22 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Ceny ropy rosną wraz z łagodzeniem kryzysu bankowego – El Financiero

Ceny ropy rosną wraz z łagodzeniem kryzysu bankowego – El Financiero

On ropa naftowa Wzrósł drugi dzień, a inwestorzy spodziewali się jakichkolwiek oznak dalszych zawirowań w sektorze bankowym przed posiedzeniem Rezerwy Federalnej USA w sprawie stóp procentowych w tym tygodniu.

On Cena West Texas Intermediate (WTI) wzrosła powyżej 68 USD za baryłkę Po wahaniu się w zakresie powyżej 3 USD w poniedziałek. Handlowcy zaczynają wracać na rynki ryzyka po tym, jak władze wkroczyły w celu wzmocnienia systemu finansowego. Amerykańscy urzędnicy zastanawiają się również nad sposobami tymczasowego rozszerzenia ochrony na wszystkie depozyty.

Według Jeffa Currie, globalnego szefa ds. surowców w Goldman Sachs, kryzys bankowy ostatecznie będzie korzystny dla ropy, ponieważ wpłynie bardziej na podaż niż na popyt. Światowa elita handlująca ropą przewidywała, że ​​ceny ropy naftowej nie pozostaną niskie, dopóki rosnący popyt i ograniczona podaż przeważą nad wczesnymi reperkusjami zawirowań na rynkach finansowych.

Wstrząsy uchwycone w sektorze finansowym Oczekiwania, że ​​główne banki centralne, w tym Rezerwa Federalna, spowalniają tempo zacieśniania polityki pieniężnej, nawet jeśli inflacja pozostaje wysoka. Urzędnicy Rezerwy Federalnej decydują o swoim kolejnym ruchu w środę, gdy inwestorzy podnoszą swoje zakłady na wzrost o ćwierć punktu.


„Szorty kontrolują sytuację od włamania w zeszłym tygodniu” — powiedział Ole Sloth-Hansen, szef strategii towarowej w Saxo Bank. „Aby to się zmieniło, musimy zobaczyć, jak ceny wrócą powyżej 75 i 70 odpowiednio Brent i WTI”.

the Ceny ropy naftowej w tym roku wahały się W obliczu obaw Rezerwa Federalna będzie nadal podnosić stopy procentowe i przewidywać popyt ze strony Chin, gdy kraj ten wyjdzie z wieloletnich blokad związanych z pandemią. Zawirowania w sektorze bankowym, obawy przed recesją i prężne napływy z Rosji pomogły obniżyć ceny na początku tego miesiąca.

W oświadczeniu przesłanym e-mailem Zjednoczony Związek stwierdził, że pracownicy nie będą strajkować na platformach BP na Morzu Północnym po osiągnięciu porozumienia płacowego. Strajk trwał Francja, ponieważ Total zamknął największą rafinerię w kraju, przez co rafinerie nie były w stanie dostarczać paliwa. Francja uwolniła w tym miesiącu swoje rezerwy produktów naftowych, aby zapobiec niedoborom.

READ  Wyciek ujawnia e-maile 200 milionów użytkowników Twittera

On Brenta i Zachodni Teksas średniozaawansowany Wybili się z obszaru wyprzedania na 14-dniowym RSI i oba benchmarki zamknęły się powyżej dolnych wstęg Bollingera.