22 lipca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Checo Pérez był pionkiem Maxa w Wielkiej Brytanii i zanurzył się w mistrzostwach F1

Checo Pérez był pionkiem Maxa w Wielkiej Brytanii i zanurzył się w mistrzostwach F1

Sytuacja jest krytyczna: jeśli Chico nie odzyska formy, jego miejsce w Formule 1 będzie całkowicie zagrożone


Głęboki kryzys wyników i zarządzania, na który cierpi Meksykanin Sergio „Chico” Pereza Wydaje się, że nie ma końca. On Grand Prix Wielkiej Brytanii To było upokarzające popołudnie dla pilota czerwony Byk Do zwycięzcy zabrakło mu dwóch okrążeń, Lewis hamiltonTo był tylko test opon Maxa Verstappena Ponadto Mistrzostwa Kierowców spadły na szóste miejsce.

Spirala spadkowa Chikou nie sięga dna. Właśnie wtedy, gdy myślisz, że podczas Grand Prix nic nie może pójść źle, pojawia się ktoś inny i mówi: „Pozwól, pokażę ci, co jest najstraszniejsze”.

Chronologia katastrofy rozpoczęła się w sobotę o godz Silverstone To było całkowicie błędne Czech Perez. Zawodnik z Guadalajary popełnił ogromny błąd w kwalifikacjach do Dywizji 1, przez co weekend stał się katastrofą.

Jedź prosto, hamując przed zakrętem Copse. Próbując uniknąć uderzenia w żwir, mocno skręcił kołem, po czym obróciło się i upadło między żwir.

Jego kolega z drużyny, trzykrotny mistrz Maxa VerstappenaMinutę później wyszedł w tym samym miejscu, jednak Holender zamiast uniknąć nadepnięcia na żwir, wyprzedził go i z kontuzją parkietu był w stanie kontynuować pierwszą kwartę, jednak nadal zakwalifikował się na czwartej pozycji.

Oprócz spokoju Verstappena, aby uniknąć wpadnięcia na kamienie, różnica pogłębia błąd Verstappena Czech Perez jest to, że odpadł w rzucie wyjściowym, podczas gdy Max zrobił to w „rolce w locie”.

Przedostatnie pole startowe wyścigu było karą dla Checo, a że nie miał wiele do stracenia, zdecydowano się na wymianę niektórych elementów jednostki napędowej i wystartował z alei serwisowej.

READ  Pożegnanie? Chivas złożył już ofertę na najlepszego strzelca w Liga MX w zamian za dwie krytyki Rojiblancos

Praktycznie Perez stracił wszystko i teraz zobaczymy, czy strategia może mu w jakikolwiek sposób pomóc, ale zespół ma inny pomysł.

Zaczął na twardych oponach, teoretycznie mając na celu jazdę na długich dystansach, ale przy prognozie opadów za 25 minut Chico faktycznie zachowywał się jak „indyjski kierowca”, prosty „tester” na torze, który zbierał dla Verstappena przydatne informacje na temat tego typu opon opony i jej niezawodność.

Tak, omiń Chico Valtteriego Bottasa, Estebana Ocona I Guanyu ZhouUtknął jednak za Magnussenem i gdy zaczęło padać kilka kropel deszczu, zaalarmował swojego inżyniera, aby monitorował sytuację.

Tak naprawdę padało dopiero w trzecim zakręcie i to nie był dobry moment na wybieranie średnich opon na umiarkowanie mokry teren, o czym Chico ją poinformował, ale wrzucili go do boksów bardzo wcześnie, teoretycznie mając nadzieję, że szczęście umrze . Wyszło na ich korzyść i chmura sprowadziła wodę na tor, ale takiego deszczu nie było.

Było 6 okrążeń na pośrednim, suchym torze i obiecującym Hugh Ptak Że w pewnym momencie Tlaloc lub wybrany przez niego bóg deszczu ześle szczęśliwą mannę. Nigdy nie dotarł. Czego prawdopodobnie nie powiesz czerwony Byk Rzecz w tym Czech Perez Pełnił funkcję testera opon dla rywalizującego w czołowej czwórce Verstappena i tym samym znalazł najlepszy moment na porzucenie opon średnich i przejście na opony mokre asfaltowe.

Ale to coś więcej niż niesprawiedliwość Czech Perez Poszukiwano go, psując mu wyścig z Q1.

To, co nastąpiło potem, było bolesne. Patrzeć czerwony Byk Kilka razy obrócił się i był świadkiem, jak dwa okrążenia przed końcem ułatwiły mu osiągnięcie najszybszego miejsca na okrążeniu, a nawet tego nie udało mu się osiągnąć. Kompleks ten nie działał tak, jak oczekiwano, ale zaczynał się także pomiędzy czołowymi samochodami, musiał przepuszczać wszystkich, a potem nie był w stanie wystarczająco naciskać.

READ  Prezio został wyeliminowany ze swojego miejsca w Tigres 2-1 nad Lyonem

Czech Perez Poszło pusto Silverstone. Opuścił wyścig z wieloma obawami i od tego czasu zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji kierowców Oskar Piastri Zdałem.

Kolejny taki wyścig i Czech Perez Awansuje do ósmego stopnia klasyfikacji, uzyskując 118 punktów wobec 111 Jerzego Russella I 110 Lewis hamiltonkierowcy odrodzonego zespołu Mercedesa.

Sytuacja jest zatem bardzo krytyczna Czech Perez Nie może znów odnaleźć swojej formy, jeśli jego strona garażu nie reaguje, oznacza to, że jego miejsce jest gotowe F1 Całkowicie zagrożony wyginięciem.