28 stycznia, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chińczyk wykorzystał technologię rozpoznawania twarzy, aby ukraść swojej byłej dziewczynie ponad 20 000 dolarów

Prezentacja na pokładzie produktu do cyfrowego rozpoznawania twarzy, z wieloma zastosowaniami w branży

Chińczyk, znany tylko z nazwiska, Huang, został skazany na b Trzy i pół roku więzienia za podniesienie powieki jego byłej dziewczyny podczas snu, aby przekazać rozpoznanie twarzy aplikacji bankowej i przelać 23 000 dolarów na jego własne konto.. Według sprawy, 28-latek oskarżony wykorzystał odciski palców ofiary, aby odblokować swój telefon, a następnie użył swojej twarzy, aby uzyskać dostęp do pracy w banku.

Gdy zalogował się na konta swojego partnera, zmienił i przeniósł hasła Ponad 150 tysięcy juanów na Twoje konto osobiste. Zgodnie z tym, co podała lokalna gazeta w mieście NanningW miejscu, w którym odbyła się impreza, mężczyzna bardzo potrzebował pieniędzy z tego powodu Uzależnienie od hazardu i wielokrotne długi Miałem to.

Do incydentu doszło w grudniu zeszłego roku, kiedy Huang spotkał ofiarę, zidentyfikowaną jako Dong, i przygotował dla niej domową kolację w domu. Ale mężczyzna właściwie wszystko zaplanował od początku, o czym dowiedział się później Mieszanie jedzenia z lekarstwem na przeziębienie sprawiło, że Dong zasnął i zasnąłi Według tej samej gazety Wiadomości wieczorne Nanning.

Ofiara szybko uświadamia sobie sytuację, kiedy: Następnego ranka otrzymała powiadomienia z banku ostrzegające ją o podejrzanych ruchach Na jego rachunek i natychmiast złożył skargę na policję. Mężczyzna został aresztowany w kwietniu po śledztwie i skazany za kradzież przy użyciu tajnej taktyki kradzieży cudzej własności. Został skazany, oprócz wyroku skazującego na 3 i pół roku więzienia, na grzywnę w wysokości 3000 dolarów.

Aplikacja, która zobaczyła swój system bezpieczeństwa, została naruszona, Aliplay, wydał oświadczenie stwierdzające, że funkcja rozpoznawania twarzy nie działa już, gdy dana osoba śpi, ale w każdym razie użytkownicy korzystają z wielu warstw ochrony zapewnianej przez aplikację i ostrzegają policję w przypadku podejrzenia oszustwa.

READ  Tragedia w Arequipie: Osiem zabitych i ponad 20 rannych w trójstronnej kolizji autobusu z dwoma samochodami

Czytaj: