28 października, 2021

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Carlos Fuentes oszukał piękną aktorkę ze złotego wieku meksykańskiego kina

W złotym wieku meksykańskiego kina aktorzy i aktorki mieli bardzo dobre relacje z wyższymi sferami polityki i kultury. postacie takie jak Frida Kahlo, Diego Rivera i Octavio PazWśród ich grona przyjaciół mieli gwiazdy renomy Maria FelixJorge Negret, m.in.

Z powodu tego synkretyzmu nie jest niespodzianką, że między bohaterami serialu a badaczami sztuki lub literatury pojawił się pewien romans. na przykład, Carlosa Fuentesa Aktorka Rita Macedo Byli w związku od ponad 10 lat i razem mieli córkę; Jednak ciągła niewierność pisarza skłoniła tłumacza do trwałego zakończenia ich związku.

Kim była Rita Macedo?

Maria de la Concepción Macedo Guzman Urodziła się w Mexico City 8 grudnia 1925 roku. Była córką Miguela Macedo Garmendii i pisarki Julii Guzman Esparza, a także kuzynką piosenkarza. Enrique Guzman،, który miał godną uwagi karierę w latach 60., a także był żonaty z piosenkarzem filmowym Silvia Pinal.

Po rozwodzie rodziców Macedo została pod opieką matki, która zapisała ją do różnych szkół z internatem w Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Z powodu tej sytuacji nie miał dobrych relacji z matką.

Rita Macedo była inspiracją dla Luisa Buñuela Zdjęcie: Exclusive

Tymczasem jej filmowy debiut miał miejsce w 1942 roku, kiedy reżyser Mauricio de la Serna zaprosił ją do wzięcia w nim udziału. Pięć nocy Adama. Po pracy w tym filmie Macedo dostał role pod nazwą „Conchita Macedo” W filmach takich jak Czarny anioł (1942) i Szkoła z internatem dla młodych kobiet (1943), później zagrała w filmie, który dał jej sławę: Rozenda Wyreżyserowane przez Giulio Bracho.

Aktorka była jedną z muz reżysera Luis BuñuelI Odkąd zagrał w trzech swoich taśmach: Esej o zbrodni (1955), Nazarin (1958) i Anioł zagłady (1962). Co więcej, Rita Macedo Zdobyła nagrodę Ariel dla najlepszej aktorki za rolę w filmie jesteś mój my (1972).

Trzy małżeństwa Rity Macedo i zdrada Carlosa Fuentesa

Chociaż była bardzo udaną kobietą w siódmej sztuce, nie miała szczęścia w temacie miłości. Rita Macedo Była trzykrotnie zamężna i przez całe życie miała wiele romansów.

W 1943 roku piosenkarka filmowa poślubiła producenta telewizyjnego i teatralnego Ludwika de Lanno Palmera, Kto urodził mu dwoje dzieci: Aktorka Julissa oraz produkt Televisa, Ludwik de Lango. Po trzech latach związku para rozstała się, a ich dziećmi zaopiekowali się dziadkowie.

Później wyszła za arystokratę Pablo PalominoAle wszystko to skończyło się z powodu przemocy i nadużyć, jakie wyrządził jej mężczyzna.

To było jego ostatnie małżeństwo, aby Carlosa Fuentesa w 1957 r. Para miała córkę Cecilię Fuentes, która również rozwinęła się w literaturze i napisała książkę ”Kobieta na papierze: Niedokończone wspomnienia Rita MacedoGdzie zebrał wiele wspomnień swojej matki i ujawnił niewierności ojca.

Według pisarza, Rita Pogodziła się z niewiernościami Fuentesa, jednak w 1969 roku zdecydowała się na trwałe zakończenie ich związku i rozwód z autorem „Aury” i „Śmierci Artemio Cruza”.

Po rozwodzie z Carosem Fuentesem piosenkarka kontynuowała udaną karierę i w 1993 roku zaczęła pisać swoje wspomnienia, ale jej historia była powolna. Kiedy popełnił samobójstwo 5 grudnia Kiedy zastrzelił się w samochodzie przed swoim domem na ulicy Galeana, w dzielnicy San ngel, w Mexico City.

mfa

READ  Napięcie w rodzinie: co wydarzyło się w sprawie Enrique Guzman przeciwko Fridzie Sofia