15 sierpnia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chłopiec odkrywa 700-letnią czaszkę podczas spaceru po plaży

Miasto Meksyk (Ubud). – Podczas spaceru po plaży chłopiec znalazł 700-tysięczną czaszkę, według ekspertów skamielina odpowiada wielbłądowi z Ameryki Południowej, a jej szczątki są weryfikowane w laboratorium na terenie wykopalisk Muzeum Miejskie. Nauki przyrodnicze Lorenzo Scalia, z Mar del Plata.

Argentyńscy eksperci, według Futuro 360, zauważyli, że „odkrycie jest bardzo ważne i nie ma żadnych zapisów kopalnych w okolicy tak kompletnej czaszki”.

Zauważył, że na plażach Santa Clara del Mar zgłoszono niesamowite odkrycie.

Ojciec 8-letniego dziecka Daniel Di Yorio podzielił się ważnym odkryciem w sieciach społecznościowych. Powiedział: „Ważne odkrycie skamieniałości dokonane przez młodego paleontologa Vicente (…) zgłosiliśmy się do muzeum i pojechaliśmy go szukać”.

„Szliśmy przez wąską dolinę i Vicente znalazł kilka wystających kości, które przykuły jego uwagę. Po usunięciu części luźnej gleby, która je pokrywała, zęby weszły.”

Stwierdził, że to nie pierwszy raz, kiedy nieletni zabłysnął w tego rodzaju odkryciu.

„Kiedy tylko możemy, idziemy na spacer, a on prowadzi obserwacje” – powiedział.

Technicy z Miejskiego Muzeum Nauk Przyrodniczych, Lorenzo Scalia, zwrócili uwagę na odkrycie małego dziecka i zaprosili Vicente’a i jego brata do włączenia się w proces wydobycia i ekshumacji skamieniałości.

„Poziomy geologiczne, z których pochodzi materiał, datowane są na okres od 400 000 do 700 000 lat temu, moment, który nazywamy epoką lodowcową” – powiedział Matthias Taglioretti, członek laboratorium paleontologicznego muzeum.

„Znalezisko jest bardzo ważne i nie ma żadnych zapisów kopalnych w okolicy tak kompletnej czaszki” – dodał.

„Obecnie pozwala nam to zbadać inne dziedzictwo wielkich skamieniałości na tym obszarze, największej ze starożytnych skamieniałości wytworzonych przez pancerniki i olbrzymie leniwce naziemne” – wyjaśnił.

READ  ¿Es mejor hacer ejercicio en la mañana o en la tarde?