25 maja, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

CaixaBank finansuje sześć odnawialnych farm wiatrowych EDP w Polsce

CaixaBank Uczestniczył w ceremonii podpisania Zielonej Pożyczki na długoterminowe finansowanie sześciu farm wiatrowych EDP ​​​​Odnawialna energia wiatrowa, Czwarty na świecie producent energii odnawialnej. Umowa obejmuje finansowanie rozwoju, budowy i eksploatacji sześciu farm wiatrowych o łącznej mocy zainstalowanej 149,4 MW. Kwota pionu biznesowego 655 mln zł, odpowiednik 144 miliony, I jest wspierany przez EBI, CaixaBank i Santander, z częściową gwarancją EKF (Duńska Agencja Kredytów Eksportowych).

Parki są rozmieszczone geograficznie na całym obszarze Polski, na północy, północnym wschodzie i południowym wschodzie kraju. W szczególności zakłady Kozłowo i Krasin zlokalizowane są w województwie warmińsko-maruskim; Lichnovi i Sojnis w województwie pomorskim; Piatkowa w obwodzie kużkowsko-pomorskim; A te z Pokorii, Svitokrisky.

EDP ​​​​Energia Odnawialna będzie korzystać z Programu Wsparcia Energii Odnawialnej opartego na aukcjach organizowanych przez rząd RP w 2018 i 2019 roku i jest jak dotąd jednym z największych działań w zakresie finansowania energetyki wiatrowej w kraju.

CaixaBank w Polsce

Ta nowa zielona pożyczka to największa aktywność Finansowanie projektu Stabilny CaixaBank w Polsce do tej pory. W ten sposób CaixaBank nie tylko wzmacnia swoje zaangażowanie w polską gospodarkę i jej tkankę handlową i produkcyjną, ale także w kierunku obciążającego systemu energetycznego odnawialnej, czystej i przystępnej cenowo energii dla celów konwersji energii w kraju. Okres wzrostu cen paliw kopalnych.

CaixaBank posiada oddział w Polsce od momentu otwarcia biura w Warszawie w 2007 roku. Stamtąd firma świadczy usługi finansowe i specjalistyczne usługi dla firm poprzez szeroką gamę rozwiązań bankowości korporacyjnej i transakcyjnej, gwarancje, pożyczki bilateralne, krótko- i długoterminowe corporate finance, Faktoryzacja, Potwierdza, I inni. CaixaBank jest oddziałem Bankowości Korporacyjnej w Polsce.

CaixaBank zobowiązuje się do zrównoważonego finansowania

CaixaBank jest Program Bankowości Odpowiedzialnej Społecznie Z szeregiem polityk działania, które stanowią bezpośredni wkład w realizację Celów Zrównoważonego Rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Poprzez swoje działania, inicjatywy i projekty, które szanują środowisko, firma wspiera promocję przejścia na gospodarkę niskoemisyjną oraz rozwój społeczny, który przyczynia się do zapobiegania i łagodzenia zmian klimatycznych.

READ  Młodzi wojownicy Celii Garcii celowali przeciwko Polsce

Bank został zmobilizowany w 2021 r. , 31 375 mln w stałym finansowaniu, co oznacza 150% wzrost kwoty środków stałych do 2020 roku.

W segmencie pożyczek stałych CaixaBank zamknął 105 operacji o wartości 11 11 595 mln do 2021 roku. Liczba ta jest o 131% wyższa niż w 2020 roku i odzwierciedla nowy rekord banku w tym procesie.

Według rankingów Refinitiv, CaixaBank zakończył rok obrotowy 2021 jako szósty bank w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) zapewniający zrównoważone finansowanie i jest wiodącym hiszpańskim bankiem w tej kategorii.

W sektorze papierów wartościowych CaixaBank uczestniczył w 2021 r. Zarezerwuj kierowcę Spośród 18 wyemitowanych papierów ESG doprowadziło to do zdeponowania 16 16 200 mln bez emisji własnych.

Ponadto w ubiegłym roku firma wydała na ONZ 3500 mln euro. Aby wspierać cele zrównoważonego rozwoju, wyemitowała cztery własne obligacje w formacie Green lub Community. Te cztery papiery wartościowe dają łącznie trzy premiery w 2019 i 2020 r., przekształcając CaixaBank w bank europejski, z łącznie siedmioma emisjami papierów wartościowych ESG w euro, czterema zielonymi i trzema wspólnotowymi, o dodatkowej wartości 6 000 milionów. Euro i மில்லியன் 500 milionów.

Saldo międzynarodowe CaixaBank

Rezerwy międzynarodowe CaixaBank są przesyłane za pośrednictwem oddziałów i przedstawicielstw międzynarodowej sieci bankowej na całym świecie oraz poprzez umowy o współpracy z czołowymi bankami międzynarodowymi. Ponadto instytucja finansowa jest właścicielem portugalskiego Banco BPI, czwartej co do wielkości instytucji finansowej w kraju pod względem aktywów.

ten Międzynarodowy Bank Sieć oddziałów de CaixaBank zapewnia wsparcie klientom banków komercyjnych działających w CIB i za granicą. Duża firma Dzięki globalnemu zasięgowi z ponad 150 profesjonalistami, 27 punktami równowagi międzynarodowej i kontaktami z ponad 1760 bankami reporterskimi.

ten Edytuj CIB i IB de CaixaBank posiada oddziały w Niemczech, Francji, Maroku, Polsce, Portugalii i Wielkiej Brytanii, z których wszystkie poza Portugalią są upoważnione przez hiszpańskie i lokalne organy regulacyjne do świadczenia niektórych usług finansowych związanych z usługami finansowymi i bankowymi, takich jak finansowanie krótko- i długoterminowe, Faktoryzacja, Potwierdzanie, I tym podobne.

READ  Wystawa polskich uczelni w Buenos Aires

Ponadto firma posiada 18 przedstawicielstw na pięciu kontynentach: Mediolan (Włochy), Stambuł (Turcja), Pekin, Szanghaj i Hongkong (Chiny), Singapur, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie), New Delhi (Indie), Kair ( Egipt), Algier (Algieria), Johannesburg (RPA), Nowy Jork (USA), Santiago de Chile (Chile), Bogota (Kolumbia), S பாo Paulo (Brazylia), Lima (Peru), Sydney (Australia) i Toronto Kanada). CaixaBank ma również dwie hiszpańskie grupy biur w Erstay Bank (Wiedeń) w Austrii i Inbarsa w Meksyku (Meksyk), aby obsługiwać klientów na tych rynkach.

CaixaBank International Banking to jedyna międzynarodowa sieć bankowa w Hiszpanii certyfikowana przez AENOR.