28 marca, 2024

Checo Pérez został pominięty w topowych kapitanach drużyn 10 F1

Checo Pérez stracił swoje miejsce na tej liście. W zeszłym roku był piąty

Checo Perezkierowca zespołu czerwony Byk Był w pierwszej dziesiątce wicemistrzów w 2021 roku, według głosów oddanych przez menedżerów wszystkich zespołów w Formuła 1, czyli czwarte miejsce na świecie i cztery miejsca na podium w roku nie osiągnęły tego, by znaleźć się w gronie najlepszych na torze.

Dodatkowo powinno to być istotną wartością, będąc jednym z nielicznych kierowców sezonu, którzy dali mu skuteczną walkę, a nawet zdołali pokonać Lewis hamilton (w Monako, w Baku i w indyk, na przykład). Nic z tego nie zadziałało dla kierowników zespołów.

Checo Perez Nie pojawił się na liście, na której w zeszłym roku zajął piąte miejsce, gdy jeszcze biegał Punkt wyścigowyI kiedy wygrał swój pierwszy wyścig Formuły 1.

Ze swojej strony, jego kolega i przyjaciel, Max Verstappen, zajął pierwsze miejsce w tabeli z 188 punktami, Za nim podąża Brytyjczyk Lewis Hamilton W organizacji Mercedesa ze 174 egzemplarzami kierowca McLarena Lando Norris zajął trzecie miejsce ze 100 punktami.

Hiszpański kierowca Ferrari Carlos Sainz, który w swoim pierwszym występie z włoską drużyną narodową pozostawił dobry smak, zajął czwarte miejsce z czterema miejscami na podium, a Fernando Alonso z Alp był piąty.

Ostatnie pięć miejsc przypadło Charlesowi Leclercowi z Ferrari. Pierre Gasly z AlphaTauri; George Russell z zespołu Williamsa. Valtteri Bottas, Mercedes i Esteban Ocon, Alpine.

Dziewięć liderów zespołów, którzy wzięli udział w głosowaniu to: Toto Wolff Mercedesa, Christian Horner z Red Bulla, Andreas Seidl z McLarena, Laurent Rossi z Alpine, Ottmar Szafnauer z Aston Martin, Fred Vasseur z Alfa Romeo, Franz Tost z AlphaTauri, Joost Capito z Williamsa i Günter Steiner z Haasa. Ferrari nie wzięło udziału w ankiecie.

READ  10 lat po golu, który nigdy nie powinien się liczyć: błąd zaakceptowany przez sędziego, który mógł zapobiec tragedii finału z Ameryką.

Głosowanie jest generowane przez wyspecjalizowane medium Autosport, gdzie liderzy zespołów wybierają dziesięciu najlepszych kierowców sezonu, a dla uczciwego głosowania głosy te nie są ujawniane. Wynik w rankingu jest podobny do tego z F1, z 25 punktami dla zwycięzcy, 18 dla drugiego i tak dalej.