24 lutego, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Cellnex rozwija się w Polsce dzięki kolejnej akwizycji: przejmuje firmę Remer, specjalistę w dziedzinie łączności wewnętrznej

Chociaż Cellnex ograniczył swoje możliwości inwestycyjne, firma nie zamknęła drzwi dla operacji korporacyjnych. Po wycofaniu się z przetargów na wieże Deutsche Telekom i dokonaniu ponad 20 przejęć od 2015 roku, giełdowa spółka skupi się teraz na wzroście organicznym. Nie żegna się z takimi akwizycjami jak ta, którą właśnie sfinalizował w Polsce z Remerem, firmą specjalizującą się w wykorzystaniu Rozproszonych Systemów Antenowych (DAS).

Organizacja kierowana przez Tobiasa Martíneza podpisała w grudniu przejęcie firmy, która koncentruje się na wdrażaniu infrastruktury telekomunikacyjnej w budynkach i przestrzeniach wewnętrznych. Źródła firmy wyjaśniły elEconomista.es, że jest to „drobne” działanie, które nie zmieni planu działania opracowanego w kraju, jednym z głównych rynków grupy.

Remer – zachowując swoją markę – pracuje dla takich klientów jak T-Mobile, belgijska firma deweloperska Gelamco czy szwedzka firma budowlana Skanska. Ponadto wykorzystała anteny Stadionu Narodowego w Warszawie oraz kilka nieruchomości należących do Ikei w Polsce.

Cellnex odmówił ujawnienia kosztów operacji, które są znacznie mniejsze niż ostatnie ataki, ponieważ jest to praktycznie start-up. W kraju hiszpańska spółka giełdowa przejęła Polcomtel Towers w 2021 roku za łączną inwestycję 2200 mln euro. Firma skonsolidowała swoje 7000 witryn i inną infrastrukturę zaledwie kilka miesięcy po zawarciu umowy z Play, aby kupić 60% firmy, która obsługuje 7000 wież za 800 milionów dolarów.

Cellnex przyspieszył w Polsce pod koniec 2022 roku

W październiku ubiegłego roku Teleco zakończyło integrację biznesu w Polsce i otworzyło nową siedzibę w Warszawie. Zrobiła to pomimo wybuchu wojny na Ukrainie, co zmusiło ją do opracowania planu awaryjnego na początku roku, aby w razie potrzeby zabezpieczyć swoją infrastrukturę.

Martínez już w 2021 r. „szybka konsolidacja i wzmocnienie Cellnex w Polsce” oraz jego zaangażowanie w ewolucję tradycyjnego modelu wieżowego „kompleksowe zarządzanie infrastrukturą telekomunikacyjną, sprzętem transmisyjnym, łączami radiowymi i wieżami przyłączeniowymi z elementami aktywnymi. Światłowód”. Obecnie ma 15 199 lokalizacji i zobowiązuje się do wdrożenia 1500 kolejnych punktów i sprzętu związanego z 5G w nadchodzących latach.

READ  Polska utrzymuje czujność wojskową na granicy z Białorusią, a Litwa wysyła dodatkowe wojska, ponieważ uchodźcy gromadzą się na tym obszarze

Hiszpańska spółka giełdowa hamuje: czas przetrawić wzrost

Po dokonaniu ponad 40 akwizycji od 2015 r. Firma Cellnex zdecydowała, że ​​nadszedł czas, aby zmienić punkt ciężkości i skonsolidować dotychczasowy wzrost: Ekspansja oparta na działalności korporacyjnej prowadzi do naturalnego wzrostu organicznego.

W ostatniej prezentacji wyników wyznaczyli trajektorię czasową do osiągnięcia dodatnich wolnych przepływów pieniężnych do 2024 r. i ponad 2500 mln w następnej dekadzie. Już ostrzegali, że będą obawiać się mniejszych możliwości, takich jak Remer, ale obecny biznes zapewnia już 10% i 12% wzrost dzięki niedawnym zakupom, zobowiązaniom podjętym w ramach planów budowy – i dodają do liczby. Wieże na obecnych stronach – i inne późniejsze zmiany.

W związku z tym inwestycje dotychczas przeznaczone na akwizycje będą koncentrować się na wzroście organicznym. W wywiadzie udzielonym elEconomista.es w grudniu zeszłego roku dyrektor finansowy Cellnex, José Manuel Aisa, wyjaśnił, że teraz priorytetem jest redukcja zadłużenia i uzyskanie ocen agencji ratingowych na poziomie inwestycyjnym.