30 czerwca, 2022

OCHRONA24

Polska Najnowsze wiadomości, zdjęcia, filmy i reportaże specjalne ochrony. Polska Blogi, komentarze i wiadomości archiwalne na …

Brazylijska policja federalna potwierdziła, że ​​znalezione szczątki należały do ​​Dom Phillips

(CNN) – Sądowe badanie dentystyczne przeprowadzone w Narodowym Instytucie Kryminologii w Brasilii w piątek potwierdziło, że część szczątków znalezionych w środę należała do brytyjskiego dziennikarza. Dom PhillipsWedług źródeł policji federalnej powołujących się na CNN Brasil.

Szczątki dwóch osób dotarły do ​​Brasilii w czwartek wieczorem. Ciała znaleziono w środę po południu po tym, jak podejrzany został aresztowany w śledztwie w sprawie zaginięcia Phillipsa, a działacz Bruno Pereira poinformował o miejscu pochowania ciał, około 3,1 km od miejsca, w którym miało miejsce przestępstwo. Oboje zniknęli 5 czerwca w Valle de Javari w Amazonii.

Brazylijska policja federalna potwierdziła w oświadczeniu identyfikację jednego z ciał. „Podkreślono podstawy sądowego badania stomatologicznego wraz z sądowym badaniem antropologicznym. W oświadczeniu dodano, że trwają prace nad pełną identyfikacją szczątków, zrozumieniem przyczyn zgonu oraz określeniem dynamiki przestępczości i zatuszowania.”

Według wersji źródeł policji federalnej, rodzina Phillipsów wysłała testy z cechami aparatów ortodontycznych dziennikarza, które pomogły ustalić tożsamość. Po zbadaniu łuków zębowych na szczątkach należy wykonać badanie DNA w celu powtórnego potwierdzenia.

Nadal trwa śledztwo w sprawie innych szczątków ciała, które mogły należeć do działacza Bruno Pereiry. Policja Federalna wciąż czeka na dokumenty rodzinne i analizę egzaminacyjną.

Rzecznik Departamentu Stanu USA Ned Price złożył w piątek kondolencje rodzinom brytyjskiego dziennikarza Doma Phillipsa i rdzennego eksperta Bruno Pereiry, „którzy zostali zabici za wspieranie ochrony lasów deszczowych i rdzennej ludności” w Brazylii.

„Wzywamy do odpowiedzialności i sprawiedliwości: musimy wspólnie wzmocnić wysiłki na rzecz ochrony obrońców środowiska i dziennikarzy” cena tweeta.

Niniejszy raport został przygotowany na podstawie informacji od Rodrigo Pedroso, Mayi-Lisy Ellinger, Kenzo Machidy i Jennifer Hauser.