15 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Choroba umysłowa? University of Michoacana School of Medicine oferuje opiekę

Pisanie/Głos Michoacana

Morelia, Michoacan. Zdrowie psychiczne stało się problemem na Universidad Michoacana de San Nicolás de Hidalgo (UMSNH), dlatego za pośrednictwem Wydziału Nauk Medycznych i Biologicznych dr Ignacio Chaveza zapewnia przestrzeń do uścisku dłoni każdemu, kto przechodzi kryzys emocjonalny, który może prowadzić do myśli samobójczych.

Pandemia COVID-19 stała się sprzymierzeńcem chorób psychicznych. Utrata członków rodziny, pracy, mienia i przymusowe zamknięcie przyspieszyło rozwój tych problemów, które stały się cichym wrogiem ludzi i spowodowały depresję, a nawet obrażenia.

Właśnie dlatego Koordynacja Zdrowia Psychicznego w Casa de Hidalgo została powołana jako stała misja towarzyszenia i dostarczania niezbędnych narzędzi do wspierania ludzi, którzy przechodzą przez kryzys emocjonalny. W tym obszarze wdrażane są skuteczne interwencje, które zapewniają bezpieczeństwo uczniom, ich rodzinom i kolegom z klasy.

„Opieka powszechna jest częścią programu instytucjonalnego na rzecz społeczności” – podkreślają władze uczelni, które powtarzają, że istnieją niepokojące badania wskazujące, że ponad połowa młodych ludzi studiujących na wyższym poziomie przeżywa kryzys. Gorzej, w okolicznościach spowodowanych pandemią, która spowodowała drastyczne zmiany na planecie.

Nawet organizacje międzynarodowe, takie jak UNICEF, ostrzegają, że COVID-19 zagroził całemu pokoleniu, nawet przed pandemią, przy tak wielu dzieciach i nastolatkach zmagających się z chorobami psychicznymi bez wsparcia. Specjaliści ostrzegali, że zdrowie psychiczne nie jest traktowane priorytetowo.

„W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach szacuje się, że 15% dzieci i młodzieży w wieku 10-19 lat (około 16 milionów) ma zdiagnozowane zaburzenia psychiczne. To więcej niż średnia światowa wynosząca około 13 procent „. Organizacje takie jak UNICEF ostrzegać.

Dlatego Uniwersytet Michoacana, z szeroko zakrojonymi pracami w dziedzinie zdrowia psychicznego, opracował politykę priorytetowego zainteresowania swoich studentów, najbliższego otoczenia, aby można było im poświęcić wystarczającą uwagę i uniknąć katastrofalnych scenariuszy. To może wpłynąć jeszcze bardziej.

READ  La predisposición genética figura entre los factores de riesgo para la dermatitis atópica