2 lipca, 2024

„Chico” bez podium, Russell wygrywa, a Verstappen przegrywa po kontakcie z Norrisem – El Financiero

¡Carrerona! Grand Prix Austrii 2024, jedenasty wyścig Mistrzostw Świata Formuły 1, zakończył się bardzo nieoczekiwanie na własnym boisku Red Bulla: trzykrotny mistrz Max Verstappen walczył o prowadzenie z Lando Norrisem (McLaren), gdy zmierzali do mety linia. Koniec wyścigu. Co pozostawiło ich bez platformy. Tak odegrano hymn Wielkiej Brytanii.

Zwyciężył George Russell (Mercedes). Zwycięstwo na Red Bull Ringu (Drugi w jego karierze). Oskar Piastri (McLaren) i Carlos Sainz (Ferrari), bardzo nietypowe podium w ostatnich sezonach. „Chico” Pérez pozostał na siódmym miejscu.

Co wydarzyło się podczas Grand Prix Austrii 2024 i jak „Chico” Perez spisał się dzisiaj w wyścigu?

Verstappen liderem Pucharu ŚwiataPrzez cały wyścig narzekał na swoje opony i brak przyczepności, ale zdominował pierwsze 50 okrążeń; Jednak seria błędów doprowadziła do wypadku podczas obrony pole position przed Norrisem na siedem okrążeń przed końcem.

Wypadek dwóch najpotężniejszych kierowców w Formule 1 zakończył się katastrofą: Lando Norris odszedł Verstappen otrzymał 10 sekund kary, mimo to zdołał ukończyć wyścig na piątym miejscu, o dwa więcej niż „Chico” Perez.

Tymczasem Esteban Ocon robił to, co zawsze: walczył ze swoim partnerem. „Wojna francuska” w Alpach była świadkiem kilku ataków Ocona, który zepchnął Pierre’a Gasly’ego z toru, a następnie został przez niego wyprzedzony: „Ciao” ​​– powiedział przez radio.

Meksykański Kontynuuje złą passę Kto wystartował z Grand Prix Miami: W tę niedzielę wystartował z ósmego miejsca na starcie w Austrii i miał dobry start z dwoma miejscami, ale nie udało mu się utrzymać tempa przez 71 okrążeń, podobnie jak miało to miejsce podczas Grand Prix Miami. Wyścig sprinterski na Red Bull Ring, gdzie zajął ósme miejsce.

READ  Wybrani tracą 2,6 miliona dolarów za nie awans do kolejnego etapu w Katarze 2022

Perez wyjaśnił, że uszkodzenia samochodu doznał już na początku wyścigu, kiedy to w czwartym zakręcie miał wypadek z Piastrim:

„Jest wiele uszkodzeń… Przez cały czas starałem się utrzymać równowagę z jednego zakrętu na drugi, w żadnym momencie nie mogłem mieć mocnego rytmu… Nie miałem rytmu ani przyczepności, a walka z Hulkenbergiem na koniec był „Zły”. trudny.”

Ponadto Chico otrzymał pięć sekund kary za przekroczenie prędkości na pasie parkingowym: „Nie zdawałem sobie sprawy, czy ogranicznik prędkości był włączony, czy nie”.