29 maja, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

BTC, ALGO, XMR, XTZ, Theta

S&P 500 i Nasdaq spadały przez pięć kolejnych tygodni.wskazując, że handlowcy nadal ograniczają swoją ekspozycję na ryzykowne aktywa. Ścisła korelacja między Bitcoinem (BTC) z amerykańskimi giełdami, które utrzymują swoje ceny pod presją.

Cena Bitcoina przedłużyła jego spadek w weekend i idź do niego Szósta z rzędu strata tygodniowa? Kapitalizacja rynkowa spadła do mniej niż 1,6 biliona dolarów.

Codziennie przegląd rynku kryptowalut. źródło: 360. moneta

Kiedy sentyment jest niedźwiedzi, handlowcy sprzedają wszystkie negatywne wiadomości. ten TerraUSD (UST) stablecoin uzależniony od dolara amerykańskiego Wydaje się również, że zwiększa presję sprzedażową na rynku kryptowalut.

Po sześciu kolejnych cotygodniowych zamknięciach cen bitcoinów na minusie, czy nadszedł czas na ożywienie? Przyjrzyjmy się wykresom pięciu największych kryptowalut, które wykazują oznaki stabilizacji w krótkim okresie.

BTC / USDT

5 maja cena bitcoina oddaliła się od 20-dniowej wykładniczej średniej kroczącej (38 268 USD) i spadła poniżej linii wsparcia kanału wzrostowego.. Ten ruch zanegował również pozytywną dywergencję wskaźnika siły względnej (RSI).

Wykres dzienny BTC/USDT. Źródło: TradingView

Średnie ruchome zaczynają spadać, a RSI zbliża się do strefy wyprzedażyco oznacza, że ​​niedźwiedzie są pod kontrolą.

BTC/USDT cieszy się niewielkim wsparciem na poziomie 34,322 USD, ale jeśli byki nie zdołają obronić tego poziomu, spadek może sięgnąć 32,917 USD.. Jest to ważny poziom do obserwowania, ponieważ jeśli się załamie, para może zobaczyć panikę wyprzedaży, a następny przystanek może wynieść 28,805 USD.

Jeśli cena wzrośnie z 34,322 USD, ożywienie może grozić sprzedażą w pobliżu 20-dniowej średniej ruchomej.. Jeśli cena spadnie z tego poziomu, będzie to oznaczać, że sentyment jest nadal negatywny, a traderzy sprzedają na rajdach. Może to zwiększyć szanse na wznowienie trendu spadkowego.

Ta negatywna opinia może zostać w krótkim czasie unieważniona Jeśli byki pchną cenę i utrzymają ją powyżej 20-dniowej średniej ruchomej. Jeśli to się stanie, Para może wzrosnąć do 50-dniowej prostej średniej ruchomej (41 466 USD).

4-godzinny wykres BTC/USDT. Źródło: TradingView

Niedźwiedzie średnie kroczące wskazują, że niedźwiedzie mają przewagę, ale Wyprzedane poziomy na RSI wskazują na możliwość krótkoterminowego wzrostu lub konsolidacji. Jeśli ożywienie nie przekroczy 20-EMA, niedźwiedzie mogą kontynuować presję na sprzedaż, a para może spaść do 32,917 $.

READ  Cena dolara dzisiaj, 12 maja: kurs wymiany w Hondurasie, Meksyku, Gwatemali, Nikaragui ...

Odwrotnie Jeśli wybuchnie i zamknie się powyżej 20-EMA, może rozpocząć się wielki rajd. Para może wzrosnąć do 50-SMA. Kupujący będą musieli naciskać i utrzymywać cenę powyżej 40 000 USD, aby zasygnalizować, że trend spadkowy może się skończyć.

ALGO / USDT

Handel algorytmami (Coś) wewnątrz opadającego wzorca kanałów z ostatnich kilku dni. Cena odbiła się od linii wsparcia kanału 1 maja, a byki przebiły barierę 20-dniowej EMA (0,69 USD), co wskazuje, że presja na sprzedaż może słabnąć.

Wykres dzienny ALGO/USDT. Źródło: TradingView

Jeśli kupujący utrzymają cenę powyżej 50-dniowej SMA (0,76 USD), ALGO/USDT może wzrosnąć do linii oporu kanału.. Jest to ważny poziom dla penetracji byków. Jeśli im się to uda, zostanie zasugerowany początek nowego ruchu w górę. Para może najpierw wzrosnąć do 1,10, a potem do 1,25 USD.

Z drugiej strony, Jeśli cena przebije linię oporu, będzie to oznaczać, że para może pozostać w kanale jeszcze przez kilka dni. Niedźwiedzie będą musiały się załamać i utrzymać cenę poniżej kanału, aby zasygnalizować wznowienie trendu spadkowego.

4-godzinny wykres ALGO/USDT. Źródło: TradingView

20-EMA stała się bycza, a RSI jest na plusie, co wskazuje na przewagę kupujących.. Niewielki opór wynosi 0,80 USD i jeśli byki pokonają tę przeszkodę, para może wzrosnąć do linii oporu kanału.

Z drugiej strony 20-EMA to krytyczny poziom do monitorowania. Jeśli cena odbije się od tego poziomu, będzie to oznaczać, że sentyment zmienił się na korzyść kupujących.. Może to zwiększyć prawdopodobieństwo wybicia powyżej 0,80 USD. Z drugiej strony, jeśli cena spadnie poniżej 20-EMA, następnym przystankiem może być 50-SMA.

XMR / USDT

Monero (XMR) w ciągu ostatnich kilku dni znalazła wsparcie w pobliżu pomocy psychologicznej w wysokości 200 USD. Kupujący nie dopuścili, aby cena przebiła się poniżej linii trendu spadkowego, co wskazuje, że próbują przekuć ten poziom na wsparcie.

READ  ¿Desempleado? Meta ofrece estas vacantes en la Ciudad de México
Dzienny wykres pary XMR/USDT. Źródło: TradingView

Byki będą musiały pchnąć cenę i utrzymać ją powyżej 20-dniowej średniej kroczącej (223 USD), aby zasygnalizować, że faza korekcyjna może się skończyć.. Istnieje niewielki opór na poziomie 240 USD, ale jeśli byki pokonają tę przeszkodę, para XMR/USDT może wzrosnąć do 289 USD.

Odwrotnie Jeśli cena spadnie poniżej obecnego poziomu lub 20-dniowej EMA, będzie to oznaczać, że niedźwiedzie jeszcze się nie poddały.. Może to zwiększyć prawdopodobieństwo wybicia poniżej 200 USD. Jeśli tak się stanie, sprzedaż może się zintensyfikować, a para może spaść do 150 USD.

4-godzinny wykres pary XMR/USDT. Źródło: TradingView

Para utworzyła symetryczny trójkątny wzór wskazujący na niezdecydowanie między bykami a niedźwiedziami. Jeśli byki przełamią linię oporu trójkąta, trend spadkowy może się zakończyć. Para może wzrosnąć do 200-SMA, a następnie wzrosnąć w kierunku celu wzoru na 252.

Odwrotnie Jeśli niepewność trójkąta zostanie rozwiązana w dół, będzie to oznaczać, że trójkąt działał jako wzór kontynuacji. Może to wskazywać na wznowienie niedźwiedziego ruchu. Docelowa formacja na minusie to 164 USD.

XTZ / USDT

Tezos (XTZ) poniżej długoterminowej linii trendu wzrostowego 29 kwietnia Niedźwiedzie skutecznie obroniły poziom wybicia 5 maja. Niedźwiedzie próbowały rozpocząć trend spadkowy, ale walczą o utrzymanie niższych poziomów.

Wykres dzienny XTZ/USDT. Źródło: TradingView

Jeśli byki pchną cenę i utrzymają ją powyżej linii trendu wzrostowego, będzie to oznaczać, że rynki odmówiły wybicia. Para XTZ/USDT może następnie spróbować wzrosnąć do górnej strefy między 50-dniową prostą średnią kroczącą (3,18 USD) a 3,40 USD.

Ta pozytywna perspektywa może zostać unieważniona, jeśli cena spadnie z linii trendu wzrostowego.. Jeśli tak się stanie, będzie to oznaczać, że niedźwiedzie zmieniły linię trendu w opór. Wybicie i zamknięcie poniżej 2,39 USD może rozpocząć nowy trend spadkowy, który może osiągnąć 2 USD.

4-godzinny wykres XTZ/USDT. Źródło: TradingView

20-EMA spłaszczyła się, a RSI utworzył byczą rozbieżność na wykresie 4-godzinnym, co wskazuje, że Ujemny pęd słabnie. Para może spróbować wzrosnąć do 2,90 $, gdzie niedźwiedzie mogą stawiać silny opór. Jeśli pęknie i zamknie się powyżej tego poziomu, otworzy drzwi do możliwego ruchu wyżej w kierunku 3 USD, a następnie 3,30 USD.

READ  Samsung ha prohibido los televisores robados de los almacenes después de un saqueo masivo

Z drugiej strony, Jeśli cena spadnie poniżej obecnego poziomu lub ogólnego oporu, będzie to oznaczać, że niedźwiedzie sprzedają się na rajdach. Para może utrzymywać zakres między 2,90 a 2,39 USD. Trend spadkowy może przyspieszyć, jeśli niedźwiedzie obniżą cenę poniżej 2,39 USD.

Theta / USDT

W ciągu ostatnich kilku tygodni wartość tokena THETA Theta Network wahała się od 2,27 USD do 4,40 USD. Ten zakres zmniejszył się 6 maja, co wskazuje, że niedźwiedzie przejęły kontrolę.

Dzienny wykres pary THETA/USDT. Źródło: TradingView

Chociaż 20-dniowa średnia ruchoma (2,57 USD) spada, RSI próbuje stworzyć zwyżkową dywergencję, wskazując na słabą dynamikę sprzedaży. Jeśli byki pchną cenę z powrotem powyżej poziomu wybicia na 2,27 USD, wiele niedźwiedzi, które mogły zainicjować krótkie pozycje, może zostać złapanych na przebiciu poniżej zakresu.

THETA/USDT może wtedy wzrosnąć do 20-dniowej średniej ruchomej. Jest to ważny poziom do obserwowania, ponieważ jeśli byki przebiją tę barierę, para może wzrosnąć do 50-dniowej EMA (3,10 USD).

Ta pozytywna perspektywa może zostać unieważniona, jeśli cena spadnie poniżej obecnego poziomu lub poziomu wybicia na poziomie 2,27 USD i spadnie poniżej 2 USD..

Wykres 4-godzinny w THETA/USDT. Źródło: TradingView

Byki kupują spadki w pobliżu psychologicznego poziomu 2 USD. Jeśli kupujący pchną cenę powyżej linii trendu spadkowego, będzie to oznaczać, że niedźwiedzie mogą stracić przyczepność. Para może wzrosnąć do poziomu oporu 2,64 USD. Ten poziom może ponownie działać jako silny opór, ale jeśli kupujący pokonają tę przeszkodę, byczy impet może nabrać tempa.

Odwrotnie Jeśli cena odbije się od 20-EMA lub linii trendu spadkowego, będzie to oznaczać, że niedźwiedzie nadal sprzedają się na rajdach. Może to zwiększyć prawdopodobieństwo wybicia poniżej 2 USD i wznowienia trendu spadkowego.

Wyjaśnienie: Informacje i/lub opinie wyrażone w tym artykule niekoniecznie reprezentują poglądy lub linię redakcyjną Cointelegraph. Informacje zawarte w niniejszym dokumencie nie powinny być traktowane jako porada finansowa lub rekomendacja inwestycyjna. Wszystkie ruchy inwestycyjne i handlowe wiążą się z ryzykiem i każdy jest odpowiedzialny za przeprowadzenie niezbędnych badań przed podjęciem decyzji inwestycyjnej.

Czytaj: