30 czerwca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Checo i Red Bull świętują! Charles Leclerc i Ferrari zostaną ukarani podczas Grand Prix Kanady

Formuła 1

Na kilka godzin przed rozpoczęciem Grand Prix Kanady dowiedziano się, że Charles Leclerc i Ferrari zostaną ukarani na starcie.

Charles Leclerc i Ferrari zostaną ukarani podczas Grand Prix Kanady
© GTCharles Leclerc i Ferrari zostaną ukarani podczas Grand Prix Kanady

ostatni weekend, Red Bull po raz kolejny zrobił dużą różnicę dla Ferrari w Mistrzostwach Konstruktorów i Kierowców po wygraniu 1-2 z Maxem Verstappenem i Checo Pérezem w Grand Prix Baku. Z drugiej strony, w Red Bull świętowanie rozpoczęło się, ponieważ Charles Leclerc będzie potrzebował znakomitej oceny w najbliższą sobotę, ponieważ wszystko wskazuje na to, że dokona trzeciej zmiany jednostki napędowej, a pole startowe zostanie ukarane.

To, co wydarzyło się w ostatnią niedzielę, było katastrofalne dla włoskiego zespołu, ponieważ stracili dwa samochody w mniej niż połowie wyścigu. Po pierwsze to Carlos Sainz zrezygnował z wyścigu z powodu awarii hydraulicznej, podczas gdy kierowca Monako miał awarię jednej ze swoich turbin, więc po raz drugi z rzędu musiał zrezygnować z wyścigu, jak miało to miejsce podczas Grand Prix Barcelony ..

Z drugiej strony w zeszłym tygodniu poinformowano, że Red Bull już stawiał osiągi F1-75 na linach, więc Ferrari powiedziało, że zmieni jednostkę napędową samochodu Charlesa Leclerca po raz trzeci i w ten sposób był bliski kary. Jednak po tym, co wydarzyło się w Baku, ekipa Mattii Pinotti po raz czwarty zdecydowała się na wymianę jednostki napędowej kolarza Monako – poinformował Giuliano Duchesa.

w ten sposób, Max Verstappen i Chico Perez Będą mieli ogromną przewagę na starcie wyścigu, ponieważ Monako otrzyma karę 10 miejsc na starcie, więc będzie potrzebował prowadzenia, aby wystartować na 11. miejscu w Grand Prix Kanady. Trzeba pamiętać, że dla kierowcy Ferrari nie byłoby to wcale skomplikowane, ponieważ przez cały sezon 2022 wywalczył sześć z ośmiu pole position, a ostatnie cztery należały do ​​niego.

FIA zajmie się problemem morświnów

Po kilku skargach ze strony kierowców Formuły 1, Międzynarodowa Federacja Samochodowa (FIA) oświadczyła, że ​​rozwiąże problem spowodowany polowaniem na morświny w tym sezonie. Po ósmej rundzie tegorocznych Mistrzostw Świata Formuły 1 FIA, podczas której ponownie pojawiło się zjawisko oscylacji aerodynamicznych (zrównoważony) Dla nowej generacji samochodów F1 oraz wpływu w trakcie i po wyścigu na kondycję fizyczną kierowców FIA, jako organ zarządzający sportem, zdecydowała, że ​​w trosce o bezpieczeństwo konieczna jest interwencja i zwrócenie się do zespoły, które dokonają niezbędnych korekt w celu ograniczenia lub wyeliminowania tego zjawiska’, Poinformowałem.

READ  „No soy la solución para que México llegue al quinto partido”: Rogelio Funes Mori