15 września, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Celsjusz: Czy to prawda, że ​​stopnie Celsjusza nie istnieją?  |  Nauki ścisłe

Celsjusz: Czy to prawda, że ​​stopnie Celsjusza nie istnieją? | Nauki ścisłe

Kobieta przechodzi przez Majorkę z termometrem pokazującym temperaturę w stopniach Celsjusza w sierpniu zeszłego roku.Katie Cladera / Ewa

Stopnie Celsjusza zniknęły dawno temu, w 1948 roku, jako jednostka miary, która je zastąpiła Celsjusz, który wraz z kelwinem jest jednostką pomiaru temperatury w międzynarodowym układzie jednostek obowiązującym w Hiszpanii. Sprawdź, co zawiera Stało się to w minionych stuleciach w jednostkach miary temperatura Wyjaśnia, dlaczego stopnie naukowe są często słyszane lub czytane, mimo że są błędne.

więcej informacji

Pod koniec XIX wieku było to Międzynarodowy Komitet Miar i Wag Przyjęto, jako normalny termometr przez Międzynarodowe Biuro Miar i Wag (BIPM), skalę Celsjusza termometru wodorowego o stałej wielkości, który miał jako ustalone punkty temperaturę topnienia lodu (0 °C) i temperaturę destylowanej woda wrząca (100 °C). Od tego momentu jednostką temperatury będzie „Celsjusz” i będzie odpowiadać jednej setnej różnicy (przy normalnym ciśnieniu) między temperaturą topnienia lodu a temperaturą wrzenia wody.

Stosowanie stopnia Celsjusza jako jednostki temperatury trwało do 1948 r. Komitet Doradczy ds. Termometrii omówił potrzebę zastąpienia punktu lodu, z możliwością odtworzenia rzędu tysiąca stopni, potrójnym punktem wody. , lepiej zdefiniowany, którego odtwarzalność była wówczas rzędu dziesięciu tysięcznych stopnia. Zbadano możliwość określenia temperatury termodynamicznej za pomocą jednego punktu stałego, zamiast ograniczania się do przedziału od 0 do 100, na co wskazywał Lord Kelvin już w 1854 r. Ostatecznie ta „rewolucyjna” idea została zaakceptowana po wiele dyskusji. , punkt potrójny wody stał się podstawą skali temperatury, której przypisano wartość 0,01°C (lub taką samą, 273,16 K). Punkt potrójny to punkt, w którym trzy stany materii współistnieją w równowadze: ciekły, stały i gazowy i jest zdefiniowany w odniesieniu do temperatury i ciśnienia. W przypadku wody tak jak powiedziałem 273,16 K a ponieważ jest to wartość stała pomaga nam kalibrować termometry.

Nowa definicja jednostki pomiaru temperatury od listopada 2018 r. opiera się na dokładnej wartości liczbowej stałej Boltzmanna

Konferencja Generalna ds. Miar i Wag w październiku 1948 r. zatwierdziła zasadę pojedynczego punktu stałego i postanowiła zastąpić nazwę „Celsjusz” nazwą „Celsjusz” na cześć szwedzkiego fizyka, astronoma i eksperta w dziedzinie termometrów Andersa Celsjusza, który wynalazł skalę Celsjusza. Procent jest zapisany w symbolu °NS. Poszukiwanie nowej nazwy dla jednostki temperatury wynikało z faktu, że od momentu przyjęcia punktu potrójnego jako odniesienia i rezygnacji z systemu punktowego od 0 do 100, skala przestała być stopniem Celsjusza i jej zachowaniem pod tą nazwą może powodować zamieszanie. Dlatego od 1948 nie ma stopni Celsjusza.

READ  Ile minut tygodniowo należy chodzić, aby zapewnić sobie długowieczność?

zatrudnienie Listopad 2018 Dwudziesta Szósta Konferencja Generalna ds. Miar i Wag spotkała się i postanowiono również porzucić potrójny punkt wody jako punkt odniesienia. Od tego czasu nowa definicja jednostki miary temperatury opiera się na dokładnej wartości liczbowej stałej Boltzmanna, więc określenie „°C” ma mniej sensu, ponieważ w definicji nie używa się punktu potrójnego wody.

Dolores del Campo Jest dyrektorem Departamentu Wielkości Mechanicznych i Inżynierii w Hiszpańskim Centrum Miar oraz członkiem Międzynarodowego Komitetu Miar i Wag.

Pytanie zostało wysłane e-mailem Ada Vega

Formatowanie i pisanie: Wiktoria Toruń

kostka do gry Jest to cotygodniowa klinika naukowa sponsorowana przez Fundacja dr Anthony Esteve A program L’Oréal – UNESCO „Dla Kobiet w Nauce”I Odpowiada na wątpliwości czytelników dotyczące nauki i technologii. To naukowcy i technolodzy, partnerzy Amit (Stowarzyszenie Kobiet Badaczy i Technologów)Ci, którzy odpowiadają na te wątpliwości. Wyślij swoje pytania do [email protected] Lub na Twitterze #nosotrasrespondemos.

MOŻESZ ŚLEDZIĆ SPRAWĘ W Serwis społecznościowy FacebookI Świergot NS Instagram, lub zarejestruj się tutaj, aby otrzymać Cotygodniowy biuletyn.