23 listopada, 2024

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Bycie perfekcjonistą nie oznacza, że ​​jesteś odnoszącym sukcesy liderem.  Zmniejsza produktywność i dobre samopoczucie

Bycie perfekcjonistą nie oznacza, że ​​jesteś odnoszącym sukcesy liderem. Zmniejsza produktywność i dobre samopoczucie

The Economist – Miasto Meksyk

Ile razy spotkałeś lub widziałeś kogoś, kto przechwala się, że jest perfekcjonistą we wszystkim, co robi, a jeśli ktoś nie jest, nie uważasz, że odnosi sukcesy?

Prawda jest taka, że ​​dążenie do perfekcji nie jest atrybutem ani rzeczą sprzyjającą przywództwu, ponieważ staje się jednym z największych wrogów, z jakimi może się zmierzyć przywódca. Dlaczego?

„Perfekcjonizm prowadzi do nadmiernej analizy i paraliżu podejmowania decyzji. Dążenie do perfekcji sprawi, że poczujesz się sfrustrowany. Musisz zaakceptować, że popełnianie błędów jest normalne i że nie wszystko jest pod Twoją kontrolą, nawet jeśli nie lubisz przyznać”, wyjaśniają Miguel Angel Arino i Pablo Maila, Autorzy książki z tym samym kamieniem.

W swoim piśmie autorzy wyjaśniają, że generalnie rzeczy nie mogą pójść tak dobrze za pierwszym razem lub tak perfekcyjnie, jak oczekiwano, a przekonanie, że w ten sposób zostanie osiągnięta doskonałość, prowadzi tylko do frustracji, stresu, utraty osobistej wiarygodności i zamiast uzyskania dobra praca, kończy się niepomyślnym wynikiem.

Problem polega na tym, że przy normalizacji, że we wszystkim, co się robi, trzeba być perfekcyjnym, liderzy żyją w tej kulturze, która, jeśli jej nie przestrzegają, każe im myśleć, że nie nadają się do swoich zadań lub że nie odniosą sukcesu. Chce. Nie będą też w stanie podejmować właściwych decyzji, co ma kluczowe znaczenie dla przywództwa firmy.

„Musisz zaryzykować, tak, ale wiedz, jakie jest ryzyko i bądź przygotowany na możliwe negatywne konsekwencje”.

problemy z perfekcją
Kiedy przywódca dąży do perfekcji, przestaje być realistą i zaczyna wierzyć, że ma większą kontrolę nad tym, co dzieje się w jego życiu niż w rzeczywistości, co uniemożliwia mu osiągnięcie szerszej wizji i właściwe działanie, co prowadzi do reperkusji na zespół, pracę i samą organizację.

READ  NASA dzieli wygląd Marsa z filtrami UV

„Istnieje wiele przykładów na to, jak pragnienie, aby wyniki były jednokierunkowe, prowadzi do niepowodzenia lub frustracji, ponieważ nieoczekiwane wydarzenia w codziennym życiu zakłócają do tego stopnia, że ​​wynik zmienia się całkowicie”.

Na poziomie współpracowników dążenie do perfekcji jest również szkodliwe dla ich produktywności i dobrego samopoczucia, ponieważ nawet jeśli wykonują perfekcyjną i wysokiej jakości pracę, zawsze będzie się od nich wymagać więcej po prostu dlatego, że lider ma inne spojrzenie na rzeczywistość i nigdy nie będzie. Wystarczająco. Ostatecznie ludzie cierpią na zmęczenie, syndrom wypalenia, utratę przydziału pracy, brak motywacji i wysoki poziom stresu.

Ale fakt, że lider zawsze dąży do perfekcji, jest nie tylko osobisty, ponieważ mając stanowiska z wieloma potrzebami, wzrasta poziom, którego wymagają od siebie, co prowadzi go do dążenia do doskonałości.

Dane z oceny pokazują, że 56% liderów ma wpływ na swoją produktywność i morale ze względu na wszystkie zadania, które muszą wykonać, przydzielone obowiązki i poziom wymagany przez zajmowane stanowisko. Ta presja jest przenoszona i przekazywana współpracownikom, więc należy podjąć pracę, aby zrównoważyć to, co jest wymagane ze zdrowiem psychicznym, co jest ogromnym wyzwaniem, ale można je stopniowo poprawiać.

Jak stajesz się lepszy?
Pomimo nacisków, pod jakimi mogą się znajdować, liderzy muszą przestać dążyć do perfekcji i skupić się wyłącznie na osiąganiu dobrych wyników bez powodowania większych szkód dla ich zdrowia lub zdrowia współpracowników, w przeciwnym razie spotkają się z innymi kryzysami, takimi jak choroby. , wysoka rotacja pracy i niska wydajność m.in.

W tym celu autorzy dzielą się następującymi wskazówkami:

Nie ryzykuj zbyt wiele. Stres nie jest dobrym doradcą, więc jeśli rozwiązuje stres związany z byciem doskonałym, lepiej poświęć chwilę na przemyślenie i odpoczynek. Zapewni to lepszy widok.
Kieruj się intuicją. Zaakceptuj rzeczywistość, nawet jeśli nie jest tą, którą lubisz i pozostań otwarty na cykl, który wszystko przebiega naturalnie i jeśli to konieczne, zmień strategię lub plany. Pamiętaj, że nic nie jest doskonałe i nie możesz kontrolować wszystkiego.

READ  Jak poprawić samopoczucie pracowników

Nie daj się wciągnąć w swoje pomysły, słuchaj innych i zachęcaj ich do dzielenia się pomysłami, ponieważ stworzy to lepszą pracę niż ta początkowa. W ten sposób wzmocnisz także swoich współpracowników.

Nie proś niemożliwego od siebie lub innych. Czasami szukając perfekcji, myślą o rzeczach, których nie mogą zrobić, więc musisz dostosować się do tego, co masz przed sobą i nauczyć się jak najlepiej to wykorzystać.
Doszli do wniosku: „Uważamy, że wiemy więcej, niż naprawdę wiemy i mamy większą kontrolę nad rzeczami, niż naprawdę wiemy”, a tak nie powinno być.