23 kwietnia, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Cena baryłki ropy latem przekroczy 100 dolarów, wynika z szacunków ekspertów – El Financiero

Cena baryłki ropy latem przekroczy 100 dolarów, wynika z szacunków ekspertów – El Financiero

cena ropy Będzie to nieco ponad 100 dolarów Jorge Leon, były starszy wiceprezes ds. analiz w Rystad Energy i OPEC, powiedział, że cena za baryłkę podczas nadchodzącego lata jest w dużej mierze spowodowana wyższym wzrostem popytu i niższą podażą ze strony krajów-producentów, które tworzą Organizację Krajów Eksportujących Ropę Naftową ( OPEC). Analityk zapotrzebowania na energię.

Według szacunków Rystad Specjalista Energetyczny, Cena ropy wyniesie średnio około 90 USD w drugim kwartale roku, 102 USD w trzecim kwartale, a ostatecznie spadnie do 94 USD w ostatniej trzeciej części 2023 roku.

„Najwyższa cena pojawi się w trzecim kwartale, kiedy popyt będzie wyraźnie wyższy niż podaż, a to stworzy deficyt na rynku 2,6 mln baryłek dziennie„, Powiedział.

Podczas udziału w forum „Rynki Gazu i Energia Odnawialna” organizowanym przez firmę Rystad Energy specjalista przewidywał, że w najbliższych miesiącach popyt na ropę wzrośnie o 2 mln baryłek dziennie.


Ten silny wzrost wynika z różnych czynników, z jednej strony wzrostu znaczące w Chinach.

„Chiny były zamknięte przez trzy lata i wreszcie otwierają się na świat, a to napędza znaczny wzrost” – powiedział.

Ponadto będzie można zaobserwować wzrost popytu ze strony sektora lotniczego. „Był to jeden z sektorów najbardziej dotkniętych pandemią, ale widzieliśmy, jak stopniowo odbudowuje się popyt na lotnictwo, chociaż wciąż daleko nam do poziomów z 2019 r., ale wciąż jest miejsce na ożywienie” – powiedział specjalista.

Innym czynnikiem do rozważenia, ale po stronie podaży, byłaby redukcja 1,1 miliona baryłek ropy dziennie ustalone przez OPEC.


Na zakończenie wtorkowego spotkania W WTI zamknęło się na poziomie 77,14 USD za baryłkę, Co oznacza stratę 2,06 proc. w porównaniu z dniem poprzednim.

Tymczasem Mexican Export Mix został zamknięty 24 kwietnia o godz 69,44 dolarów za baryłkę.

READ  Samsung zdobył 42 nagrody za wzornictwo za Galaxy Z Flips, niestandardowe lodówki i nie tylko