10 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chile zatrzymuje się, by spojrzeć w niebo i obejrzeć częściowe zaćmienie Słońca

W sobotę setki ludzi zatrzymały się na ulicach Santiago I inne punkty z Papryczka chili cieszyć się zaćmienie Słońcatrzeci od półtora roku, który częściowo zakrył słońce w różnych punktach w Ameryka Łacińska.

od Wzgórze Kolorado I inne punkty w pobliżu góry Andy Grupy ludzi zebrały się, aby cieszyć się tym astronomicznym zjawiskiem, które było widoczne z większości Chile, a wskaźniki zniknięcia wahały się od 4 procent na północy do 51 procent na południu.

Można to również zaobserwować z krajów sąsiednich, takich jak ArgentynaI Paragwaj s Urugwajchoć według National Geographic najbardziej uprzywilejowanym miejscem był Ocean Południowy, na zachód od Półwyspu Antarktycznego.

Francesca ContrerasWydawca Wydziału Astronomii Uniwersytetu Chile wyjaśnił Efe, że zjawisko to występuje, gdy Księżyc blokuje drogę między Słońcem a Ziemią, blokując światło emitowane przez gwiazdę.

Dzięki temu wydarzeniu „część zaćmienia była widziana przez księżyc, cień jego progu ledwo górował nad Ziemią”.

Od początku, o godzinie 14:45 czasu lokalnego, pod osłoną specjalnych okularów, ludzie sporadycznie spoglądali w niebo, tak jak eksperci zalecali w ostatnich dniach, aby uniknąć nieodwracalnych uszkodzeń wzroku.

Krwawy Księżyc i planetarna alienacja, inne wydarzenia roku

Po półtora roku pełnych astronomicznych wydarzeń, w tym dwóch całkowitych zaćmień w grudniu 2021 i grudniu 2020, rok 2022 również ma napięty kalendarz.

W nocy 15 maja i rano 16 maja nastąpi nowe zaćmienie, w którym księżyc zostanie pokryty, tworząc oczekiwany efekt „krwawego księżyca”, dzięki któremu obwód satelity przyjmie czerwonawy kolor.

Contreras, który pracuje również w Centrum Astrofizyki i Technologii Pokrewnych CATA, wyjaśnił, że jest to wyjaśnione, ponieważ wszystkim zaćmieniam Słońca zawsze towarzyszą zaćmienia Księżyca dwa tygodnie przed lub po.

Podobnie od końca kwietnia i przez cały maj można zaobserwować na niebie bardzo szczególne zjawisko, składające się z konwoju planetarnego pięciu ustawionych w jednej linii planet: Jowisza, Wenus, Marsa, Saturna i Neptuna (ten ostatni jest widoczny tylko przez teleskop). . .

READ  „Nieśmiertelne” meduzy ożywiają nadzieję na leczenie raka

„Zjawisko to będzie widoczne z różnych części świata, ale Chile ponownie będzie doskonałym miejscem do jego obserwacji – dodał ekspert – ponieważ kraj ten jest jak naturalne laboratorium ze względu na swoje położenie i warunki klimatyczne”.

Z informacjami z EFE