14 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chiny odnotowały 248 mln zakażeń COVID w pierwszych 20 dniach grudnia – El Financiero

Chiny odnotowały 248 mln zakażeń COVID w pierwszych 20 dniach grudnia – El Financiero

Aż 248 milionów ludzi, czyli około 18 procent populacjibyć może zawarłeś umowęAlbo COVID na początek 20 dni grudnia, Zgodnie z protokołem wewnętrznego spotkania Narodowej Komisji Zdrowia (NHC) Chin odbyły się w środę i zostały potwierdzone przez osoby biorące udział w dyskusji. Jeśli jest dokładny, wskaźnik infekcji przyćmiłby poprzedni dzienny rekord wynoszący jeden4 mln s, założona w styczniu 2022 roku.

Zgodnie z najwyższymi rządowymi szacunkami zdrowotnymi prawie 37 milionów ludzi w Chinach mogło zarazić się COVID-19 w ciągu jednego dnia w tym tygodniu, co czyni kraj zdecydowanie największą na świecie epidemią z morza.

Szybki demontaż Pekinu Zero ograniczeń związanych z COVID doprowadziło do niekontrolowanego rozprzestrzeniania się wysoce zjadliwych wariantów Omicron w populacji o niskim poziomie odporności wrodzonej. Według szacunków agencji ponad połowa ludności prowincji Syczuan w południowo-zachodnich Chinach i stolicy Pekinu złożyła wniosek.

Nie jest jasne, w jaki sposób chiński organ nadzorujący zdrowie doszedł do tych szacunków, ponieważ na początku tego miesiąca kraj zamknął wszechobecną sieć kabin do testów PCR. Trudno było ustalić dokładne wskaźniki infekcji w innych krajach podczas pandemii, ponieważ testy laboratoryjne zostały zastąpione testami domowymi, a wyniki nie są gromadzone centralnie.


NHC nie odpowiedziało na wysłaną faksem prośbę o komentarz wysłaną przez Bloomberg News. Nowo utworzone Narodowe Biuro Kontroli Chorób, które nadzorowało reakcję na COVID, również nie odpowiadało na telefony i faksy w piątek.

Ludzie w Chinach używają teraz szybkich testów grubości do wykrywania infekcji i nie są zobowiązani do zgłaszania pozytywnych wyników. Tymczasem rząd zaprzestał publikowania dziennej liczby przypadków bezobjawowych.

Chen Chen, główny ekonomista w firmie zajmującej się doradztwem w zakresie danych MetroDataTech, spodziewa się, że obecna fala w Chinach osiągnie szczyt między połową grudnia a końcem stycznia w większości miast, i intensywnie analizuje wyszukiwania słów kluczowych w Internecie. Ich modele sugerują, że wzrost po ponownym otwarciu jest już odpowiedzialny za dziesiątki milionów codziennych infekcji, z największą liczbą przypadków w miastach Shenzhen, Szanghaj i Chongqing.

READ  W wyniku wybuchu gazu w Nairobi, stolicy Kenii, 300 osób zostało rannych przez Millennium Group

Niezarejestrowane zgony

W protokole posiedzenia nie było dyskusji na temat liczby osób zaginionych. Zacytowali Ma Xiaowei, szefa NHC, podkreślając nową, węższą, bardziej restrykcyjną definicję używaną do liczenia zgonów z powodu COVID-19. Uznając, że zgony są nieuniknione ze względu na szybkie rozprzestrzenianie się wirusa, podkreślił, że w statystykach zgonów powinny być uwzględniane tylko osoby, które zmarły na zapalenie płuc wywołane przez COVID.


Urzędnicy powiedzieli, że Pekin, pierwsze dotknięte miasto, zaczął odnotowywać wzrost krytycznych i ciężkich przypadków COVID, chociaż ogólny wskaźnik infekcji spadał. Tymczasem epidemia rozprzestrzenia się z ośrodków miejskich na obszary wiejskie w Chinach, gdzie często brakuje zasobów medycznych. Agencja udała się do wszystkich regionów, aby przygotować się na kolejny wzrost w poważnych przypadkach.

37 milionów przypadków dziennie szacowanych na 20 grudnia to drastyczne odchylenie. Z oficjalnej liczby 3000, tego dnia w Chinach zgłoszono tylko 49 infekcji. Jest też kilkukrotnie wyższy od światowego rekordu sprzed pandemii. Globalne przypadki osiągnęły rekordowy poziom 4 milionów 19 stycznia 2022 r., przy początkowym wzroście Infekcje Omicronem Po pojawieniu się w Afryce Południowej, zgodnie z danymi, które zebrałem Bloomberg.

Skala infekcji wskazana przez oficjalne szacunki podkreśla wyzwanie, przed którym stoi Chiny nagle opuściły swój zerowy system COVID, To w dużej mierze powstrzymało wirusa przez ostatnie trzy lata. Szpitale w głównych chińskich miastach, w tym w Pekinie i Szanghaju, ucierpiały z powodu niefortunnego wzrostu liczby pacjentów, podczas gdy krematoria walczą z falą zgonów.