w obecnym kryzysie granicznym zginęło kilkanaście osób, chociaż polscy aktywiści mający kontakt z migrantami twierdzą, że prawie kwestią czasu jest przyznanie większego dostępu i odnalezienie większej liczby ciał w dżungli Biolovica. Część lasu to nieograniczony obszar dla obywateli niebędących rezydentami, w tym dziennikarzy, pracowników pomocy i niezależnych gości.

Położone w północno-wschodniej części kraju, zaledwie dziesięć kilometrów od granicy z Białorusią, pochowany w czwartek mężczyzna przeszedł obok w niezdecydowanym momencie obecnego kryzysu, Bohoniki to islamska wyspa w dużym katolickim kraju. Jej mieszkańcy to około 100 Tatarów, jedna z najstarszych społeczności muzułmańskich w Europie. Członkowie tego tureckiego ludu, którzy przebywali na tych terenach co najmniej od XIV wieku, mieli opinię dobrych wojowników, więc trzy wieki później król polski Jan Sobieski – nie mając pieniędzy na opłacenie swoich żołnierzy – ofiarował im ziemię do obrony. Granica wschodnia. Dziś stanowią tylko 5000 z 38 milionów mieszkańców tego kraju. Gmina Bohoniki wyróżniła się w czasie kryzysu, pomagając imigrantom (nie tylko dostarczając ich groby, ale także zbierając pieniądze, odzież i żywność) oraz ochroniarzom stacjonującym w okolicy dla codziennych zuparzy.

Śledź wszystkie międzynarodowe informacje Facebook I Świergot, o en Nasz cotygodniowy biuletyn.