3 grudnia, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Chihuahua dołącza do AC. Czas zabrać głos w wyścigu o dobre samopoczucie i zdrowie psychiczne

Chihuahua dołącza do AC. Czas zabrać głos w wyścigu o dobre samopoczucie i zdrowie psychiczne

Miasto Meksyk, wrzesień 2023 r. – W ramach Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego w najbliższą niedzielę, 8 października Drugi wyścig dotyczy dobrego samopoczucia i zdrowia psychicznegoskupiająca się nie tylko na podnoszeniu świadomości, ale także na zbiórce środków finansowych dla wszystkich osób, które z powodu braku środków rezygnują z leczenia psychologicznego.

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego obchodzony jest każdego roku 10 października, a jego celem jest podniesienie świadomości społeczeństwa na temat problemów związanych z tym problemem, a tym samym zmobilizowanie wysiłków na rzecz jego rozwiązania.

W ten sposób zgromadzenie Czas porozmawiać (ETDH), prowadzona przez Maureen Teran, Meksykankę chorą na chorobę afektywną dwubiegunową typu 1, zdecydowała się zorganizować to wydarzenie wraz z różnymi markami sponsorującymi, które wierzą w ten projekt i wspierają wolontariat w Narodowym Instytucie Psychiatrycznym Ramon de la Fuente Muñiz. „Dla mnie to wielki zaszczyt dołączyć, za pośrednictwem Instytutu, do tej drugiej profesji prowadzonej przez Maureen, która na co dzień walczy z piętnem, jakie panuje wobec osób z zaburzeniami psychicznymi”.Dr Eduardo Madrigal, dyrektor generalny Instytutu, ogłosił to podczas wirtualnej konferencji. „Tylko połączenie sił sprawi, że zdrowie psychiczne stanie się coraz bardziej widoczne i będzie można o nie lepiej dbać”.

Według ekspertów, 30 minut aktywności fizycznej może mieć kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia psychicznego. Substancje takie jak endorfiny, dopamina, serotonina i czynnik neurotroficzny są wydzielane z mózgu, a także stymulują poczucie własnej wartości. Według badania klinicznego opublikowanego w Choroby neurologiczne i psychiczne oraz ich leczenie, Aktywność fizyczna jest bezpośrednio powiązana z samooceną, postrzeganiem kondycji fizycznej i obrazem ciała.

Czas porozmawiać, a organizacja tego wydarzenia ma na celu wykraczać poza promowanie sportu i aktywności fizycznej na rzecz odpowiedniego zdrowia psychicznego Podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat chorób psychicznych oraz istniejącego w tym zakresie piętna i dyskryminacjiMeksyk zajmuje pierwsze miejsce w Ameryce Łacińskiej i drugie na świecie.

READ  Naukowiec, który przemycał AIDS w jej torbie - ludzie - kultura

To tylko jedno z działań, do których zachęca stowarzyszenie, aby zademonstrować znaczenie i akceptację chorób psychicznych w powiązaniu z konferencjami, projektami i wydarzeniami związanymi z polityką publiczną.

Flagę wydarzenia przekazano 27 września podczas prezentacji na konferencji prasowej, w której uczestniczyli sponsorzy wyścigu, Maureen Teran, założycielka Es Tiempo de Hablar; Doktor Sol Durand i dr Carmen Guarner z Mentalzarte, a także Ana Elena Gómez, wolontariuszki Narodowego Instytutu Psychiatrycznego Ramon de la Fuente Muñiz oraz przedstawiciele fundacji, która otrzyma dochód z tego wydarzenia.

Pokazano także film, na którym ambasadorka tego wydania, psycholog Silvia Olmedo, podziękowała ETDH:Tak jak zdrowie fizyczne jest ważne, tak samo ważna jest mięta. Dzięki świadomości, informacjom i lepszej diagnozie możemy zapobiegać silniejszym chorobom.

Konferencja zakończyła się ogłoszeniem Gilberto Baezy, Ministra Zdrowia stanu Chihuahua, który ogłosił, że edycja Wyścigu o dobre samopoczucie i zdrowie psychiczne w 2024 r. zostanie zorganizowana jednocześnie w Meksyku i Chihuahua, aby osiągnąć cel, jakim jest doprowadzenie do ten projekt na cały kraj i tworzenie zmian narodowych.

Druga edycja odbędzie się w r W następną niedzielę, 8 października, początek o 8:00 w drzwiach 6 w Foro Sol. Dystanse będą wynosić 3 km dla marszu i 5 km dla biegu. Będzie kosztować 400 dolarów plus dobrowolna datka na kontynuację zbiórki pieniędzy na ten cel. Uczestnicy otrzymają zestaw wyścigowy, a trzej najlepsi zawodnicy w kategoriach mężczyzn i kobiet otrzymają nagrodę pieniężną od sponsorów.

Aby uzyskać więcej informacji, przejdź do https://asdeporte.com/evento/2da-carrera-caminata-es-tiempo-de-hablar-por-la-salud-mental-2023-rsb2.