3 marca, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Byli deputowani do Zgromadzenia Narodowego Wenezueli zgadzają się na zniesienie „rządu tymczasowego” Juana Guaido

Byli deputowani do Zgromadzenia Narodowego Wenezueli zgadzają się na zniesienie „rządu tymczasowego” Juana Guaido

(CNN hiszpański) – Byli deputowani, którzy zasiadali w Zgromadzeniu Narodowym Wenezueli w latach 2016-2021 zgodzili się na zniesienie numeru „rządu tymczasowego”, na czele którego dotychczas stał były deputowany Juan Guaido.

72 głosami za, 29 przeciw i 8 wstrzymujących się byli posłowie zatwierdzili reformę ustawy statutowej regulującej „przejście do demokracji”, podstawy prawnej, która pozwoliła Guaidó ogłosić się tymczasowym prezydentem w 2019 roku.

W przesłuchaniu wziął udział lider wenezuelskiej opozycji, który nadal jest uznawany przez Stany Zjednoczone za tymczasowego prezydenta Wenezueli. Guaido głosował przeciwko reformom. Nie jest jasne, co stanie się z tym uznaniem przez Stany Zjednoczone i inne kraje, takie jak Wielka Brytania, gdzie zarządzanie niektórymi aktywami Wenezueli za granicą znajduje się pod kontrolą zespołu Guaidó w związku z decyzją rządów tych krajów o zignorować Nicolása Maduro jako prezydenta. CNN prosi o odpowiedź Departament Stanu USA.

Sesja była kontynuowana w piątek po południu, podczas której posłowie omawiali reformy poszczególnych artykułów, w tym kontrolę tych aktywów gospodarczych kraju.

w ten czwartek, Guaido poprosił byłych deputowanych o poparcie tej liczbyKiedy zadeklarował, że stanie w obronie instytucji państwowych „ponad imiona i interesy osobiste, a to narzędzie walki o demokrację nie zostanie zniszczone”.

Na mocy tej decyzji numer „tymczasowy” wygaśnie 5 stycznia 2023 roku.

Guaido i jego zespół nie kontrolowali terytorium swojego kraju i złożyli niewiele obietnic zmiany rządu.

Wybory prezydenckie w Wenezueli zaplanowano na 2024 rok.

READ  Milioner oskarżony o napaść na 14-letniego chłopca 4 razy tego samego dnia | Wiadomości z Meksyku