18 czerwca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Celsjusz: Czy to prawda, że ​​stopnie Celsjusza nie istnieją? | Nauki ścisłe

Kobieta przechodzi przez Majorkę z termometrem pokazującym temperaturę w stopniach Celsjusza w sierpniu zeszłego roku.Katie Cladera / Ewa

Stopnie Celsjusza zniknęły dawno temu, w 1948 roku, jako jednostka miary, która je zastąpiła Celsjusz, który wraz z kelwinem jest jednostką pomiaru temperatury w międzynarodowym układzie jednostek obowiązującym w Hiszpanii. Sprawdź, co zawiera Stało się to w minionych stuleciach w jednostkach miary temperatura Wyjaśnia, dlaczego stopnie naukowe są często słyszane lub czytane, mimo że są błędne.

więcej informacji

Pod koniec XIX wieku było to Międzynarodowy Komitet Miar i Wag Przyjęto, jako normalny termometr przez Międzynarodowe Biuro Miar i Wag (BIPM), skalę Celsjusza termometru wodorowego o stałej wielkości, który miał jako ustalone punkty temperaturę topnienia lodu (0 °C) i temperaturę destylowanej woda wrząca (100 °C). Od tego momentu jednostką temperatury będzie „Celsjusz” i będzie odpowiadać jednej setnej różnicy (przy normalnym ciśnieniu) między temperaturą topnienia lodu a temperaturą wrzenia wody.

Stosowanie stopnia Celsjusza jako jednostki temperatury trwało do 1948 r. Komitet Doradczy ds. Termometrii omówił potrzebę zastąpienia punktu lodu, z możliwością odtworzenia rzędu tysiąca stopni, potrójnym punktem wody. , lepiej zdefiniowany, którego odtwarzalność była wówczas rzędu dziesięciu tysięcznych stopnia. Zbadano możliwość określenia temperatury termodynamicznej za pomocą jednego punktu stałego, zamiast ograniczania się do przedziału od 0 do 100, na co wskazywał Lord Kelvin już w 1854 r. Ostatecznie ta „rewolucyjna” idea została zaakceptowana po wiele dyskusji. , punkt potrójny wody stał się podstawą skali temperatury, której przypisano wartość 0,01°C (lub taką samą, 273,16 K). Punkt potrójny to punkt, w którym trzy stany materii współistnieją w równowadze: ciekły, stały i gazowy i jest zdefiniowany w odniesieniu do temperatury i ciśnienia. W przypadku wody tak jak powiedziałem 273,16 K a ponieważ jest to wartość stała pomaga nam kalibrować termometry.

Nowa definicja jednostki pomiaru temperatury od listopada 2018 r. opiera się na dokładnej wartości liczbowej stałej Boltzmanna

Konferencja Generalna ds. Miar i Wag w październiku 1948 r. zatwierdziła zasadę pojedynczego punktu stałego i postanowiła zastąpić nazwę „Celsjusz” nazwą „Celsjusz” na cześć szwedzkiego fizyka, astronoma i eksperta w dziedzinie termometrów Andersa Celsjusza, który wynalazł skalę Celsjusza. Procent jest zapisany w symbolu °NS. Poszukiwanie nowej nazwy dla jednostki temperatury wynikało z faktu, że od momentu przyjęcia punktu potrójnego jako odniesienia i rezygnacji z systemu punktowego od 0 do 100, skala przestała być stopniem Celsjusza i jej zachowaniem pod tą nazwą może powodować zamieszanie. Dlatego od 1948 nie ma stopni Celsjusza.

READ  Sektor produkcji zwierzęcej jednoczy swoje pieczęcie dobrostanu w zobowiązaniu B+ do dobrostanu zwierząt

zatrudnienie Listopad 2018 Dwudziesta Szósta Konferencja Generalna ds. Miar i Wag spotkała się i postanowiono również porzucić potrójny punkt wody jako punkt odniesienia. Od tego czasu nowa definicja jednostki miary temperatury opiera się na dokładnej wartości liczbowej stałej Boltzmanna, więc określenie „°C” ma mniej sensu, ponieważ w definicji nie używa się punktu potrójnego wody.

Dolores del Campo Jest dyrektorem Departamentu Wielkości Mechanicznych i Inżynierii w Hiszpańskim Centrum Miar oraz członkiem Międzynarodowego Komitetu Miar i Wag.

Pytanie zostało wysłane e-mailem Ada Vega

Formatowanie i pisanie: Wiktoria Toruń

kostka do gry Jest to cotygodniowa klinika naukowa sponsorowana przez Fundacja dr Anthony Esteve A program L’Oréal – UNESCO „Dla Kobiet w Nauce”I Odpowiada na wątpliwości czytelników dotyczące nauki i technologii. To naukowcy i technolodzy, partnerzy Amit (Stowarzyszenie Kobiet Badaczy i Technologów)Ci, którzy odpowiadają na te wątpliwości. Wyślij swoje pytania do [email protected] Lub na Twitterze #nosotrasrespondemos.

MOŻESZ ŚLEDZIĆ SPRAWĘ W Serwis społecznościowy FacebookI Świergot NS Instagram, lub zarejestruj się tutaj, aby otrzymać Cotygodniowy biuletyn.