3 czerwca, 2023

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

„Byłem głodny” – uczył mnie nauk ścisłych

Student zjada dzieło sztuki warte 120 000 dolarów, które było wystawione w muzeum.

Internet pozwala nam wiedzieć, co dzieje się praktycznie na całym świecie i tym razem mamy do czynienia z dziwną historią. „Głodny” student pożarł kultowe dzieło włoskiego artysty Maurizio Cattelana o wartości 120 000 dolarów, choć nie ma wiele do oceny, ponieważ był to dojrzały banan przypięty do ściany.

Sztuka banana, która została uznana za dzieło sztuki zatytułowane „The Comic” przez włoskiego artystę Maurizio Cattelana, została pokazana w ramach wystawy zatytułowanej „WE” w Yeom Museum of Art w Seulu, które specjalizuje się w tradycyjnej sztuce koreańskiej i sztuka. Sztuka współczesna.

Noh Hoyen-soo, student Uniwersytetu Narodowego w Seulu, przybył na miejsce zdarzenia w zeszły czwartek.Około godziny 13:00 młody mężczyzna wziął banana, obrał go i zjadł. Dziwne jest to, że po zjedzeniu po prostu przykleja skórkę od banana do ściany za pomocą tej samej taśmy klejącej, którą nosił, Według konta Korea Herald.

dlaczego to zrobiłeś?

Kiedy muzeum pyta Noego, dlaczego zjadł banany, odpowiada, że ​​opuścił śniadanie i był głodny. Później udzielił mu wywiadu telefonicznego lokalna stacja, w którym student przyznał, że przyszło mu do głowy, że „zniszczenie dzieła sztuki nowoczesnej może być również uznane za dzieło sztuki”, a także dodał, że najwyraźniej przyklejenie skórki od banana do ściany. Jako zabawny pomysł.

Wydarzenie zostało uwiecznione na trwającym ponad minutę filmie, nagranym przez jednego z przyjaciół Noego. Można zobaczyć zrelaksowanego ucznia delektującego się pysznym bananem.

Czy ma to konsekwencje?

Według Korea Herald, muzeum postanowiło nie dochodzić odszkodowania od studenta, aby mógł być szczęśliwy i dumny z zjedzenia kawałka za 120 dolarów. Banany wymienia się w ten sam sposób co dwa, trzy dni.

To nie pierwszy taki przypadek. W 2019 roku performer David Datuna zjadł banany z filmu „Komediant”, który Perrotin wystąpił w Art Basel w Miami, kilka minut po tym, jak zostały sprzedane za 120 000 dolarów. Akt był dość podobny, wideo Datuny pokazuje, jak je banana z idealną świeżością, uśmiechając się i mówiąc, że jest głodna.

READ  Pełna lista zwycięzców Oscarów 2022

Wideo stało się wirusowe i zostało opublikowane przez samego Datunę na Instagramie, nazywając go „głodnym artystą”.

W tym przypadku też nie jest zepsute, ponieważ praca najwyraźniej ma Certyfikat Autentyczności, a właściciele mogą wymienić banany. „[Datuna] Nie zniszczył dzieła sztuki. powiedział Lucien Terrasse, dyrektor wystawy, donosi APS opiekun.

Podczas gdy dużo mówi się o artyście, który polizał banana za 120 000 $, teraz świat znów mówi o drugim facecie, który go zjadł. Czy uważacie, że to było właściwe zakończenie tej sztuki?

Dziel się nauką, dziel się wiedzą.