23 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chiny właśnie odkryły jedną z największych tajemnic Drogi Mlecznej – naucz mnie czegoś o nauce

Chiny właśnie odkryły jedną z największych tajemnic Drogi Mlecznej – naucz mnie czegoś o nauce

Źródło obrazu: Komputer dzisiaj

Stopniowo nauka odkrywa, jak działa wszechświat i prawa nim rządzące. Niedawno w niektórych chińskich obserwatoriach doszło do bezprecedensowego osiągnięcia astronomicznego. Tutaj powiemy Ci więcej na ten temat.

Nie ma wątpliwości, że wszechświat jest pełen tajemnic, wydarzeń o rozmiarach planetarnych, które mają miejsce miliony lat świetlnych od naszej rodzimej planety Ziemi, a także zjawisk zachodzących nieco bliżej nas.

Odkąd na Ziemi rozpoczął się wyścig kosmiczny, odkrycia, jakich nauka dokonała dla ludzkości, są zdumiewające i ujawniają informacje o tym, jak działa wszechświat, w którym żyjemy.

Niedawno dokonano niezbadanego wcześniej astronomicznego przełomu, który pomógł nam zrozumieć jedną z największych tajemnic naszego wszechświata: pola magnetyczne.

Badanie przeprowadzono przy użyciu chińskiego teleskopu sferycznego z aperturą pięciuset metrów, który ma angielski skrót FAST. Zbiega się to z informacjami zarejestrowanymi przez inny duży teleskop,… Macierz kilometrów kwadratowych Z Australii.

Aby zrozumieć to nowe odkrycie astronomiczne, należy najpierw wyjaśnić zjawisko, które zwykle pojawia się w kosmosie, w naturze i oczywiście sztucznie za sprawą człowieka. Mówimy oczywiście o pierścieniach magnetycznych.

Wyobraźmy sobie płaski przedmiot w kształcie płyty CD, podobny do tych, których wcześniej używano do słuchania muzyki. Teraz wyobraź sobie, że obracasz każdą stronę krawędzi dysku od zewnątrz do wewnątrz, tworząc trójwymiarowy kształt przypominający pączek. To jest toroid.

Według. toroidalne elektromagnetyczne Uniwersytet Wiejski w Fasonma taki sam kształt jak ten, który właśnie opisaliśmy, ale ma pierścienie tworzące pola magnetyczne w każdym z oceanów tworzących ten kształt.

Źródło zdjęcia: Zataka Meksyk

Teraz eksperci odpowiedzialni za obserwacje astronomiczne z Ziemi odkryli tajemnicze struktury w określonych punktach Drogi Mlecznej.

Odkrycie, o którym mowa, to nic innego jak to, że nasza Galaktyka ma kształt pierścienia i dlatego halo Drogi Mlecznej daje początek temu wyjątkowemu kształtowi, a mianowicie zamknięciu otaczającego ją gazu, światła i pyłu kosmicznego. Nasza galaktyka.

READ  Dzięki 1 TB i 16 GB pamięci RAM ten laptop jest najbardziej poszukiwany na AliExpress

Ten toroid magnetyczny został zbadany w Obserwatorium FAST w Chinach, które ujawniło, że istnienie tej struktury przestrzennej może być źródłem jednej z globalnych sił, która powoduje najwięcej tajemnic wśród społeczności naukowej, obiektów czy pól elektromagnetycznych.

Fakt, że ten torus magnetyczny istnieje na całej krawędzi Drogi Mlecznej, może wynikać z siły pól magnetycznych naszej galaktyki, które utrzymują wszystkie obiekty kosmiczne w chaotycznej równowadze: między innymi pył kosmiczny, promienie kosmiczne i gaz gwiezdny.

Wielkie odkrycie, które otwiera drzwi do nowych hipotez, nad którymi naukowcy z pewnością będą nadal pracować. Badania, o których mowa, zostały opublikowane w czasopiśmie naukowym Dziennik astrofizyczny.

Może to być niesamowity krok w kierunku lepszego zrozumienia naszego wszechświata, naszej galaktyki, samego życia i przyczyn rządzących nami praw.

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.