16 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chińskie przedsiębiorstwo Evergrande potwierdza, że ​​aresztowanie części jego pracowników „nie będzie miało wpływu na jego działalność”

Chińskie przedsiębiorstwo Evergrande potwierdza, że ​​aresztowanie części jego pracowników „nie będzie miało wpływu na jego działalność”

Chińska grupa nieruchomościowa Evergrande potwierdziła, że ​​aresztowanie kilku pracowników przeprowadzone przez chińską policję „nie będzie miało wpływu na działalność” firmy. Z oświadczenia dewelopera przesłanego do giełdy w Hongkongu wynika, że ​​aresztowani to „niektórzy członkowie kadry kierowniczej” jej spółki zależnej Evergrande Financial Wealth, która jest w 100% własnością grupy. Azjatycki gigant nieruchomości podkreślił, że „nałożenie zgodnie z prawem środków przymusu karnego na odpowiednich pracowników Evergrande Wealth nie będzie miało wpływu na działalność spółki”. Grupa nie wyjaśniła w swoim oświadczeniu nazwisk ani liczby aresztowanych dyrektorów, ani podanych przez władze powodów ich aresztowania. Policja w Shenzhen w południowej prowincji Guangdong, gdzie ma swoją siedzibę grupa z branży nieruchomości, podała w ten weekend, że wśród osób zatrzymanych w Evergrande Wealth była osoba o nazwisku Du. Du Liang jest obecnie dyrektorem generalnym Evergrande Wealth, ale nie wiadomo, czy znajduje się wśród aresztowanych. Policja poprosiła mieszkańców o zgłaszanie podejrzeń oszustwa za pośrednictwem Internetu, telefonu, listu lub poczty elektronicznej. Według „South China Morning Post” pracownicy Evergrande Wealth zostali aresztowani dwa tygodnie po tym, jak grupa ponownie nie wywiązała się z płatności za swoje produkty inwestycyjne. Evergrande ma kłopoty od kilku lat. Miesiąc temu firma ogłosiła upadłość w USA, a w 2021 roku już znalazła się w centrum uwagi, gdy dowiedziała się, że co najmniej sześciu pracowników przed terminem wykupiło produkty do zarządzania majątkiem, choć później otrzymali reprymendę i zmuszeni do powrotu. zasoby finansowe. Akcje grupy spadły o prawie 5% na giełdzie w Hongkongu o godzinie 8:15 czasu hiszpańskiego, osiągając 0,58 HKD (0,069 EUR). Evergrande zostało zawieszone w notowaniach na 17 miesięcy i 28 sierpnia wróciło na giełdę, po opublikowaniu zaległych rachunków za lata 2021 i 2022, w których spółka odnotowała straty na łączną kwotę 581,211 mln juanów (73,369 mln euro). dla bieżącej zmiany). Zadłużenie „zewnętrzne” przekracza 17 700 mln euro W marcu promotor ogłosił plan restrukturyzacji części zadłużenia „zewnętrznego”, które wówczas wynosiło około 140 284 mln juanów (17 702 mln euro). Gigantyczna chińska spółka z branży nieruchomości, która ma trudności z wywiązaniem się z zobowiązań szacowanych na około 300 000 mln dolarów (275 665 mln euro), nie dotrzymała narzuconego sobie terminu ogłoszenia planu restrukturyzacyjnego na koniec 2022 roku.

READ  Według ekspertów są to najgorsze czerwone wina, jakie można pić