27 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chiny potępiają ONZ, że ich stacja kosmiczna musiała unikać dwóch satelitów SpaceX

Zdjęcie do artykułu zatytułowanego Chiny są winne Organizacji Narodów Zjednoczonych, że jej stacja kosmiczna musiała uniknąć dwóch satelitów SpaceX

Zdjęcie: Kevin Fryer (Obrazy Getty)

przestrzeń kosmiczna jest, krótko, duża. ten Znany wszechświat rozciąga się tak daleko we wszystkich kierunkach, że tylko my możemy Uznanie Jak duży może być i prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy. Jednak dzięki satelitom obszar wokół Ziemi jest znacznie bardziej zwarty Starlink od Elona Muska, jest sycący. Przynajmniej tak twierdzą Chiny w liście, który wysłałem Do Organizacji Narodów Zjednoczonych po wielu zbliżających się wypadkach z satelitami SpaceX.

6 grudnia przedstawiciele Chin Napisali skargę Przed przewodnictwem Organizacji Narodów Zjednoczonych Do Sekretarza Generalnego Organizacji” w związku z Traktatem o zasadach rządzących działalnością państw poszukujących i Wykorzystanie przestrzeni kosmicznej, w tym Księżyca i innych ciał niebieskich. Na szczęście ta wiadomość jest również znana jako krótsza: Traktat o przestrzeni kosmicznej. w skardzeChiny twierdzą, że satelity Starlink stały się zbyt liczne i nieprzewidywalne na orbicie i chcą się upewnić, że USAepa odpowiada za wszelkie powodowane przez nie szkody. Wiadomość mówi:

Chiny niniejszym informują Sekretarza Generalnego o następujących zjawiskach, które stanowią zagrożenie dla życia lub zdrowia astronautów na pokładzie Chińskiej Stacji Kosmicznej.

Satelity Starlink wystrzelone przez Space Exploration Technologies Corporation (SpaceX) ze Stanów Zjednoczonych Ameryki doświadczyły dwóch bliskich spotkań z chińską stacją kosmiczną. Ze względów bezpieczeństwa chińska stacja kosmiczna wdrożyła kontrolę prewencyjną, aby uniknąć kolizji odpowiednio 1 lipca i 21 października 2021 r.

W związku z powyższym Chiny zwracają się do Sekretarza Generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych o przekazanie powyższych informacji wszystkim sygnatariuszom. Zl Uwaga OST Zgodnie z artykułem VI Traktatu, „Państwa-Strony” drTraktat będzie ponosić międzynarodową odpowiedzialność za narodowe działania w przestrzeni kosmicznej, w tym L.jednego i innych ciał niebieskich, podejmowanych przez agencje rządowe lub podmioty pozarządowe, oraz w celu zapewnienia, że ​​działania krajowe są prowadzone zgodnie z postanowieniami zawartymi w niniejszym Traktacie”..

Zdjęcie do artykułu zatytułowanego Chiny są winne Organizacji Narodów Zjednoczonych, że jej stacja kosmiczna musiała uniknąć dwóch satelitów SpaceX

Zdjęcie: Mariana Suarez/AFP (Obrazy Getty)

Delegacja opisała dwa przypadki, w których moduł chińskiej stacji kosmicznej Tianhe musiał zmienić swoją orbitę, aby uniknąć nieoczekiwanego przesunięcia satelitów Starlink. w Pierwszy, satelita Starlink zmienił swoją orbitę o 173 kilometry 107,5 mil, zmuszając Tianhe do zmiany orbity, aby uniknąć uderzenia.

El segundo impacto esquivado es aún más extraño. La delegación china afirma que un satélite Starlink se movía constantemente de manera impredecible. El módulo Tianhe tuvo que darle al satélite un amplio margen porque nadie sabía adónde iría después.

Imagen para el artículo titulado China denuncia ante la ONU que su estación espacial ha tenido que esquivar dos satélites de SpaceX

Foto: Philip Pacheco / AFP (Getty Images)

El sitio web de Starlink Deklaruje, że jego satelity mogą „manewrować niezależnie, aby uniknąć kolizji ze szczątkami orbitalnymi i innymi statkami kosmicznymi”. Patrząc na historię samodzielnej jazdy w Elon Musk, nie można nie zastanawiać się, czy ta niezależność jest czynnikiem chaotycznego ruchu Z obu satelitów, po obu stronach blisko.

Chociaż okoliczności każdego z oszustów są dyskusyjne, odpowiedzialność Stanów Zjednoczonych za Wszelkie przyszłe szkody nie są. Traktat o przestrzeni kosmicznej stanowi, że „państwa będą odpowiedzialne za krajową działalność kosmiczną, czy to prowadzoną przez podmioty rządowe, czy pozarządowe”, oraz że „państwa będą odpowiedzialne za szkody spowodowane przez ich obiekty kosmiczne”.

READ  Najbardziej surrealistyczna gra na świecie pojawi się w Xbox Game Pass