30 maja, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chiny ignorują sankcje USA i pogłębiają stosunki handlowe z Rosją

rosyjski premier, Michaił Miszustinzaczął A przyjezdny Dwa dni do Chin, w poszukiwaniu Pogłębianie relacji biznesowych z Pekinem.

podczas forum biznesowego Rosja i Chiny W Szanghaju we wtorek, 23 maja, Miszustin powiedział, że rolnicy w jego kraju byli Chęć znacznego zwiększenia eksportu produktów rolnych do Chin— poinformowała rosyjska agencja informacyjna Interfax.

Rosyjski polityk zaznaczył, że handel z Chinami pomógł Rosji zredukować „Uzależnienie od dolaraPowiedział, że wysiłki te zostały również wzmocnione przez zwiększony handel walutami narodowymi obu krajów.

Inauguracyjna wizyta Miszustina w Chinach jako premiera następuje po tym, jak prezydent Xi Jinping wysłał grupę zadaniową na Ukrainę i kilka krajów europejskich. Synchroniczne loty symbolizują status Pekinu Arbitraż Utrzymywanie relacji z Moskwą, starając się przedstawić Xi jako profesjonalistę światowy rozjemca Z wyjątkowymi relacjami z przywódcami po obu stronach rosyjskiej wojny.


Oczekuje się, że Miszustin spotka się z Xi i premierem Li Qiang W Pekinie w środę do dyskusji Współpraca energetycznaI infrastruktura Do przekazać I rolnictwo, według rosyjskiego rządu. Spotka się także z byłą prezydent Brazylii Dilmą Rousseff, która obecnie kieruje Nowym Bankiem Rozwoju w Szanghaju.

Przed tym spotkaniem chiński premier Li napisał list do forum, który opisał jako „Ważny środekRealizacja porozumień między Xi a prezydentem Rosji Władimirem Putinem, którzy spotkali się w Moskwie w marcu.

Chiny są chętne do wzmocnienia relacji gospodarczych i handlowych z RosjąLi powiedział w przemówieniu, według chińskiego nadawcy państwowego CCTV.

A rosyjski prezydent był gotowy, by w tej podróży towarzyszył mu wicepremier. Aleksander Nowak, który odpowiada za energię. rosyjski minister rolnictwa, Dmitrij PatruszewW zeszłym tygodniu powiedział, że planuje przyjść, aby omówić takie kwestie, jak m.in pszenica ozima i dostaw mięsa do Chin, powiedział w piątek na konferencji rolniczej transmitowanej w telewizji RBC.

READ  Snapchat uruchamia narzędzie o zagrożeniach związanych z narkotykami

Chiński eksport do Rosji osiągnął rekordowy poziom w kwietniu, podskakując o 153 procent w porównaniu z poprzednim rokiem 9,6 miliona dolarów.

Podczas gdy Chiny kupują wiele podstawowych produktów z Rosji, import pszenicy jest utrudniony przez szereg problemów, w tym wyzwania związane z transportem. Na forum we wtorek Miszustin powiedział, że oba kraje muszą zwiększyć bezpieczeństwo żywnościowe, dodając, że rosyjscy rolnicy mogą rozszerzyć zakres dostarczanych towarów.

wysoki urzędnik bezpieczeństwa w Pekinie, Chen Wenqingktóra jest również częścią 24-osobowego Biura Politycznego Partii Komunistycznej, Od 21 do 28 maja odwiedzi również Rosję Ministerstwo Spraw Zagranicznych Chin powiedział w sobotę, do udziału w spotkaniach w sprawie egzekwowania prawa i bezpieczeństwa.